Київ, вул. Деміївська 13, секція 6
График работы: пн-пт с 09.00 до 20.00, сб с 09.00 до 18.00, вс - выходной
после удаления зуба

З різних причин не завжди можна зберегти зуб – вилікувати, відновити, продовжити його життя за допомогою протезування. Іноді доводиться з ним попрощатись. Цей процес є хірургічним втручанням, і тому передбачає певний стрес для організму. Після видалення зубів мудрості (та інших) важливо дотримуватися ряду рекомендацій, щоб уникнути негативних наслідків у вигляді інфікування лунки, набряків, болю і т.д.

Прочитав эту статью, вы узнаете: 

Ключові рекомендації

Їх дотримання є важливим кроком для того, щоб процес загоєння ясен проходив так само швидко, безболісно і без ускладнень. Видалення (вилучення) вісімок (третій моляр, зуб мудрості) є одним з найскладніших видів хірургічних втручань в стоматології. Це пояснюється особливостями будови нижньої щелепи і кореневої системи безпосередньо вісімки. Часто, коли вони видаляються, доводиться різати ясна , сам корінь. Навіть при успішній операції загоєння, після видалення зуба мудрості, вимагає суворого дотримання медичних рекомендацій. Взагалом, це стосується всіх випадків видалення.

Ці заходи повинні бути дотримані:

∙         Після процедури лікар попереджає пацієнта, що тампон, поміщений в лунку, повинен бути видалений з рота протягом 15-20 хвилин (максимум за півгодини). Якщо робити це раніше, то є ризик інфікування лунки, оскільки він перешкоджає потраплянню в неї бактерій. Крім того, потрібно сформувати згусток, який утворюється в ній і захищає від інфекції в процесі загоєння тканини ясен. Якщо видалити тампон до належного часу, цей згусток може або не утворитися, або бути видалений з ним. Але й перетримувати його не варто. У цьому випадку вона сама стане «накопичувачем» бактерій, які можуть легко потрапити в порожнину, що залишилася від зуба. Результат буде однаковим – інфікування;

 • Після видалення зуба не можна приймати їжу, будь-які напої протягом 2-3 годин. За цей час продовжує формуватись згусток, а з їжею і рідиною він може вийти;
 • У перші 2-3 дні не варто приймати тверду, гарячу їжу, гарячі напої. Перша може травмувати місце видаленого зуба і пошкодити згусток. Через другі в тканинах ясен збільшується приплив крові, що може призвести до його відторгнення та розвитку запального процесу;
 • Ще одна рекомендація після видалення зуба також пов’язана з ризиком збільшення кровотоку. Не варто ходити в сауну, лазню, приймати гарячу ванну, вдаватися до фізичних навантажень, гріти отвір;
 • Намагайтеся не класти руку, не лежати на щоці з того боку, де проводилася операція;
 • Лунку не можна механічно чистити;
 •  Не відмовляйтесь від ретельної гігієни порожнини рота. Чистіть зуби, як і раніше, двічі на день, але робити це потрібно максимально акуратно. Використовуйте мінімум зубної пасти, намагайтеся обійти лунку,  щоб не зачепити його щіткою;
 •  Протягом декількох днів після екстракції намагайтеся не відкривати рот широко, уникайте активного використання міміки. Особливо це актуально, коли під час операції наносилися шви, так як вони можуть розходитися.

Догляд за ротовою порожниною після видалення

Одне з найпоширеніших питань, яке є у пацієнта після операції, полягає в тому, як промити рот після видалення зуба. Виконувати такі процедури можна з першого дня після видалення, але обов’язково дотримуйтеся важливої рекомендації. Полоскання не повинно бути інтенсивним, інакше є ризик вимивання згустку, який захищає лунку від інфекції до повного загоєння тканин ясен. Його слід зробити як ванночку – набравши рідину в рот, потримати її деякий час з того боку, де була операція, а потім акуратно сплюнути.

Ось чим полоскають рот після видалення зуба:

 • Мірамістин. Це засіб для знезараження, який випускається в різних лікарських формах – у вигляді спрею, мазі, розчину. Останній зазвичай використовується для ополіскування;
 • Хлоргексидин. Препарат є дезінфікуючим засобом, що захищає тканини ясен від попадання патогенних організмів. Зазвичай показано промивати їм порожнину  рота  не більше 3 разів/на день, але частоту призначає тільки лікар для кожного випадку;
 • Розчин солі і соди. Інгредієнти потрібно розвести в 1 склянці теплої води, додавши їх порівну – 0,5 ч.л.  Використовується засіб 3-4 рази на добу.

Зверніть увагу, що це лише приклади препаратів, які можна використовувати для полоскання рота. Без призначення стоматолога їх використовувати не варто. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, які засоби, в якій кількості і з якою частотою слід використовувати у вашому випадку.

Інші препарати, що використовуються після видалення зуба

Їх прийом також повинен призначати тільки лікар!

При сильному болю, за рекомендацією лікаря, можуть бути показані знеболюючі препарати. Наприклад:

 • Ібупрофен. Препарат допомагає усунути біль, запалення;
 •  “Кетанов”. Це дуже ефективний знеболюючий препарат, який може усунути навіть найбільш виражений біль;
 •  “Солпадеїн”. Засіб допомагає зняти біль, знизити температуру тіла.

Про те, що робити після видалення зуба, щоб швидко зняти набряк, також має проконсультувати фахівець. Часто в таких випадках призначають антигістамінні препарати (наприклад, “Цетрин”) і препарати, які сприяють швидкому загоєнню тканин (наприклад, “Солькосерил”).

У деяких випадках лікар може рекомендувати антибіотики (наприклад, «Цифран», «Амоксиклав», «Линкомицин»). Але робиться це не завжди і тільки за певними показаннями (лунка довго не загоюється, не формується або зовсім відторгується згусток,  почалися ускладнення, запальний процес).

Що чекає пацієнта після екстракції?

Слід розуміти, що в процесі загоєння можна зіткнутися з деякими наслідками хірургічного втручання, багато з яких є нормальною реакцією організму на нього:

∙         Перш за все, розглянемо, наскільки ясна вчасно загоюється після видалення зуба. Передбачити цей період рівно до хвилин неможливо. У нетяжких випадках цей період може бути кілька днів. Якщо під час процедури були зроблені розрізи може було запалення, нагноєння, то загоєння може  тривати протягом 5-7 днів. Довше це може тривати після видалення зуба мудрості, і зайняти 7-10 днів;

 • Після екстракції можливий біль, особливо в перші години після операції;
 • Протягом 1-2 перших днів пацієнт може зіткнутися з набряком у зоні маніпуляцій;
 • Можлива поява гематоми, яка зазвичай дає про себе знати після усунення набряків;
 • Пацієнт може відчувати біль при відкритті рота, особливо якщо зуби мудрості були видалені на нижній щелепі;
 • Підвищена температура тіла (до 38 градусів С)в перші1-2 дні після операції є нормальною реакцією організму на втручання.

Коли варто звернутися до лікаря?

Обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем якомога швидше в таких випадках:

 • В лунці ви помітили сторонні речовини. Ніколи не намагайтеся видалити їх самостійно за допомогою механічного впливу;
 •  Після утворення згустку почалася кровотеча з отвору;
 • Набряк не відступає кілька днів, збільшується;
 •  Процес ковтання, відкриття рота супроводжується болем;
 • Температура тіла не знижується протягом декількох днів;
 •  На шкірі обличчя від операції спостерігається оніміння;
 •  Біль не відступає кілька днів і більше навіть при прийомі сильних знеболюючих;
 •  Біль, набряки, почервоніння ясен, інші тривожні симптоми дали про себе після загоєння тканин.

Якщо рекомендації про те, що робити після видалення зубів мудрості та інших зубів строго дотримуються, то загоєння зазвичай відбувається без ускладнень. Після закінчення цього періоду ви побачите, що ясна набули здорового рожевого кольору, відчуєте, що весь дискомфорт пропав. Буде корисно переконатися, що процес закінчився повноцінним одужанням, на прийомі у Вашого лікаря.

Оцінити:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4,67 из 5)
Loading...

Коментарі

Андрій
2022-03-22 16:54:55
У меня удалили два нижних зуба рядом 4 дня назад опухоли нет,но без обезболивающих не могу,болит хана
  Viktoriіa
  2022-04-15 17:04:56
  Андрій, радимо Вам звенутись до лікаря на огляд. Можливо в лунку потрапили частинки їж, які потразнюють рану.
Іванка
2022-04-13 08:58:32
Чудова стаття
Тетяна
2022-04-23 08:44:13
Два дні тому видалили нижній зуб мудрості, який дуже глибоко лежав. Страшно болить все😭 В районі швів такий біль,ніби там великий стоматит. Про їжу якусь я і не мрію.
  Viktoriіa
  2022-05-04 16:28:46
  Тетяна, больові відчуття можуть тривати протягом трьох днів після видалення, рекомендуємо ретельно полоскати розчином хлоргексидину після кожного прийому їжі. І бажано підійти на огляд до лікаря.
Юлія
2022-05-05 21:59:19
Видалила зуб мудрості тиждень тому, а сьогодні відчула, що з боку рани є ніби якась невелика кістка яка болить(
  Viktoriіa
  2022-05-10 14:29:26
  Юлія, радимо звернутися до Вашого лікаря на огляд, щоб попередити виникнення альвеоліту.
Богдан
2022-05-06 19:17:19
Вчора видалили нижній зуб мудрості і сьогодні на вечер піднялася температура 38 Потрібно брати жаро понижуючі ?
  Viktoriіa
  2022-05-10 14:27:04
  Богдане, краще прийняти нестероїдні протизапальні і якщо стан не покращиться то звернутись до лікаря)
Наталія
2022-05-10 14:52:54
Після видалення обох г днів зубів мудрості- Німесил пила 10 днів. Один зуб(вірніше місце де він був раніше) не давав спокою. Тому якщо болить 2-3 дні то вам повезло ))
Катерина
2022-05-12 22:17:26
Стаття стала для мене заспокійливим Арестовичем.Після видалення нижньої вісімки,3ступінь складності,не чекала такої реабілітації.Процес видалення був достатньо швидкий,але все ,що чекало опісля ,це був суцільний жах.Після статті стало спокійніше,але біль був нестерпний ,аж до сліз.Перший день без температури,але з жахливим болем і припухлість на вечір.Наступний день ,ще гірше,вже була ,як свинка Пеппа,набряк збільшувався ,рот не відкривався ,все боліло,і навіть більше ,горло , вухо,пів голови.Третій і четвертий були найгірші.На п'ятий ,набряк почав зменшуватись,і зійшов достатньо швидко,але потім був жовтий синяк на місці набряку.Без нурофену 400,я б не могла ці дні пережити.На 5день додали інші ліки й антибіотик,потрохи почало ставати легше.Єдине але,це те,що виникла контрактура,і щелепу важко було відкривати.Сьогодні 14 днів,і я вже три дні без ніякого болю,зняли шви і все тепер добре.Але на наступне видалення,яке ще складніше, тепер швидко не наважусь,трохи треба зібрати сил і налаштуватись на цей процес.
  Viktoriіa
  2022-05-13 08:48:55
  Катерина, нам приємно, що статтею у нас вийшло хоч трохи Вам допомогти пережити післяопераційний стан. Бажаємо, щоб наступне видалення та реабілітація пройшли легко і без ускладнень:)
Таміла
2022-05-17 18:04:18
Мені за цей місяць потрібно видалити 2 нижніх і 2 верхніх зуба мудрості)) Після прочитаних коментарів-чекаю пекла)
  Viktoriіa
  2022-05-18 14:09:48
  Таміла, насправді очікування - то найстрашніше, тому налаштовуйте себе на краще:) Якщо виникатимуть додаткові питання - звертайтесь, залюбки Вам підкажемо і порадимо)
Олександра
2022-05-19 20:46:00
Видалили зуб мудрості дуже важке видалення було3,5 год 4 наркозом робили ,пройшло 3 тижні зняли шви,а нижня губа і передні зуби заморожені по цей день можливо щось пропити щоб відпустило.
  Viktoriіa
  2022-05-25 17:14:02
  Олександра, лікар мав попередти Вас, що таке можливо. Краще підійдіть до нього наогляд та він призначить ліки, які треба пропити в такому випадку.
Софія
2022-05-19 22:48:33
Хороша стаття! Вчора видалила зуб мудрості нижньої щелепи і вирвала зуб мудрості верхньої. Ужасно болить,лікар виписав антибіотики,кетанов і мазь. На 2 день вечір піднялась температура,сильно налякалась і думала,що пішла інфекція,але почитала статтю трохи видихнула. Думаю це просто організм бориться.
  Viktoriіa
  2022-05-20 14:45:16
  Софія, бажаємо Вас скорішої стабілізації Вашого стану і самопочуття! Якщо виникнуть додаткові питання - звертайтесь, залюбки Вам підкажемо)
Аліна
2022-05-21 10:52:37
Тим, кому треба видаляти і хто боїться - не читайте жахіття, не налаштовуйте себе на негатив! Все ж індивідуально. Залежить від вашого випадку і дуже сильно - від лікаря. Я теж дуже боялась, тремтіла у кріслі, як осиновий листок (хоча тремтіти не було причини, добре, що ми живемо у 21 сторіччі і маємо анестезію). Вчора видалили зуб мудрості на нижній щелепі. Майже не болить, температури нема, п'ю таблетки і їм морозиво. Також гріє думка, що це один раз відстрілятися і на все життя забути. Все буде добре!
  Viktoriіa
  2022-05-25 17:18:22
  Аліна, дякуємо, що поділились своєю історією. Ви кажете дуже вірні слова, найгірше - це очікування. Якщо виконувати всі рекомендації лікаря, то реабілітація проходить швидше і комфортніше.
Вікторія
2022-05-22 11:43:16
Більше тижня тому почав боліти зуб 8ка внизу, через декілька днів біль став нестерпний, зявився набряк. Лікар після огляду сказав що це 8ка вверху дає біль, і трикусує мязи. Видали саме її. Набряка майже не було після видалення, так як прикладала холодне по рекомендації, крові також, біль був сильний, і температура 37,5. Через добу температури вже не було, ясна стали блідо рожеві, рот можу відкрити. Але з 4 доби почався досить сильний біль, місцями, особливо ближче до ночі.Хоч ні набряку, температури нічого не має, неприємного запаху також. Відчуття ніби болить лунка, але ніби сусідні зуби, незрозуміло. Через скільки часу проходить біль?
  Viktoriіa
  2022-05-25 17:20:17
  Вікторія, в такому випадку потрібно підійти до лікаря на огляд. Пісял третього дня больові відчуття повинні йти на спад. Можливо в лунку потрапили залишки їж і її треба промити, лікар на консультації підкаже в чому причина.
Тетяна
2022-05-23 01:02:30
Трохи спокійніше ставлюсь до болі навіть на шостому дні після видалення вісімки,як прочитала статтю!))Жодного дня без знеболюючих,ще в день-пів біди,а приходить вечір-капець😭.Зуб сидів не типово,був викривлений,тому не очікувала легкого загоєння рани,але щоб настільки адсько дьоргало і нило.....Я вже вісімсот раз пошкодувала що наважилась видалити його,та най би там шляк його трафив😞,навіть не знаю коли буде легше,але за статтю вдячна👌!Була температура 37'5 два дні,дотримуюсь усіх рекомендацій лікаря і чекаю коли закінчиться моє пекло.
  Viktoriіa
  2022-05-25 17:25:43
  Тетяна, щиро бажаємо Вам скорішого відновлення, якщо виникнуть питання - звертайтесь, залюбки Вам підкажемо)
Таня
2022-05-23 18:22:39
Скажіть будь ласка вирвала зуба мудрості( верхній ) о 9 годині ранку і до цих пір (18.20 ) не робиться згусток що робити
  Viktoriіa
  2022-05-24 16:37:06
  Таня, якщо час від часу лунка кровить то це не означає що згусток не утворється, протягом трьох днів слина з розуватим віддітнком є нормаю. Але щоб зменшити хвилювання краще звернутись на огляд до лікаря.
Юрій.
2022-05-25 08:24:13
Дякую за таке зрозуміле роз'яснення.Як камінь с плеч.Бажаю Вам усім здоров'я.І мирного неба над головою.Спаси Вас Господь.Ісус Христос.Амінь.
  Viktoriіa
  2022-05-25 17:28:33
  Юрій, дякуємо за Ваш відгук! Навзаєм бажаємо Вам мирного неба та міцного здоров'я!
Тарас
2022-05-26 01:13:28
Доброго вечора , вирвав верхній жувальний зуб лікар одразу сказав що кровяний згусток не появився , відійшов укол і почалося пекло, біль в лунці температура до 38 3 дні, потім витягнув з лунки якусь штуку білу наче вату і дуже смерділа,набряк щоки , сьогодні , пятий день ,вже температури не має щока сплясла,але лунка бодить пятий день , постійно сиджу на знеболюючих
  Viktoriіa
  2022-05-26 15:59:04
  Тарас, Ви напевне вийняли з лунки гемостатичну губку. Якщо біль не зменшується(а має після третього дня йти на спад) то зверніться краще до лікаря на огляд. Можливо туди просто потрапила їжа, таке часто зустрічається...
Ростислав
2022-05-27 20:21:33
Добрий вечір!!!!! Вирвав зуб мудрості знизу (дуже важкий зуб був) 18 травня, дуже боліло,за сутки випивав три рази знеболюючих,бо вже терпіти не міг, через два дні зявилася температура,тому 20 травня звернувся знову до лікаря,він подивився і каже що мол тут все добре,рана мене повністью задовільняє,антибіотик пити приписувати не хотів,але коли я вже настояв то виписав ЛІНКОМІЦИН і ФЛУКАНАЗОЛ,я так і далі був на знеболюючих, але 25 травня знову пішов до лікаря,він обдивився і каже що згусток не утворився,так як є гній,трохи почистив мені,засипав рану антибіотиком,закрив тампоном і я як на світ народився,але я його не зрозумів і через три години тампона викинув,але я ці сутки прожив без знеболюючого,на другий день пішов знову на огляд,він подивився і каже навіщо тампона викинули,мол їжа попала і знову є трохи гною (але я в обід не їв і поїв тільки вечором,тоїсть я попав на прийом десь через 14 годин після того як поїв,хіба може так бігом загноїтися якщо там залишилась трошки їжі????? Але саме цікаве для мене те що коли тампон ось і зараз в рані то болі знову почалися,а без тампона після чистки то боліло але терпіти можна було...Бо вже й не знаю що і як думати,може що підкажете,чому все це так і може щось пропити,чи це все нормальний процес????? Бо думаю може завтра піду до іншого дєжурного стоматолога
  Viktoriіa
  2022-05-28 15:34:58
  Ростислав, все-таки радили би звернутись на огляд до іншого стоматолога. Неможливо сказати в чому саме причина усладнення вашої ситуації, але такого бути точно не має. Якщо потрібна буде консультація нашого стоматолога-хірурга, залюбки допоможемо Вам в такому випадку.
Ірина
2022-05-28 08:51:50
Скажіть будь-ласка декілька днів назад вирвала вісімку та ще досі оніміння нижньої губи
  Viktoriіa
  2022-05-28 15:39:08
  Ірина, доброго дня, оніміння може бути, але воно проходить. Для пацієнтів інколи призначають ліки щоб пришвидшити процес. Порадьтесь, будь ласка, з Вашим хірургом стосовно цієї ситуації.
Наталя
2022-05-29 16:01:10
Вчора вирвали зуб мудрості нижній. Низ щоки напухший. Біль неймовірна. Антибіотик пью, знеболюючі теж.
  Viktoriіa
  2022-06-02 20:27:44
  Наталія, перші три дні найбільш дикомфортні, але вцілому антибіотики і протизапальні мають допомагати. Якщо ж ні, то краще звернутись на огляд)
Олег
2022-06-04 23:56:28
4 дні тому видалив 4 зуба мудрості. Усі знайомі мене залякували, казали купувати антибіотик, пюрешки і просто готуватися до пекла. Нічого подібного. Лікар заборонив будь які препарати окрім НПЗЗ, три дні і вуаля. Все дуже індивідуально. В мене навіть набряку не було, хоч в перші години і кровили ранки. Я навіть якось засумував, бо очікував гіршого) Якщо у вас прорізані зуби і немає запального процесу - все має пройти доволі швидко. Не реркомендую самостійні полоскання чим то там не було б. Всім добра 🙌
  Viktoriіa
  2022-06-08 17:07:09
  Олег, дуже дякуємо що поділились своєю історією, насправді головне - підібрати хорошого спеціаліста та дотримуватись всіх рекомендацій, і реабілітація пройде максимально комфортно)
Марія
2022-06-05 18:53:41
Добрий день! Видаляла верхні 8-ки, один зуб цілий, а другий зуб відломався і апекс залишився в яснах, лікар залишив його так як є. Скажіть, будь ласка, чи є така практика залишати корінці зубів мудрості в яснах? Чи можуть потім бути якісь наслідки?
  Viktoriіa
  2022-06-08 17:08:25
  Марія, доброго дня! Насправді все дуже індивідуально, але ми рекомендували б звернутись на огляд до іншого лікаря щоб почути думку стосовно Вашого випадку.
Карина
2022-06-06 19:16:23
Доброго дня, підскажіть видалила верхню 8-ку, після на вечері пішла з носа кров все боліло ужасно, лікар виписав аугментин, 5 день і біль в гайморових пазухах, це норма?
  Viktoriіa
  2022-06-08 17:11:18
  Карина, насправді ситуації бувають дость різні по складності, але так, такі випадки трапляються і це може бути нормою., але краще б проконсультуватись у свого хірурга відповідно Вашої ситуації)
Віка
2022-06-08 11:47:23
Доброго дня.У мене сьогодні 14 день як вирвали нижній зуб 8 .7 днів пила знеболювальне,боліло не те слово жах якиїсь,але на ясні вчора і сьогодні вийшла якась бурбулька ніби нарив ,але не болить лиш дискомфорт,що це може бути?В суботу ще продув кондиціонер здається правий лімфовузел трохи увеличився,підскажіть шо мені робити.Дякую.
  Viktoriіa
  2022-06-16 11:06:45
  Віка, доброго дня. Це не є нормою, на 14 день у Вас вже не має бути дискомфортних відчуттів, радимо звернутись до лікаря, щоб не ускладнити ситуацію.
Ірина
2022-06-09 21:53:47
31травня видалили нижню вісімку,до цих пір болить вухо,горло,голова.П'ю нимесил, допомагає ненадовго.Як довго ще будуть болі?
  Viktoriіa
  2022-06-13 11:44:35
  Ірина, наспрвді болі вже мають пройти до цього часу, краще підійти до лікаря на огляд.
Лилия
2022-06-09 23:13:12
Добрый вечер! 8 дней назад удалила нижнюю 8-ку. Процесс был не из лёгких,сам зуб рос в щеку,корни скрученные как крючки да ещё при удалении он просто крошился. Доктор чтоб его всего вытянуть расковырял не лунку, а тоннель. Щека изнутри вся покоцаная,уголок губ треснутый от натяжения,за челюсть вообще молчу. После доктор прописал Нимесил 3 раза в день,первых 3 дня с последующим его уменьшением. Сегодня 8 день пью его только на ночь,так как на ночь начинает ныть вся сторона челюсти где был зуб,но уже как 3 дня днём я и не вспоминаю,что было удаление. Первые дни полоскали Стоматофитом разведённым в воде, от полосканий затянулось все быстро! Спасибо за статью,а особенно комментарии ,,друзей по пеклу'')))
  Viktoriіa
  2022-06-11 15:59:04
  Лілія, ми вдячні, що Ви поділились своєї історією та раді що Ви нарешті пережили цей жах реабілітації! Раді бути корисними, будуть питання-звертайтесь)
Віка
2022-06-09 23:40:06
Після видалення 8 зуба рана почала заживати ,і на ясні біля того вирвано зя 'явилися болючі чнрвоні кульки,вони не сильно болять ,але дискомфорт є
  Viktoriіa
  2022-06-16 11:00:21
  Віка, в такому випадку потрібно звернутись на огляд до лікаря щоб зрозуміти що саме Вас може турбувати.
Ольга
2022-06-15 21:46:12
Сьогодні в 10 ранку видалила проблемну 6- ку з запальною кистою. Випила призначений АБ і Німесил. Все терпимо, лежу. Хвилююсь, бо весь час виділяється слина з кров’ю( крові ніби не багато, прожилки ) і постійно хочеться сплюнути чи ковтнути. Так має бути? Ковтати можна? Тошнить від тої противної слини. Чи є згусток не бачу , рот ще не відкривається нормально, та й все червоне там:
  Viktoriіa
  2022-06-16 11:04:00
  Ольга, протягом двох діб приміс крові в слині вважається нормою, ковтати також можна. Дотримуйтесь рекомендацій лікаря і спостерігайте за самопочуттям, швидкої Вам реабілітації!
Лана
2022-06-18 06:56:00
Шановні адміністратори Crystal Dent! Оці ваші відповіді, коли люди пишуть, що болить лунка після видалення зуба, мол "що їжа попадає" - це нісенітниці! Стоматолог має попередити пацієнта про можливі ускладнення, бути з ним 24/7 на зв'язку. А в ідеалі перевірити наперед чи немає у пацієнта проблем із згортанням крові та інших захворювань, що впливають на процес реабілітації. А то є такі безсовісні лікарі: зробили тяп-ляп (по конвеєру) і забули за людину...На жаль, у нашій медицині не все гладко...Тому пишіть ПРАВДУ людям - раз довгі болі після видалення зуба, значить може бути, що лікар налажав... c'est la vie
  Viktoriіa
  2022-06-18 11:09:54
  Лана, дякуємо за ваше звернення! Ви абсолютно праві лікар має проконсолютувати пацієнта про всі ускладнення та прояснити що є нормою при реабілітації, а що ні. Наш хірург завжди проводить повну консультацію перед операцією і зажди на зв'язку у разі виникнення додаткових питань., ситуацію пацієнтів, що робили видалення не в нас, на жаль, ми не знаємо, тому ставити діагнози або давати рекомендації теж не можемо, але завжди наголошуємо що краще звернутись на огляд до лікаря щоб уникнути ускладнень)
Віолетта
2022-06-19 02:47:48
4 дні тому видалила зуб, який росте перед зубом мудрості знизу, зараз болю майже немає, але є неприємне відчуття, що я не можу стиснути зуби і що все у роті в напружені від цього відчуття. та і почав хитатися зуб поряд з видаленим, вже дах їде.
  Viktoriіa
  2022-06-29 16:51:36
  Доброго дня, Віолетта. В будь-якому разі відновлення після видалення до 2-х неділь. Якщо дискомфортні відчуття наростають, краще звернутися до лікаря.
Софія
2022-06-22 15:12:47
Видалила 2 дні тому нижній перед останній зуб, дуже неприємний запах з нього, сказали що таке може бути до тижня часу…
  Viktoriіa
  2022-06-25 10:55:31
  Софія, доброго дня, якщо це запах і присмак ліків, то це може бути гемостатична губка...
Вова
2022-06-23 16:02:37
Видалили зуб мудрості знизу,тиждень назад, біль не проходить,але нічого і не підпухає,і залишилась велика і глибока дирка в яснах. Це нормально?
  Viktoriіa
  2022-06-25 10:56:48
  Вова, якщо видалення пройшло як заплановано, то протягом тижна біль мав зменшитись, радили би Вам підійти на оглдя до лікаря шоб не ускладнити ситуацію.
Сергіі
2022-06-28 14:02:32
Несподівано з'явився набряк біля кореня верхньої п' ятірки. Біль виникала тільки після пульпації кореня. 6 і 4 були просановані раніше. Після видалення кореня ( гною майже не було, на кінцях гранули) лікар порекомендував проводити массаж набряку і ополіскувати рану фурациліном або відваром ромашки. Після массажу біль значно підвищується. Чи доцільний такий массаж і яка ефективність полоскання назначении препаратами. Наперед дякую за відповідь.
  Viktoriіa
  2022-06-29 16:47:19
  Доброго дня, Сергій! Це не є нормою. Радимо звернутися до лікаря на огляд і подальше лікування.
Марія
2022-06-29 13:57:01
Доброго дня. Я 2 дні назад була в стоматолога. Біля 8-ки навкруг був нарив, знеболили, вирізали. Сьогодні третій день, болить, терпіти можна, дуже важко відкрити рота, жувати взагалі мовчу, перебиваю всю їжу на блендер і ковтаю. Скажіть будь ласка, це нормально що воно болить ще, що не можу повністю відкрити рота і говорити? Дякую
  Viktoriіa
  2022-06-29 16:44:40
  Доброго дня, Марія! Дискомфортні відчуття в даній ділянці наростатимуть протягом 3-х днів, надалі запальний процес зменшуватиметься. В подальшому якщо турбуватиме зуб або ясна навколо зуба, радимо видалити 8-мку!
Мар'яна
2022-06-30 10:01:07
Видалила нижню 8-ку орієнтовно 2 тижні назад. Видалення було досить легким, наклали шви. Лунка гарно зажила, шви зняли. Зараз усе гаразд, окрім того, що в лунку, де був зуб постійно забивається їжа, вона досить глибока, а отвір маленький і витягнути з неї залишки їжі ще той квест (і то не впевнена, що дістаю усю їжу). Як такого дискомфорту немає, але боюсь, щоб не було запалення ясен. Коли заживало, промивала фурациліном. Але промивати до кінця життя після кожного прийому їжі ним не дуже комфортно, адже його треба розвести в гарячій воді і почекати, коли вона вистигне, і тільки після цього промивати, що дуже часто не доцільно. Чи можливо якось або закрити дірочку, або навпаки розширити, щоб їжу було легше звідти діставати? Буду дуже вдячна за відповідь
  Viktoriіa
  2022-07-25 15:25:53
  Мар'яна, пройшло вже достатньо часу щоб лунка трохи зажила, краще зврнуись до лікаря-хірурга да огляд щоб той надав свої рекоменддації.
Наталя
2022-07-01 21:35:44
Три дні мучилась болем вуха, ока, носа. Думала протяг. Жодні!!!жодні обезболюючі не допомагали навіть на годину. Наважилась вирвати верхню 8. При вириванні йшов гній. Приїхала додому, коли відпустив укол почались ніби судоми, трусило, морозило. На вечір темп 38,5😢 випила антибіотик Азитроміцин, і Німесил. Чи варто полоскати щоб вийшов гній? І чи збивати темп? Дякую
  Viktoriіa
  2022-07-25 15:23:20
  Наталія, полоскати в тій області не можна, якщо температура більша ніж 38 то так, потрібно її збити. Але краще зверніться за рекомендаціями до лікаря, що проводив Вам операцію.
Інна
2022-07-01 23:33:00
На 4-й день після видалення нижньої 8-ки помітила, що та. Якась вата в лунці. Це нормально?
  Viktoriіa
  2022-07-25 15:20:25
  Інна, скоріш за все гемостатична губка яку накладають після видалення. Це нормально, вона зазвичай розчиняється там.
Оля
2022-07-04 09:16:00
Доброго дня) сьогодні 5 день як видалила зуб мудрості знизу , наложили 6 швів, як видаляли кололи 6 уколів анестезії,зараз біль пульсуюча присутня, присмак в роті( але він був з 1 дня), та твердий набряк, але вроді спадає, колола ті 5 днів антибіотик, знеболююче пила і протизапальне, що зараз може бути?
  Viktoriіa
  2022-07-25 15:11:50
  Оля, на жаль, ми не бачимо повної клінічної картини та висхідної ситуції, радимо звернутись до свого лікаря, що проводив видалення на консультацію.
Марина
2022-07-04 14:40:35
Сьогодні вирвала 8 верхню,болить.чим полоскати?Лікар говорив,але я на емоціях все забула.
  Viktoriіa
  2022-07-25 15:09:20
  Марина, полоскати в нікому разі не можна, щобне зірвати згусток. Можна випити знеболююче , якщо лунка Вас турбує.
Ірина
2022-07-06 21:10:22
Добрий вечір.Вчора видалили зуби мудрості 2 нижні.Сьогодні на вечір піднялася температура 38,3.Щока біля одного набрякла сильно.Випадково натиснула на щоку і почула хлюп- рідина з кров'ю. Чи це нормально?
  Viktoriіa
  2022-07-25 14:59:24
  Ірина, ні, так бути не має, якомога швидше радимо звернутись до лікаря.
Анатолій
2022-07-07 07:59:22
Дякую, слушні поради.А хлоргексидін для полоскання треба розбавляти водою?
  Viktoriіa
  2022-07-25 15:00:11
  Анатолій, якщо це 0,02% розчин, то ні, в інших вападках радимо розводити.
Ксенія
2022-07-08 00:59:37
Добрий день, видалила нижню 8-ку 3 тижні тому. Була і температура і боліла щелепа кілька днів, але все обійшлось без припухлостей. А сьогодні помітила, що там є лунка, як ямка. Шви накладали і знімали. Скажіть, будь ласка, це так має бути?
  Viktoriіa
  2022-07-25 15:01:12
  Ксенія, так це можливо, якщо лунка ще стягнулась неповністю. Потрібно почекати повного загоєння.
Яна
2022-07-08 09:37:23
Добрий день! Видаляла корінець 2 дні тому. Досі відчуваю сильний біль, присутня глибока тріщина на яснах.
  Viktoriіa
  2022-07-25 15:05:18
  Яна, насправді сильного болю після видалення не має бути, карще звернутись до лікаря на огляд.
Світлана
2022-07-08 20:55:26
Доброго вечора, підкажіть будь ласка, що робити .Видаляли вісімку ,уже 8 день відчуваю біль і нудять зуби чи ясна ,хірург який робив операцію ,сказав що напевно пульповіт 7 зуба,що через операцію болі вже не має бути,сказав звернутися до стоматолога полікувати нерви 7 зуба, стоматолог оглянув і сказав ,що біля 7 зуба є отвір через який видно кістки і в мене не було кров'яного згустка, через це у мене біль.Підкажіть що робити адже хірург каже що його вини не має.Чи вщухне біль?
  Viktoriіa
  2022-07-25 15:08:10
  Світлана, в такому випадку радимо зврнутись до іншого хірурга, якщо сусідній зуб Вас не турбував до видалення.
Галина
2022-07-10 02:00:59
Доброго вечора. Скажіть будь ласка, якщо після видалення зуба мудрості (нижнього, правого) я відчуваю оніміння в області :язика, підборіддя,ясен( з внутрішньої сторони) ,які мають бути мої наступні дії?
  Viktoriіa
  2022-07-25 14:57:57
  Галина, на жаль, цієї інформації недостатньо щоб відповісти точно, краще зверніться до свого лікаря за консультацією.
Христина
2022-07-17 15:43:53
Доброго дня, 5 днів тому видалили зуб, перед цим намагалися його зберегти, там утворилася кіста, та нажаль не вдалося, ще перед видаленням зуба вже була опухласть і страшний біль, після видалення біль полегшився та з'явилаль біль у вусі, на 2 день піднялась температура і опухлість збільшилась, виписали антибіотики, 3 день з ясен, біля того місця де вирвали зуб, спочатку вони побіліли а потім почала злазити шкіра ніби як після опіку біль не припинялась, 4 день вже був кращим та почалась ангіна, коли звернулась до лікаря, то у відповідь почула, що так і повинно бути, сьогодні 5 день біль уже менший , опухлість зійшла не повністю, та вже краще. дякую за статтю дуже цікаво та зрозуміло.
  Viktoriіa
  2022-07-25 14:49:22
  Доброго дня, Христина. Раді бути корисними) Якщо виникнуть додаткові питання, залюбки Вам допоможемо!
Anna
2022-07-19 10:03:10
Доброго дня, сьогодні 5 день після видалення двох нижніх 8. Набряк зменшується на щоках, але твердіє. Чи норма це?
  Viktoriіa
  2022-07-25 14:44:31
  Анна, доброго дня) Насправді зменшення набряку є нормою на даному етапі, але якщо у Вас є якісь тривоги сприводу цього - краще звернутись до свого лікаря.
Марія
2022-07-19 23:03:29
А почервоніння на щоці це нормально ?Сьогодні другий день! Болів немає вже ,але на вечір почервоніла щока і те місце віддає теплом
  Viktoriіa
  2022-07-25 14:42:22
  Марія, почервоніння може бути нормою, але радимо спостерігати за самопочуттям і у разі потреби звертатись до лікаря)
Оксана
2022-07-27 02:15:07
Я теж видалила нижній зуб мудрості...4 дня як болить кожен день.біль така наче всі зуби болять в роті.і таке чуство ,шо пів частини голови болить,і на вухо віддає.п'ю обезболюючі .побачила червоні ясла де вирвали зуб і гній, пішла до лікаря .сказав мабуть інфекція.сказав полоскати рот ромашкою.на рану сипати таблетки стрептоцид.Краще я б того зуба і не рвала б.
  Viktoriіa
  2022-07-27 16:09:25
  Оксана, доброго дня! Після кожного прийому їжі полощіть ротову порожнину розчином хлоргексидину, найкраще звернутися на огляд до лікаря, щоб запобігти подальших ускладненнь.
Maryna
2022-07-28 19:05:16
Сьогодні, 28 липня, видалила зуб мудрості на верхній щелепі. Гемостатичну губку не змогли поставити через сильний блювотний рефлекс. Не виписали жодних АБ, хоча рана велика (3 корені) і багато було крові. Наркоз відійшов і відчуття, що ниють ВСІ сусідні зуби і розпирає ясна. П' ю Німесил. Чи потрібно чимось полоскати?
  Viktoriіa
  2022-07-28 20:36:28
  Доброго вечора! Використовуйте ротові ванни після кожного прийому їжі, хлоргексидин або розчин Тантумверде!
2022-08-04 11:46:31
Добрий день, 1 серпня видалила 2 верхніх 8, видалення пройшло без ускладнень. Зараз нічого не болить, але дуже запухша. Сьогодні 3 день, запухла ще більше.Права сторона більше, навіть ока не видно П'ю оспамокс і немісіл. Можливо щось є, щоб зменшити опухлість?
  Viktoriіa
  2022-08-04 12:02:39
  Доброго дня! Набряк після видалення це нормальне явище, просто потрібно почекати, на 4-5й день набряк має зменшуватися, якщо ситуація за ці дні не зміниться, зверніться до лікаря на огляд

Залишити коментар

Висококваліфікована команда Crystal Dent
Читайте также