Київ, вул. Деміївська 13, секція 6
График работы: пн-пт с 09.00 до 20.00, сб-вс с 09.00 до 18.00
Как бороться с бруксизмом – обзор методов

Бруксизм або скрегіт зубами уві сні – хронічний стан, при якому можливі серйозні наслідки для зубної емалі і не тільки. Ця звичка в буквальному сенсі руйнівна. Жувальний м’яз повиннен працювати тільки під час прийому їжі, в решту часу вона перебуває в стані спокою, за рахунок чого зуби не стикаються один з одним і між ними залишається зазор в декілька мілліметрів.При бруксизмі жувальні м’язи знаходяться в постійному напряженіі.На думку лікарів, у бруксизма немає однієї специфічної причини. Найчастіше він викликається декількома факторами.

Психологічні чинники: стрес, нервове напруження, страхи, перенесені емоційні травми, різні форми депресії. Більшість лікарів вважають, що саме ці чинники є найбільш часто зустрічаються і первинними причинами бруксизма. Тому і вік у пацієнтів з цим захворюванням коливається частіше від 25 до 60 років.

Залишати все на самоплив не можна, потрібно застосовувати методи боротьби.

 

Симптоми

Про те, що людина страждає бруксизмом, йому часто повідомляють родичі, адже сам він не чує скреготу. Ще ознаками такого стану можуть бути:

 • головний біль;
 • неприємні відчуття в щелепних м’язах;
 • підвищена чутливість до холодного та гарячого;
 • болючість при жуванні;
 • стерті зуби і пломби.

У слідстві бруксизма відбувається руйнування зубів. Зуби стираються або ламаються він надмірного тиску на них.

 

Відвідування лікаря

Найкраще рішення – це відвідування лікаря, наприклад, стоматолога в клініці crystaldent.ua в Києві. Після огляду він зможе визначити, що є причиною скреготу – м’язове перенапруження, неправильно поставлені коронки або пломби. Розв’язання проблеми можливе, причому вартість спокійного сну близьких абсолютно не висока.

Якщо причина пломба або коронка, то їх легко підігнати під потрібні розміри. В окремих випадках може знадобитися корекція зубного ряду.

 

Механічний метод

Використання роз’єднувальної нічної карпи.Цей метод допоможе мінімізувати зіткнення зубів під час сна.Для виготовлення капи необхідно звернутися до стоматолога.

 

справа звички

Як не дивно, але саме недороге рішення – це переглянути власні звички. Деякі люди при нервовому напруженні здійснюють характерні руху щелепами, і це може бути:

 • клацання;
 • скрегіт;
 • скрип;
 • стук.

В результаті, вночі все це повторюється, але вже несвідомо.

Протягом дня необхідно контролювати ступінь стиснення зубів . Якщо і спостерігається схильність до повторюваних машинальних дій, то варто перед сном і протягом дня робити вправи для зняття напруги. Наприклад, стискати м’ячик анти-стрес або тенісний.

Нічний сон повинен бути повноцінним, не менше 6-8 годин. Саме вночі наша нервова система отримує перезавантаження і дає нам можливість якісно провести наступний день.Часто порушення сну є однією з причин бруксизма.

У важких випадках можливий прийом медикаментозних препаратів як для сну, так і для зняття стресу.

І пам’ятайте, що для ефективної боротьби з бруксизмом потрібно боротися з причиною його виникнення.

 

Оцінити:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (нет оценки)
Loading...

Коментарі

Люба
2022-10-07 21:43:42
Синові 9 місяців скригоче зубинятками
  Viktoriіa
  2022-10-11 09:24:14
  Люба, доброго ранку) В такому випадку варто слідкувати за поведінкою дитини, щоб це не увійшло в звичку.
Інна
2022-11-28 09:24:02
Мені 20 і я скригочу зубами доволі давно І не можу зрозуміти чому.
  Viktoriіa
  2022-12-09 15:50:12
  Доброго дня! Причини можуть бути різні, щоб цього уникнути потрібно звернутися до лікаря на огляд і можливо подпнобиться Вам капа.

Залишити коментар

Висококваліфікована команда Crystal Dent
Читайте также