
Задоволений закінченням лікування пацієнт, зазвичай не очікує такого підступу, як поява больових відчуттів, яких, здавалося ...
З різних причин не завжди можна зберегти зуб – вилікувати, відновити, продовжити його життя за допомогою протезування. Іноді доводиться з ним попрощатись. Цей процес є хірургічним втручанням, і тому передбачає певний стрес для організму. Після видалення зубів мудрості (та інших) важливо дотримуватися ряду рекомендацій, щоб уникнути негативних наслідків у вигляді інфікування лунки, набряків, болю і т.д.
Прочитав эту статью, вы узнаете:
Їх дотримання є важливим кроком для того, щоб процес загоєння ясен проходив так само швидко, безболісно і без ускладнень. Видалення (вилучення) вісімок (третій моляр, зуб мудрості) є одним з найскладніших видів хірургічних втручань в стоматології. Це пояснюється особливостями будови нижньої щелепи і кореневої системи безпосередньо вісімки. Часто, коли вони видаляються, доводиться різати ясна , сам корінь. Навіть при успішній операції загоєння, після видалення зуба мудрості, вимагає суворого дотримання медичних рекомендацій. Взагалом, це стосується всіх випадків видалення.
∙ Після процедури лікар попереджає пацієнта, що тампон, поміщений в лунку, повинен бути видалений з рота протягом 15-20 хвилин (максимум за півгодини). Якщо робити це раніше, то є ризик інфікування лунки, оскільки він перешкоджає потраплянню в неї бактерій. Крім того, потрібно сформувати згусток, який утворюється в ній і захищає від інфекції в процесі загоєння тканини ясен. Якщо видалити тампон до належного часу, цей згусток може або не утворитися, або бути видалений з ним. Але й перетримувати його не варто. У цьому випадку вона сама стане «накопичувачем» бактерій, які можуть легко потрапити в порожнину, що залишилася від зуба. Результат буде однаковим – інфікування;
Одне з найпоширеніших питань, яке є у пацієнта після операції, полягає в тому, як промити рот після видалення зуба. Виконувати такі процедури можна з першого дня після видалення, але обов’язково дотримуйтеся важливої рекомендації. Полоскання не повинно бути інтенсивним, інакше є ризик вимивання згустку, який захищає лунку від інфекції до повного загоєння тканин ясен. Його слід зробити як ванночку – набравши рідину в рот, потримати її деякий час з того боку, де була операція, а потім акуратно сплюнути.
Ось чим полоскають рот після видалення зуба:
Зверніть увагу, що це лише приклади препаратів, які можна використовувати для полоскання рота. Без призначення стоматолога їх використовувати не варто. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, які засоби, в якій кількості і з якою частотою слід використовувати у вашому випадку.
Їх прийом також повинен призначати тільки лікар!
При сильному болю, за рекомендацією лікаря, можуть бути показані знеболюючі препарати. Наприклад:
Про те, що робити після видалення зуба, щоб швидко зняти набряк, також має проконсультувати фахівець. Часто в таких випадках призначають антигістамінні препарати (наприклад, “Цетрин”) і препарати, які сприяють швидкому загоєнню тканин (наприклад, “Солькосерил”).
У деяких випадках лікар може рекомендувати антибіотики (наприклад, «Цифран», «Амоксиклав», «Линкомицин»). Але робиться це не завжди і тільки за певними показаннями (лунка довго не загоюється, не формується або зовсім відторгується згусток, почалися ускладнення, запальний процес).
Слід розуміти, що в процесі загоєння можна зіткнутися з деякими наслідками хірургічного втручання, багато з яких є нормальною реакцією організму на нього:
∙ Перш за все, розглянемо, наскільки ясна вчасно загоюється після видалення зуба. Передбачити цей період рівно до хвилин неможливо. У нетяжких випадках цей період може бути кілька днів. Якщо під час процедури були зроблені розрізи може було запалення, нагноєння, то загоєння може тривати протягом 5-7 днів. Довше це може тривати після видалення зуба мудрості, і зайняти 7-10 днів;
Обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем якомога швидше в таких випадках:
Якщо рекомендації про те, що робити після видалення зубів мудрості та інших зубів строго дотримуються, то загоєння зазвичай відбувається без ускладнень. Після закінчення цього періоду ви побачите, що ясна набули здорового рожевого кольору, відчуєте, що весь дискомфорт пропав. Буде корисно переконатися, що процес закінчився повноцінним одужанням, на прийомі у Вашого лікаря.
Коментарі
Залишити коментар