
Складно зараз знайти людину яка б не знала, що таке імплант. Але ось чим відрізняється ...
Зазвичай для лікування зубів та більшості стоматологічних операцій широко використовують місцеву анестезію. Це процедура, яка дозволяє блокувати болючі відчуття у певній області, без відключення свідомості. Це дозволяє зробити лікування комфортним, а також ефективним, оскільки лікар залишається в контакті з пацієнтом.
Навіщо ще потрібна місцева анестезія у стоматології? Які препарати ефективніші? Давай розберемося з цими та деякими іншими питаннями раз і назавжди.
Стоматологічні процедури – це не похід у спа-салон. Крім абсолютно повсякденного страху стоматологів, пацієнти стикаються також з боязню болю, тому важливо зробити лікування максимально комфортним. І якщо усунення фобій – справа зовсім іншого лікаря, то усунення болю – поле відповідальності дантиста.
Місцева анестезія потрібна для того, щоб комфортно робити такі процедури як чищення каналів, видалення зубів, обробки ран та глибокі чищення ясен. Усі ці процедури можуть бути дуже болючими.
Цікавий факт. Деякі анестетики також допомагають усувати кровотечі! Вони містять адреналін, який працює як судинозвужувальне.
Анестезія – це обов’язкова умова. Вона робить лікування менш стресовим для пацієнта і суттєво полегшує роботу лікаря.
На ринку широко представлені різні анестетики: від класичних ін’єкцій до гелів, що дуже зручно та дозволяє підлаштуватися під будь-якого пацієнта.
Отже, якщо ми заговорили про необхідність підлаштуватися під пацієнта з будь-якими потребами, слід обговорити види анестезії.
Залежно від потреб та завдань, стоматологічні анестетики поділяються на такі види:
Після того, як лікар ввів анестетик, пацієнт відчуває обтяження в області уколу. Поступово починається оніміння ділянки роботи. Може виникнути підвищене слиновиділення. Якщо йдеться про анестезію нижньої щелепи, оніміння торкається язика (або його частина), нижня губа, щока.
Коли больова чутливість ділянки роботи зникає, можна розпочинати роботу.
Ефект анестетика варіюється в залежності від дозування та виду препарату, від цих факторів залежить і тривалість впливу: зазвичай від двох до шести годин.
Місцева анестезія – це серйозна процедура, а не просто “укольчик, як комарик вкусив”. Деякі препарати можуть спричинити серйозні негативні наслідки для певних груп пацієнтів. Аж до смерті.
Тому на першому, консультативному прийомі у дантиста потрібно проговорити такі питання:
Якщо так вийшло, що місцева анестезія не може бути проведена з тих чи інших причин, лікування зубів відбуватиметься у стаціонарі.
Це питання також хвилює багатьох пацієнтів. На превелике розчарування, відповідь частіше “так”, ніж “ні”.
Коли йдеться про глибокі каріозні ураження зубів, больові відчуття неминучі. Якщо карієс поверхневий, анестезія може знадобитися, щоб заспокоїти нерви пацієнта.
Рекомендується провести пробу на алергію у таких випадках:
Незважаючи на те, що сучасні препарати малотоксичні та загалом безпечні, деяким людям необхідний унікальний підбір анестетика. Серед них:
Є низка проблем, з якими можна зіткнутися під час або після введення місцевої анестезії:
Саме тому важливо обирати хорошого спеціаліста. На лікуванні зубів заощаджувати не можна.
Підходь до лікування та профілактики хвороб зубів відповідально, вчасно проходь медичні огляди, тоді не доведеться страждати через болючі уколи.
Залишити коментар