Київ, вул. Деміївська 13, секція 6
График работы: пн-пт с 09.00 до 20.00, сб-вс с 09.00 до 18.00
Болезни языка, которые может распознать стоматолог

При плановому або позачерговому відвідуванні стоматолога, насамперед проводиться огляд ротової порожнини і власне зубів. Причому лікар звертає увагу не тільки на ясна і зуби, але і на слизові і на язик. Що цікаво, стан мови пацієнта може розповісти багато про що. Навіть більше, існують стоматологічні хвороби цього органу, які найчастіше розпізнає саме лікар цієї спеціалізації. Лікування зазначених патологій він також може призначати.

 

Складчастий язик

Звичайна перевірка зубів може допомогти знайти такий діагноз, як складчастий язик . Це вроджена патологія, яка може проявлятися не відразу. При огляді в crystaldent.ua в Києві, лікар виявляє збільшені розміри язика. При цьому на його спинці і бічних поверхнях є множинні борозни. Слизова при цьому блідо-рожева, видимих патологій не має. Всі інші характеристики також часто в нормі.

Специфічного лікування цієї проблеми немає. Щоб її не посилювати, лікар може порекомендувати проводити більш ретельну гігієну порожнини рота, і це зовсім недорого. Такі заходи потрібні, тому що така будова мови сприяє розвитку запалень і розмноженню мікроорганізмів

 

Географічний язик

Це запально-дистрофічні поразки язику, при якому уражаються слизові. На поверхні з’являються яскраво-червоні вогнища запалення з білою облямівкою, тріщини, борозни. Основні причини – нерівномірне відшарування епітелію. Вважається, що така патологія спровокована порушенням трофічного харчування. Ще одна причина її розвитку – травми гострими краями зубів, наприклад, якщо він починає руйнуватися, а пломба своєчасно не поставлено. У дітей перших років життя географічний язик проявляється при прорізуванні зубів.

При лікуванні використовуються місцеві і загальні методики терапії, все залежить від причини, що спровокувала такий стан.

 

Чорний язик

Ця хвороба ще називається «волохатий язик», хоча ні те, ні інше позначення в повній мірі не описує стан органу. Стоматолог може поставити цей рідкісний діагноз за такими характерними ознаками, як:

  • фарбування ороговілих ниткоподібних сосочків в коричневий, чорний кольори;
  • зміни локалізуються на задній і середній третині спинки;
  • ниткоподібні сосочки стають довшими, товщають;
  • форма патологічного вогнища – овальна, іноді трикутна, інтенсивність забарвлення різна.

Є справжній «чорний язик» і цей стан зустрічається рідко, але є помилкові випадки, при яких відзначається тільки темне забарвлення поверхні. Самих же змін в довжині, твердості ниткоподібних сосочків немає.

Причинами можуть бути прийом антибіотиків, куріння, грибкові інфекції, захворювання шлунково-кишкового тракту.

Лікування полягає в санації порожнини рота і напрямку до гастроентеролога.

 

Існує ще досить багато патологій мови, які може виявити стоматолог при огляді порожнини рота. Ігнорувати їх не варто, а краще провести лікування, адже в більшості випадків воно не особливо дороге.

 

Оцінити:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (нет оценки)
Loading...

Залишити коментар

Висококваліфікована команда Crystal Dent
Читайте также