Київ, вул. Деміївська 13, секція 6
График работы: пн-пт с 09.00 до 20.00, сб-вс с 09.00 до 18.00

 

лікування чутливості зубів

 

Підвищена чутливість зубів – поширена проблема, яку в стоматології називають гіперестезією . Статистика свідчить, що з нею стикається практично кожна друга людина. Багато пацієнтів відчувають дискомфорт і біль, коли п’ють гарячий напій або намагаються відкусити шматочок чогось холодного, з’їсти щось кисле, солоне, гостре, солодке. Чутливість зубів може проявлятися при зіткненні з температурними, механічними або хімічними подразниками. Навіть сміх, посмішка в морозну погоду здатна обернутися короткочасними, але вираженими больовими відчуттями.

Що це таке?

Однією зі складових зуба є дентин – тверді тканини, в яких знаходиться пульпа з нервовим пучком. Він покритий емаллю, яка захищає його. Сам же дентин має пористу структуру – в ньому присутні дрібні канальці, отвори, які тягнуться від верху коронкової частини до пульпи.

Якщо з яких-небудь причин емаль не захищає ці тверді тканини (наприклад, через її стоншування), крізь ці пори подразник проникає до нервового пучка, через що і з’являється біль. Вона може бути ниючою або пульсуючою, але виникає вона різко і звичайно швидко відступає.

 

Ці неприємні відчуття можуть виникати як в одному, так і в декількох зубах одночасно в залежності від факторів, що провокують проблему.

Причини підвищеної чутливості зубів

Існує ряд провокаторів гіперестезії:

 • Стираємість зубів , стоншена емаль. Часто це вроджена проблема, яка в багатьох випадках обумовлена генетично;
 • Бруксизм – неконтрольований скрегіт зубами;
 • Неправильний прикус, через який на них з’являються сколи, стираємість емалі;
 • Стоматологічні процедури – професійні чистки, відбілювання, установка брекет-систем, в деяких випадках – пломб. Але це зовсім не означає, що потрібно відмовлятися від цих маніпуляцій, якщо в них є необхідність. Проводитися вони можуть без травм для емалі. У цьому питанні важливий компетентний підхід стоматолога. Грамотний фахівець разом з цими процедурами застосує при лікуванні, технології, які дозволять уникнути порушення структури емалі, а значить, і підвищення чутливості зубів;
 • Наявність зубного нальоту, зубного каменю. Ці відкладення містять кислоти, через які руйнується емаль;
 • Агресивна, часта і інтенсивна чистка зубів, а також використання жорсткої зубної щітки або пасти з вмістом великої кількості абразивних речовин;
 • Рецесія (опущення) ясен з оголенням шийки зуба, яка може дати про себе знати з віком. Розвивається вона і через неправильне проведення гігієнічних процедур, внаслідок стоматологічних захворювань;
 • Ерозія емалі через вживання їжі, напоїв, які містять кислоти (наприклад, солодка газована вода);
 • Травми, пошкодження зубів, наявність на них сколів;
 • Карієс

Непрямим винуватцем цієї проблеми може стати неправильне харчування. Мова йде не тільки про любов до морозива і інших солодощів, газованих напоїв, солоної і гострої їжі. Причиною може стати і раціон, недостатньо багатий мінералами, вітамінами, які необхідні для здоров’я як твердих, так і м’яких тканин, слизової ротової порожнини.

Погіршитися стан емалі може і через хвороби травного тракту, що супроводжуються підвищеною кислотністю шлунка. Провокаторами іноді виступають патології ендокринної системи, деякі препарати (зокрема, антибіотики).

Для того, щоб виявити причину підвищеної чутливості зубів, необхідно звернутися до фахівця

Підвищення чутливості зубів не тільки викликає дискомфортні відчуття. Воно може бути ознакою, симптомом таких захворювань, як пародонтоз, пародонтит або карієс, які необхідно усувати.

Лікування

Завдяки сучасним технологіям ця проблема вирішувана. Для початку лікар оглядає пацієнта, визначає причини її виникнення, після чого визначає алгоритм і обсяг лікування.

Фахівці застосовують ряд методик зниження чутливості зубів, які підбираються залежно від провокатора:

 • Ремінералізація зубних тканин. Вона проводиться, якщо проблема спровокована стоншенням емалі з різних причин. З цією метою на певний період на зуби наносяться спеціальні гелі, капи, що містять фтор, інші елементи. Завдяки таким засобам тверді зубні тканини насичуються магнієм, кальцієм, фосфором. Внаслідок цього вони зміцнюються, а чутливість зубів знижується;
 • Професійне чищення. Дана процедура показана при наявності зубного каменю, який в ряді випадків виступає провокатором чутливості. Її необхідно проводити і перед ремінералізацією, якщо є дані відкладення. Це пояснюється тим, що елементи, якими насичуються тканини зуба, повинні взаємодіяти безпосередньо з ними, а наліт, камінь цьому перешкоджають;
 • Якщо є необхідність, проводиться лікування стоматологічних патологій, що викликають проблему. Це може бути усунення карієсу, виправлення прикусу, пломбування, реставрація зубів і т. д.

Повсякденні заходи щодо зниження чутливості зубів

Крім процедур, які стоматолог зробить в кабінеті, слід застосовувати й інші способи боротьби з цим явищем:

 • Проконсультуйтеся з лікарем на предмет використання десенсибілізуючої зубної пасти. Такі засоби сприяють зниженню чутливості дентину і насичують тканини корисними мінералами, заповнюють його канали. Порадитися з лікарем слід і про те, як правильно їх використовувати, з якою частотою це робити;
 • Запитайте у спеціаліста – можливо, у вашому випадку є сенс в якості одного із засобів гігієни порожнини рота використовувати спеціальні фторвмісні ополіскувачі, гелі;
 • Слідкуйте за тим, щоб на зубах не накопичувався наліт, усуненням якого служать регулярні чистки зубів, використання зубної нитки. Періодично необхідно проводити і професійну чистку;
 • Правильний підбір зубної щітки допоможе захистити емаль, отже, і зуби від підвищеної чутливості. Бажано, щоб вона мала нежорсткі, але часті щетинки, які дозволяють проводити якісну гігієну, але не будуть пошкоджувати тканини. Користуватися нею теж потрібно правильно – без надмірного тиску, різких рухів.

Профілактика

Необхідно ретельно дотримуватися гігієни ротової порожнини. Правильна чистка зубів з використанням щітки середньої жорсткості і пасти, в якій не міститься велика кількість абразивних частинок, допомагають знизити ризик розвитку чутливості. Не рекомендується вживати продукти і напої з високим вмістом кислот. Не слід одночасно вживати їжу, напої різної температури.

Багато проблем ротової порожнини пацієнти не можуть помітити самостійно, коли останні протікають на початковій стадії. Тому важливо відвідувати стоматолога хоча б двічі на рік, щоб лікар вчасно розпізнав і усунув їх. Своєчасні планові візити до лікаря є однією з найважливіших заходів профілактики і в разі з підвищеною чутливістю зубів. На ранніх етапах вона усувається безпроблемно і безболісно.

Оцінити:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5,00 из 5)
Loading...

Залишити коментар

Висококваліфікована команда Crystal Dent
Читайте также