
При плановому або позачерговому відвідуванні стоматолога, насамперед проводиться огляд ротової порожнини і власне зубів. Причому ...
Підвищена чутливість зубів – поширена проблема, яку в стоматології називають гіперестезією . Статистика свідчить, що з нею стикається практично кожна друга людина. Багато пацієнтів відчувають дискомфорт і біль, коли п’ють гарячий напій або намагаються відкусити шматочок чогось холодного, з’їсти щось кисле, солоне, гостре, солодке. Чутливість зубів може проявлятися при зіткненні з температурними, механічними або хімічними подразниками. Навіть сміх, посмішка в морозну погоду здатна обернутися короткочасними, але вираженими больовими відчуттями.
Однією зі складових зуба є дентин – тверді тканини, в яких знаходиться пульпа з нервовим пучком. Він покритий емаллю, яка захищає його. Сам же дентин має пористу структуру – в ньому присутні дрібні канальці, отвори, які тягнуться від верху коронкової частини до пульпи.
Якщо з яких-небудь причин емаль не захищає ці тверді тканини (наприклад, через її стоншування), крізь ці пори подразник проникає до нервового пучка, через що і з’являється біль. Вона може бути ниючою або пульсуючою, але виникає вона різко і звичайно швидко відступає.
Ці неприємні відчуття можуть виникати як в одному, так і в декількох зубах одночасно в залежності від факторів, що провокують проблему.
Існує ряд провокаторів гіперестезії:
Непрямим винуватцем цієї проблеми може стати неправильне харчування. Мова йде не тільки про любов до морозива і інших солодощів, газованих напоїв, солоної і гострої їжі. Причиною може стати і раціон, недостатньо багатий мінералами, вітамінами, які необхідні для здоров’я як твердих, так і м’яких тканин, слизової ротової порожнини.
Погіршитися стан емалі може і через хвороби травного тракту, що супроводжуються підвищеною кислотністю шлунка. Провокаторами іноді виступають патології ендокринної системи, деякі препарати (зокрема, антибіотики).
Для того, щоб виявити причину підвищеної чутливості зубів, необхідно звернутися до фахівця
Підвищення чутливості зубів не тільки викликає дискомфортні відчуття. Воно може бути ознакою, симптомом таких захворювань, як пародонтоз, пародонтит або карієс, які необхідно усувати.
Завдяки сучасним технологіям ця проблема вирішувана. Для початку лікар оглядає пацієнта, визначає причини її виникнення, після чого визначає алгоритм і обсяг лікування.
Фахівці застосовують ряд методик зниження чутливості зубів, які підбираються залежно від провокатора:
Крім процедур, які стоматолог зробить в кабінеті, слід застосовувати й інші способи боротьби з цим явищем:
Необхідно ретельно дотримуватися гігієни ротової порожнини. Правильна чистка зубів з використанням щітки середньої жорсткості і пасти, в якій не міститься велика кількість абразивних частинок, допомагають знизити ризик розвитку чутливості. Не рекомендується вживати продукти і напої з високим вмістом кислот. Не слід одночасно вживати їжу, напої різної температури.
Багато проблем ротової порожнини пацієнти не можуть помітити самостійно, коли останні протікають на початковій стадії. Тому важливо відвідувати стоматолога хоча б двічі на рік, щоб лікар вчасно розпізнав і усунув їх. Своєчасні планові візити до лікаря є однією з найважливіших заходів профілактики і в разі з підвищеною чутливістю зубів. На ранніх етапах вона усувається безпроблемно і безболісно.
Залишити коментар