Київ, вул. Деміївська 13, секція 6
График работы: пн-пт с 09.00 до 20.00, сб-вс с 09.00 до 18.00


корневые каналы зубов чистка

 

Карієс – одна з   проблем, що найбільш часто зустрічається в стоматології, і він може досить швидко вражати зубні тканини, зачіпаючи пульпу, викликаючи запальний процес в ній. Руйнування, поширюючись, вражають глибокі зубні тканини, при цьому пацієнт спочатку може не відчувати болю. Розвиток патології здатний в результаті привести до того, що буде потрібно лікування кореневих каналів, яке в сучасній стоматології здійснюється різними способами.

Що таке кореневий канал?

Зуб складається з дентину і емалі, а всередині є порожнина – пульпарна камера, в якій зосереджений нервово-судинний пучок. По всій довжині коренів від неї відходять канали, яких в зубі може бути від 1 до 4. Якщо уявити їх візуально, це трубочки, також заповнені нервами і судинами. Вони живлять зуб, тому дуже важливо вчасно лікувати найменші стоматологічні проблеми, щоб не допустити їх запалення. Якщо уникнути цього не вдається, доводиться проводити видалення нервово-судинного пучка з подальшим очищенням цих отворів.

Показання до лікування зубних каналів

До ендодонтичної терапії вдаються тільки в разі крайньої необхідності, оскільки зуб без пульпи стає більш вразливим перед руйнуваннями.

Лікування зубних каналів проводиться в таких випадках:

  • Пульпіт. Під ним розуміють запалення нервово-судинного пучка, яке може розвиватися внаслідок карієсу, травми, поломки зуба;
  • Періодонтит. Захворювання являє собою запалення, що протікає в корені і навколокореневих тканинах.

Хвороби ці можуть супроводжуватися такими симптомами як набряклість ясен, наявність гнійних виділень, неприємний запах з рота, гострий  або ниючий біль в зубі або прилеглих тканинах.

Але в ряді випадків патології протікають безсимптомно, що загрожує втратою одиниці. Тому важливо регулярно відвідувати стоматолога, щоб лікар міг своєчасно розпізнати розвиток захворювання.

Способи лікування зубних каналів

За багато років стоматологічної практики їх існує чимало, і раніше застосовувалися два основних з них. У порожнину зуба закладаються засоби, які сприяють умертвінню нервово-судинної субстанції, і коли це відбувається, вона видаляється механічним способом. Таке лікування каналу зуба відбувається із застосуванням миш’яку або параформальдегіду, і воно має свої недоліки:

  • Є ризик, що пучок теж не відімре повністю, через що при його подальшому видаленні може виникнути біль у пацієнта;
  • Обидві суміші є токсичними і здатними відкладатися в організмі людини;
  • Видалення пульпи не завжди відбувається повністю, а якщо в зубі залишиться хоча б невелика частина її тканин, велика ймовірність виникнення рецидиву запального процесу.

Сьогодні ці методи застосовуються в практиці все рідше на увазі того, якими вадами вони володіють і в силу появи нових методик.

Сучасні способи лікування зубних каналів

Сьогодні застосовуються два основні методи:

  • Терапевтичний. Він дозволяє зберегти нервово-судинний пучок – якщо не повністю, то хоча б частково. Досягти цього вдається шляхом ізолювання пульпової камери за допомогою прокладки. Далі в неї закладається лікарський засіб, після чого зуб пломбується. Таке лікування каналів зуба, ціна якого багато в чому залежить від вираженості захворювання, є ефективним, якщо запальний процес протікає на ранній стадії;
  • Хірургічний. Даний метод передбачає повне видалення пульпи з подальшим очищенням каналів від її залишків, дезінфікуванню. Після канали пломбуються матеріалом і способом, які лікар вибирає в кожному конкретному випадку.

Практично кожного пацієнта хвилює, наскільки болючими є ці процедури. Завдяки застосуванню сильнодіючих, високоефективних анестетиків ніякого дискомфорту людина не відчуває.

Лечение корневых каналов

Лікування зубних каналів під мікроскопом

Діаметр цих отворів становить близько 1 мм, і саме тому при їх лікуванні стає можливим неповне видалення пульпи, перфорація. У сучасній стоматології щоб уникнути таких наслідків використовується спеціальний оптичний прилад, який дозволяє збільшити зображення в десятки разів.

Лікування каналів під мікроскопом дає такі переваги:

  • Лікар отримує можливість добре розглянути уражені тканини і видаляти тільки їх, не зачіпаючи здорові;
  • Завдяки цьому пристосуванню можна ретельно вивчити гирла каналів, відгалуження, щоб якісно пролікувати їх;
  • Використання мікроскопа зводить до мінімуму ризик таких ускладнень як перфорація кореневих каналів, неповне видалення нервово-судинного пучка.

Ендодонтичне лікування за допомогою цього оптичного пристосування сьогодні застосовують багато сучасних стоматологічних  клінік.

Реабілітаційний період після лікування каналів зуба

Незважаючи на те що в даний час використовуються якісні матеріали та інструменти, що дозволяють пацієнтові не відчувати дискомфорт після процедури, деяких правил протягом декількох днів дотримуватися варто:
•Обмежити вживання гарячої, холодної, гострої їжі, оскільки в перший час зуб може бути чутливим;

  • Відмовитися на час варто від твердої їжі;
  • Двічі в день слід проводити гігієну ротової порожнини – чистити зуби. Крім того, необхідно використовувати ополіскувачі, зубну нитку після прийому їжі для видалення залишків їжі.

Вартість лікування кореневих каналів в Києві- місті, де працюють сучасні клініки – може варіюватися в залежності від застосовуваних матеріалів, обсягу виконуваної роботи. В наші дні воно стало набагато більше безболісним, щадним для зубних тканин і ефективним. Головне – вчасно звертатися до стоматолога і вибирати надійну клініку, хороших фахівців.

Оцінити:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5,00 из 5)
Loading...

Залишити коментар

Висококваліфікована команда Crystal Dent
Читайте также