
Для запобігання поширення коронавірусної хвороби COVID-19 в стоматологічній клініці CrystalDent ,згідно наказу МОЗ від 9 ...
Проблеми із зубами іноді не обмежуються хворими яснами чи карієсом. Наша зубощелепна система також складається з скронево-нижньощелепного суглоба, різної жувальної мускулатури. У контексті цього слід серйозно обговорити оклюзію зубів.
Оклюзія зубів – це змикання окремих зубів або цілих зубних рядів протягом періоду часу: іноді короткого, а іноді і тривалого. Простими словами, оклюзія – це прикус.
Оклюзія зубів стосується того, як змикаються ваші зуби, а також – як верхні та нижні щелепи контактують одна з одною. Від цього чинника залежить не тільки те, як ви посміхаєтеся, але й те, як розмовляєте, їсте.
У вас може бути найрізноманітніший прикус. Ідеально рівний, як на картинці, недостатньо рівний або зовсім перехресний. Зазвичай проблеми з прикусом коригуються в дитинстві, коли щелепа поки що розвивається. Але іноді трапляється таке, що прикус порушений і у дорослому віці.
Ось такі види положення щелеп відносно один одного:
Не лише психологічні проблеми йдуть із дитинства. Проблеми з прикусом – це теж неприємність, яку могли проґавити у дитинстві. Вони виникають через:
У деяких випадках проблеми з прикусом відбуваються через генетичну схильність. Виявити патологічну оклюзію потрібно на ранніх стадіях та не запускати.
Деякі захворювання також викликають патологічну оклюзію і в дорослому віці, коли, здавалося б, їй нема звідки взятися:
Щоразу, коли виникає проблема з оклюзією, вона тягне за собою наступний ряд ускладнень:
Патологічна оклюзія небезпечна тим, що з часом порушує жувальні функції. А це важливіше, ніж може здатися на перший погляд.
Ця процедура є необхідною перед встановленням ортодонтичних конструкцій, шин, реставрацій, вінірів та коронок.
Як відбувається діагностика оклюзії зубів:
Також для визначення оклюзії зубів пацієнта просять зімкнути зуби і зробити кілька ковтальних рухів. Якщо ж у пацієнта відсутня велика кількість зубів, або всі, діагностика відбувається за допомогою воскових валиків.
Огляд та повна діагностика оклюзії зубів необхідна для того, щоб правильно скласти плани реставрації та протезування, імплантації зубів.
Зміщення щелепи та неправильний прикус можуть бути причиною надмірної напруги, нерівномірного розподілу навантаження на зуби. Якщо ви страждаєте від постійних болів у шиї чи щелепі, головного болю, шуму у вухах, це також може бути наслідком неправильного прикусу.
Якщо це так, необхідно лікувати патологічну оклюзію зубів. Як це відбувається:
Прекрасним способом уникнути проблем із прикусом є профілактика: регулярні огляди у дантиста, своєчасне виявлення та лікування захворювань, а також дбайливе ставлення до зубів та свого здоров’я загалом. У решті випадків допоможе кваліфікована допомога лікаря.
Залишити коментар