Київ, вул. Деміївська 13, секція 6
График работы: пн-пт с 09.00 до 20.00, сб-вс с 09.00 до 18.00
ПОСЛУГАЦІНА (грн)
Консультація анестезіолога860,00
Анестезіологічний супровід лікувально-діагностичного процесу (з вартістю медикаментів) (1 година)4515
Медичний супровід пацієнта бригадою інтенсивної терапії (1 година)3675

лікуання зубів під седацією

Незважаючи на те,  що стоматологія зробила крок далеко вперед за останні роки, і зараз використовує сучасне обладнання, методи знеболювання, багато людей до сих пір бояться опинитися в кріслі лікаря. Але сьогодні є така методика як седація, завдяки якій пацієнти вже більш охоче і безбоязно відвідують стоматологічні клініки. Всім відомо, що самими боязкими їх відвідувачами є діти, але й їх страхи тепер можна викорінити, оскільки використовувати цю технологію можна і для них.

Що таке седація?

Не варто плутати це поняття з наркозом або місцевою анестезією. Седація – це медикаментозний спосіб введення пацієнта в розслаблений стан. Перебуваючи в такому, він перестає боятися маніпуляцій лікаря, відступає напруга, яку людина мимоволі відчуває, перебуваючи в кріслі.

За допомогою даної методики не знеболюють ділянки ротової порожнини, де буде відбуватися процедура, як правило, не вводять пацієнта повністю в несвідомий стан. Зазвичай її застосовують у комплексі з препаратами місцевого знеболювання, якщо в цьому є необхідність.

Види седації і методи використання препаратів

Перші визначаються в залежності від ступеня впливу на пацієнта.

Седація в стоматології буває таких видів:

  • Поверхнева. Вона передбачає, що людина все бачить, чує, розуміє, може виконувати прохання доктора в процесі лікування або видалення зубів. При цьому реакція його на різні подразники, фактори, здатні змусити нервувати, переживати, притупляється;
  • Глибока. Такий вид застосовується набагато рідше, і в основному у випадках, коли проводяться складні операції. Він передбачає введення пацієнта в стан, в якому він немов занурюється в сон. При використанні цього виду седації, ціна якої не так велика, щоб на ній економити, контролюється анестезіологом.

Є й кілька способів введення препаратів, які використовуються для неї:

  • Внутрішньовенний, при якому засіб застосовується для ін’єкцій;
  • Пероральний, що передбачає прийом препаратів у вигляді таблеток або розчину;
  • Інгаляційний, що передбачає подачу препарату за допомогою маски, і вважається, що, коли використовується седація для дітей, це найбільш вдалий метод введення препарату.

Деякі люди вважають, що дітям ця процедура і зовсім не потрібна, адже вони живуть в XXI столітті, коли відвідування лікаря вже, здавалося б, не повинно асоціюється з болем. Тим не менш, часто маленькі пацієнти досить сильно нервують перед походом до нього, тому седація, відгуки про яку суцільно позитивні, для них цілком може застосовуватися.

Крім того, діти непосидючі, і вони не можуть довго спокійно висидіти в кріслі у стоматолога, дозволивши йому зробити свою роботу. При використанні цього методу це стає цілком можливим – він спокійний, не нервує, не рветься з крісла, не совається. Завдяки цьому всьому у юного пацієнта виробляється розуміння того, що лікаря потрібно своєчасно відвідувати, і що це абсолютно не страшно і не боляче.

Що стосується дорослих, методика допомагає їм подолати страхи, які ними придбані протягом життя, перед стоматологами.

Показання до седації

Є ряд випадків, в яких вдатися до неї дуже бажано, а саме:

  • Якщо має бути лікування, тривалість якого складе більше години;
  • В ситуаціях, коли виникає необхідність виконання складних стоматологічних дій. Це можуть бути операції, видалення зубів мудрості і інших зубів в кількості трьох і більше одночасно, установка декількох імплантів;
  • Наявність у пацієнта підвищеного ступеня блювотного рефлексу;
  • Панічний страх людини перед стоматологом;
  • Наявність хвороб центральної нервової системи.

Крім того, седація показана дітям, причому, чим вони молодші, тим більше зростає необхідність в ній. Дуже актуальна вона для активних малюків, а також при наявності у них аутичних розладів.

Звернутися за нею може абсолютно будь-який пацієнт, проконсультувавшись зі стоматологом про нюанси її застосування і для спільного вибору найбільш оптимального способу введення препарату.

Протипоказання до седації

Перешкодами до її використання можуть стати такі захворювання пацієнта:

  • Бронхіальна астма, що протікає у важкій формі;
  • Хвороби верхніх дихальних шляхів запального характеру;
  • Седація шкоди може завдати, якщо людина хворіє на цукровий діабет;
  • Наявність у нього епілепсії;
  • Серцево-судинні захворювання.

Обов’язково повідомте лікаря, якщо у вас є подібні проблеми зі здоров’ям. враховуючи, що седація протипоказання має не в великій кількості, для більшості пацієнтів використовувати її можна.

З обережністю до цього методу відносяться в таких випадках:

  • Вік пацієнта менше 3-х років;
  • Вагітність;
  • Наявність черепно-мозкових травм в анамнезі.

У всіх перерахованих випадках може дати про себе знати непередбачувана реакція організму, яка може нашкодити пацієнту, а в другому випадку і малюкові.

Можливі побічні ефекти

Вплив вживаних препаратів закінчується по закінченню виконання стоматологічних  маніпуляцій або трохи пізніше. Седація побічні ефекти може показати тільки в разі передозування або її використання для пацієнтів, яким вона протипоказана. В іншому це безпечна методика, яка при правильному застосуванні не принесе ніякої шкоди.

Після закінчення дії препарату пацієнт не відчуває нудоти, запаморочення, головного болю, слабкості, як це буває при загальному наркозі. Тому він після лікування або видалення зубів з використанням таких засобів практично відразу може повернутися до своїх звичайних справ.

Про те, що таке седація, про її переваги і вплив, сьогодні говорять все частіше, оскільки це дійсно хороший спосіб розслабитися, позбутися від напруги, перестати нервувати і боятися знаходитися в кріслі у стоматолога.

Оцінити:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (нет оценки)
Loading...

Залишити коментар

Висококваліфікована команда Crystal Dent
Читайте также