
Стоматологічні йоржики або, по-простому - міжзубні щітки, це важливий інструмент, який варто використовувати під час ...
Атрофія кісткової тканини відбувається в результаті видалення зубів і травм щелепи. Згодом відбувається зменшення її в розмірах, втрата щільності. Ступінь атрофії залежить від того, як давно був видалений зуб, чи запалювалися ясна, стан коренів, чи преспересувалися увалися краї лунок після видалення зуба і ряду інших чинників.
Коли у людини є всі зуби в роті, то відбувається рівномірний розподіл жувального навантаження. Тобто, однаковий тиск отримують: зв’язки, кістка і ясна. Цей процес сприяє отриманню харчування кісткової тканини, що допомагає нормальному перебігу обмінних процесів. За рахунок цього і зберігається необхідний обсяг кісткової тканини.
Коли зуб видаляють, кістка перестає отримувати навантаження, тому під час жування воно розподіляється на зуби, що залишилися. Це веде до порушення харчування кістки і поступового її зменшенням. Тобто відбувається атрофія кісткової тканини щелепи.
На це також впливає і ряд аспектів, серед яких:
Атрофія кісткової тканини нижньої щелепи або верхньої досить помітна вже через 12 місяців після видалення. Через місяць після видалення атрофується 20% кісткової тканини. Визначити це можна за наступною симптоматикою:
Атрофія кісткової тканини верхньої щелепи або нижньої призводить не тільки до косметичних, але й естетичних проблем. З’являються функціональні порушення – зуби, що залишилися беруть на себе велике навантаження при жуванні. В результаті цього відбувається більш швидке їх руйнування. При цьому деякі зуби в ряду починають змінювати своє положення, адже у деяких з них пропадає бічна опора. При цьому також:
Вирішити проблему за рахунок проведення певних стоматологічних маніпуляцій можна недорого в клініці CrystalDent.ua в Києві. Вартість процедур відрізняється, в залежності від типу і масштабності проблеми. Причому пускати це на самоплив не можна, інакше потім з такою атрофією буде складніше боротися.
Залишити коментар