Київ, вул. Деміївська 13, секція 6
График работы: пн-пт с 09.00 до 20.00, сб-вс с 09.00 до 18.00
после удаления зуба

З різних причин не завжди можна зберегти зуб – вилікувати, відновити, продовжити його життя за допомогою протезування. Іноді доводиться з ним попрощатись. Цей процес є хірургічним втручанням, і тому передбачає певний стрес для організму. Після видалення зубів мудрості (та інших) важливо дотримуватися ряду рекомендацій, щоб уникнути негативних наслідків у вигляді інфікування лунки, набряків, болю і т.д.

Прочитав эту статью, вы узнаете: 

Ключові рекомендації

Їх дотримання є важливим кроком для того, щоб процес загоєння ясен проходив так само швидко, безболісно і без ускладнень. Видалення (вилучення) вісімок (третій моляр, зуб мудрості) є одним з найскладніших видів хірургічних втручань в стоматології. Це пояснюється особливостями будови нижньої щелепи і кореневої системи безпосередньо вісімки. Часто, коли вони видаляються, доводиться різати ясна , сам корінь. Навіть при успішній операції загоєння, після видалення зуба мудрості, вимагає суворого дотримання медичних рекомендацій. Взагалом, це стосується всіх випадків видалення.

Ці заходи повинні бути дотримані:

∙         Після процедури лікар попереджає пацієнта, що тампон, поміщений в лунку, повинен бути видалений з рота протягом 15-20 хвилин (максимум за півгодини). Якщо робити це раніше, то є ризик інфікування лунки, оскільки він перешкоджає потраплянню в неї бактерій. Крім того, потрібно сформувати згусток, який утворюється в ній і захищає від інфекції в процесі загоєння тканини ясен. Якщо видалити тампон до належного часу, цей згусток може або не утворитися, або бути видалений з ним. Але й перетримувати його не варто. У цьому випадку вона сама стане «накопичувачем» бактерій, які можуть легко потрапити в порожнину, що залишилася від зуба. Результат буде однаковим – інфікування;

 • Після видалення зуба не можна приймати їжу, будь-які напої протягом 2-3 годин. За цей час продовжує формуватись згусток, а з їжею і рідиною він може вийти;
 • У перші 2-3 дні не варто приймати тверду, гарячу їжу, гарячі напої. Перша може травмувати місце видаленого зуба і пошкодити згусток. Через другі в тканинах ясен збільшується приплив крові, що може призвести до його відторгнення та розвитку запального процесу;
 • Ще одна рекомендація після видалення зуба також пов’язана з ризиком збільшення кровотоку. Не варто ходити в сауну, лазню, приймати гарячу ванну, вдаватися до фізичних навантажень, гріти отвір;
 • Намагайтеся не класти руку, не лежати на щоці з того боку, де проводилася операція;
 • Лунку не можна механічно чистити;
 •  Не відмовляйтесь від ретельної гігієни порожнини рота. Чистіть зуби, як і раніше, двічі на день, але робити це потрібно максимально акуратно. Використовуйте мінімум зубної пасти, намагайтеся обійти лунку,  щоб не зачепити його щіткою;
 •  Протягом декількох днів після екстракції намагайтеся не відкривати рот широко, уникайте активного використання міміки. Особливо це актуально, коли під час операції наносилися шви, так як вони можуть розходитися.

Догляд за ротовою порожниною після видалення

Одне з найпоширеніших питань, яке є у пацієнта після операції, полягає в тому, як промити рот після видалення зуба. Виконувати такі процедури можна з першого дня після видалення, але обов’язково дотримуйтеся важливої рекомендації. Полоскання не повинно бути інтенсивним, інакше є ризик вимивання згустку, який захищає лунку від інфекції до повного загоєння тканин ясен. Його слід зробити як ванночку – набравши рідину в рот, потримати її деякий час з того боку, де була операція, а потім акуратно сплюнути.

Ось чим полоскають рот після видалення зуба:

 • Мірамістин. Це засіб для знезараження, який випускається в різних лікарських формах – у вигляді спрею, мазі, розчину. Останній зазвичай використовується для ополіскування;
 • Хлоргексидин. Препарат є дезінфікуючим засобом, що захищає тканини ясен від попадання патогенних організмів. Зазвичай показано промивати їм порожнину  рота  не більше 3 разів/на день, але частоту призначає тільки лікар для кожного випадку;
 • Розчин солі і соди. Інгредієнти потрібно розвести в 1 склянці теплої води, додавши їх порівну – 0,5 ч.л.  Використовується засіб 3-4 рази на добу.

Зверніть увагу, що це лише приклади препаратів, які можна використовувати для полоскання рота. Без призначення стоматолога їх використовувати не варто. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, які засоби, в якій кількості і з якою частотою слід використовувати у вашому випадку.

Інші препарати, що використовуються після видалення зуба

Їх прийом також повинен призначати тільки лікар!

При сильному болю, за рекомендацією лікаря, можуть бути показані знеболюючі препарати. Наприклад:

 • Ібупрофен. Препарат допомагає усунути біль, запалення;
 •  “Кетанов”. Це дуже ефективний знеболюючий препарат, який може усунути навіть найбільш виражений біль;
 •  “Солпадеїн”. Засіб допомагає зняти біль, знизити температуру тіла.

Про те, що робити після видалення зуба, щоб швидко зняти набряк, також має проконсультувати фахівець. Часто в таких випадках призначають антигістамінні препарати (наприклад, “Цетрин”) і препарати, які сприяють швидкому загоєнню тканин (наприклад, “Солькосерил”).

У деяких випадках лікар може рекомендувати антибіотики (наприклад, «Цифран», «Амоксиклав», «Линкомицин»). Але робиться це не завжди і тільки за певними показаннями (лунка довго не загоюється, не формується або зовсім відторгується згусток,  почалися ускладнення, запальний процес).

Що чекає пацієнта після екстракції?

Слід розуміти, що в процесі загоєння можна зіткнутися з деякими наслідками хірургічного втручання, багато з яких є нормальною реакцією організму на нього:

∙         Перш за все, розглянемо, наскільки ясна вчасно загоюється після видалення зуба. Передбачити цей період рівно до хвилин неможливо. У нетяжких випадках цей період може бути кілька днів. Якщо під час процедури були зроблені розрізи може було запалення, нагноєння, то загоєння може  тривати протягом 5-7 днів. Довше це може тривати після видалення зуба мудрості, і зайняти 7-10 днів;

 • Після екстракції можливий біль, особливо в перші години після операції;
 • Протягом 1-2 перших днів пацієнт може зіткнутися з набряком у зоні маніпуляцій;
 • Можлива поява гематоми, яка зазвичай дає про себе знати після усунення набряків;
 • Пацієнт може відчувати біль при відкритті рота, особливо якщо зуби мудрості були видалені на нижній щелепі;
 • Підвищена температура тіла (до 38 градусів С)в перші1-2 дні після операції є нормальною реакцією організму на втручання.

Коли варто звернутися до лікаря?

Обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем якомога швидше в таких випадках:

 • В лунці ви помітили сторонні речовини. Ніколи не намагайтеся видалити їх самостійно за допомогою механічного впливу;
 •  Після утворення згустку почалася кровотеча з отвору;
 • Набряк не відступає кілька днів, збільшується;
 •  Процес ковтання, відкриття рота супроводжується болем;
 • Температура тіла не знижується протягом декількох днів;
 •  На шкірі обличчя від операції спостерігається оніміння;
 •  Біль не відступає кілька днів і більше навіть при прийомі сильних знеболюючих;
 •  Біль, набряки, почервоніння ясен, інші тривожні симптоми дали про себе після загоєння тканин.

Якщо рекомендації про те, що робити після видалення зубів мудрості та інших зубів строго дотримуються, то загоєння зазвичай відбувається без ускладнень. Після закінчення цього періоду ви побачите, що ясна набули здорового рожевого кольору, відчуєте, що весь дискомфорт пропав. Буде корисно переконатися, що процес закінчився повноцінним одужанням, на прийомі у Вашого лікаря.

Оцінити:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4,67 из 5)
Loading...

Коментарі

Андрій
2022-03-22 16:54:55
У меня удалили два нижних зуба рядом 4 дня назад опухоли нет,но без обезболивающих не могу,болит хана
  Viktoriіa
  2022-04-15 17:04:56
  Андрій, радимо Вам звенутись до лікаря на огляд. Можливо в лунку потрапили частинки їж, які потразнюють рану.
Іванка
2022-04-13 08:58:32
Чудова стаття
Тетяна
2022-04-23 08:44:13
Два дні тому видалили нижній зуб мудрості, який дуже глибоко лежав. Страшно болить все😭 В районі швів такий біль,ніби там великий стоматит. Про їжу якусь я і не мрію.
  Viktoriіa
  2022-05-04 16:28:46
  Тетяна, больові відчуття можуть тривати протягом трьох днів після видалення, рекомендуємо ретельно полоскати розчином хлоргексидину після кожного прийому їжі. І бажано підійти на огляд до лікаря.
Юлія
2022-05-05 21:59:19
Видалила зуб мудрості тиждень тому, а сьогодні відчула, що з боку рани є ніби якась невелика кістка яка болить(
  Viktoriіa
  2022-05-10 14:29:26
  Юлія, радимо звернутися до Вашого лікаря на огляд, щоб попередити виникнення альвеоліту.
Богдан
2022-05-06 19:17:19
Вчора видалили нижній зуб мудрості і сьогодні на вечер піднялася температура 38 Потрібно брати жаро понижуючі ?
  Viktoriіa
  2022-05-10 14:27:04
  Богдане, краще прийняти нестероїдні протизапальні і якщо стан не покращиться то звернутись до лікаря)
Наталія
2022-05-10 14:52:54
Після видалення обох г днів зубів мудрості- Німесил пила 10 днів. Один зуб(вірніше місце де він був раніше) не давав спокою. Тому якщо болить 2-3 дні то вам повезло ))
Катерина
2022-05-12 22:17:26
Стаття стала для мене заспокійливим Арестовичем.Після видалення нижньої вісімки,3ступінь складності,не чекала такої реабілітації.Процес видалення був достатньо швидкий,але все ,що чекало опісля ,це був суцільний жах.Після статті стало спокійніше,але біль був нестерпний ,аж до сліз.Перший день без температури,але з жахливим болем і припухлість на вечір.Наступний день ,ще гірше,вже була ,як свинка Пеппа,набряк збільшувався ,рот не відкривався ,все боліло,і навіть більше ,горло , вухо,пів голови.Третій і четвертий були найгірші.На п'ятий ,набряк почав зменшуватись,і зійшов достатньо швидко,але потім був жовтий синяк на місці набряку.Без нурофену 400,я б не могла ці дні пережити.На 5день додали інші ліки й антибіотик,потрохи почало ставати легше.Єдине але,це те,що виникла контрактура,і щелепу важко було відкривати.Сьогодні 14 днів,і я вже три дні без ніякого болю,зняли шви і все тепер добре.Але на наступне видалення,яке ще складніше, тепер швидко не наважусь,трохи треба зібрати сил і налаштуватись на цей процес.
  Viktoriіa
  2022-05-13 08:48:55
  Катерина, нам приємно, що статтею у нас вийшло хоч трохи Вам допомогти пережити післяопераційний стан. Бажаємо, щоб наступне видалення та реабілітація пройшли легко і без ускладнень:)
Таміла
2022-05-17 18:04:18
Мені за цей місяць потрібно видалити 2 нижніх і 2 верхніх зуба мудрості)) Після прочитаних коментарів-чекаю пекла)
  Viktoriіa
  2022-05-18 14:09:48
  Таміла, насправді очікування - то найстрашніше, тому налаштовуйте себе на краще:) Якщо виникатимуть додаткові питання - звертайтесь, залюбки Вам підкажемо і порадимо)
Олександра
2022-05-19 20:46:00
Видалили зуб мудрості дуже важке видалення було3,5 год 4 наркозом робили ,пройшло 3 тижні зняли шви,а нижня губа і передні зуби заморожені по цей день можливо щось пропити щоб відпустило.
  Viktoriіa
  2022-05-25 17:14:02
  Олександра, лікар мав попередти Вас, що таке можливо. Краще підійдіть до нього наогляд та він призначить ліки, які треба пропити в такому випадку.
Софія
2022-05-19 22:48:33
Хороша стаття! Вчора видалила зуб мудрості нижньої щелепи і вирвала зуб мудрості верхньої. Ужасно болить,лікар виписав антибіотики,кетанов і мазь. На 2 день вечір піднялась температура,сильно налякалась і думала,що пішла інфекція,але почитала статтю трохи видихнула. Думаю це просто організм бориться.
  Viktoriіa
  2022-05-20 14:45:16
  Софія, бажаємо Вас скорішої стабілізації Вашого стану і самопочуття! Якщо виникнуть додаткові питання - звертайтесь, залюбки Вам підкажемо)
Аліна
2022-05-21 10:52:37
Тим, кому треба видаляти і хто боїться - не читайте жахіття, не налаштовуйте себе на негатив! Все ж індивідуально. Залежить від вашого випадку і дуже сильно - від лікаря. Я теж дуже боялась, тремтіла у кріслі, як осиновий листок (хоча тремтіти не було причини, добре, що ми живемо у 21 сторіччі і маємо анестезію). Вчора видалили зуб мудрості на нижній щелепі. Майже не болить, температури нема, п'ю таблетки і їм морозиво. Також гріє думка, що це один раз відстрілятися і на все життя забути. Все буде добре!
  Viktoriіa
  2022-05-25 17:18:22
  Аліна, дякуємо, що поділились своєю історією. Ви кажете дуже вірні слова, найгірше - це очікування. Якщо виконувати всі рекомендації лікаря, то реабілітація проходить швидше і комфортніше.
Вікторія
2022-05-22 11:43:16
Більше тижня тому почав боліти зуб 8ка внизу, через декілька днів біль став нестерпний, зявився набряк. Лікар після огляду сказав що це 8ка вверху дає біль, і трикусує мязи. Видали саме її. Набряка майже не було після видалення, так як прикладала холодне по рекомендації, крові також, біль був сильний, і температура 37,5. Через добу температури вже не було, ясна стали блідо рожеві, рот можу відкрити. Але з 4 доби почався досить сильний біль, місцями, особливо ближче до ночі.Хоч ні набряку, температури нічого не має, неприємного запаху також. Відчуття ніби болить лунка, але ніби сусідні зуби, незрозуміло. Через скільки часу проходить біль?
  Viktoriіa
  2022-05-25 17:20:17
  Вікторія, в такому випадку потрібно підійти до лікаря на огляд. Пісял третього дня больові відчуття повинні йти на спад. Можливо в лунку потрапили залишки їж і її треба промити, лікар на консультації підкаже в чому причина.
Тетяна
2022-05-23 01:02:30
Трохи спокійніше ставлюсь до болі навіть на шостому дні після видалення вісімки,як прочитала статтю!))Жодного дня без знеболюючих,ще в день-пів біди,а приходить вечір-капець😭.Зуб сидів не типово,був викривлений,тому не очікувала легкого загоєння рани,але щоб настільки адсько дьоргало і нило.....Я вже вісімсот раз пошкодувала що наважилась видалити його,та най би там шляк його трафив😞,навіть не знаю коли буде легше,але за статтю вдячна👌!Була температура 37'5 два дні,дотримуюсь усіх рекомендацій лікаря і чекаю коли закінчиться моє пекло.
  Viktoriіa
  2022-05-25 17:25:43
  Тетяна, щиро бажаємо Вам скорішого відновлення, якщо виникнуть питання - звертайтесь, залюбки Вам підкажемо)
Таня
2022-05-23 18:22:39
Скажіть будь ласка вирвала зуба мудрості( верхній ) о 9 годині ранку і до цих пір (18.20 ) не робиться згусток що робити
  Viktoriіa
  2022-05-24 16:37:06
  Таня, якщо час від часу лунка кровить то це не означає що згусток не утворється, протягом трьох днів слина з розуватим віддітнком є нормаю. Але щоб зменшити хвилювання краще звернутись на огляд до лікаря.
Юрій.
2022-05-25 08:24:13
Дякую за таке зрозуміле роз'яснення.Як камінь с плеч.Бажаю Вам усім здоров'я.І мирного неба над головою.Спаси Вас Господь.Ісус Христос.Амінь.
  Viktoriіa
  2022-05-25 17:28:33
  Юрій, дякуємо за Ваш відгук! Навзаєм бажаємо Вам мирного неба та міцного здоров'я!
Тарас
2022-05-26 01:13:28
Доброго вечора , вирвав верхній жувальний зуб лікар одразу сказав що кровяний згусток не появився , відійшов укол і почалося пекло, біль в лунці температура до 38 3 дні, потім витягнув з лунки якусь штуку білу наче вату і дуже смерділа,набряк щоки , сьогодні , пятий день ,вже температури не має щока сплясла,але лунка бодить пятий день , постійно сиджу на знеболюючих
  Viktoriіa
  2022-05-26 15:59:04
  Тарас, Ви напевне вийняли з лунки гемостатичну губку. Якщо біль не зменшується(а має після третього дня йти на спад) то зверніться краще до лікаря на огляд. Можливо туди просто потрапила їжа, таке часто зустрічається...
Ростислав
2022-05-27 20:21:33
Добрий вечір!!!!! Вирвав зуб мудрості знизу (дуже важкий зуб був) 18 травня, дуже боліло,за сутки випивав три рази знеболюючих,бо вже терпіти не міг, через два дні зявилася температура,тому 20 травня звернувся знову до лікаря,він подивився і каже що мол тут все добре,рана мене повністью задовільняє,антибіотик пити приписувати не хотів,але коли я вже настояв то виписав ЛІНКОМІЦИН і ФЛУКАНАЗОЛ,я так і далі був на знеболюючих, але 25 травня знову пішов до лікаря,він обдивився і каже що згусток не утворився,так як є гній,трохи почистив мені,засипав рану антибіотиком,закрив тампоном і я як на світ народився,але я його не зрозумів і через три години тампона викинув,але я ці сутки прожив без знеболюючого,на другий день пішов знову на огляд,він подивився і каже навіщо тампона викинули,мол їжа попала і знову є трохи гною (але я в обід не їв і поїв тільки вечором,тоїсть я попав на прийом десь через 14 годин після того як поїв,хіба може так бігом загноїтися якщо там залишилась трошки їжі????? Але саме цікаве для мене те що коли тампон ось і зараз в рані то болі знову почалися,а без тампона після чистки то боліло але терпіти можна було...Бо вже й не знаю що і як думати,може що підкажете,чому все це так і може щось пропити,чи це все нормальний процес????? Бо думаю може завтра піду до іншого дєжурного стоматолога
  Viktoriіa
  2022-05-28 15:34:58
  Ростислав, все-таки радили би звернутись на огляд до іншого стоматолога. Неможливо сказати в чому саме причина усладнення вашої ситуації, але такого бути точно не має. Якщо потрібна буде консультація нашого стоматолога-хірурга, залюбки допоможемо Вам в такому випадку.
Ірина
2022-05-28 08:51:50
Скажіть будь-ласка декілька днів назад вирвала вісімку та ще досі оніміння нижньої губи
  Viktoriіa
  2022-05-28 15:39:08
  Ірина, доброго дня, оніміння може бути, але воно проходить. Для пацієнтів інколи призначають ліки щоб пришвидшити процес. Порадьтесь, будь ласка, з Вашим хірургом стосовно цієї ситуації.
Наталя
2022-05-29 16:01:10
Вчора вирвали зуб мудрості нижній. Низ щоки напухший. Біль неймовірна. Антибіотик пью, знеболюючі теж.
  Viktoriіa
  2022-06-02 20:27:44
  Наталія, перші три дні найбільш дикомфортні, але вцілому антибіотики і протизапальні мають допомагати. Якщо ж ні, то краще звернутись на огляд)
Олег
2022-06-04 23:56:28
4 дні тому видалив 4 зуба мудрості. Усі знайомі мене залякували, казали купувати антибіотик, пюрешки і просто готуватися до пекла. Нічого подібного. Лікар заборонив будь які препарати окрім НПЗЗ, три дні і вуаля. Все дуже індивідуально. В мене навіть набряку не було, хоч в перші години і кровили ранки. Я навіть якось засумував, бо очікував гіршого) Якщо у вас прорізані зуби і немає запального процесу - все має пройти доволі швидко. Не реркомендую самостійні полоскання чим то там не було б. Всім добра 🙌
  Viktoriіa
  2022-06-08 17:07:09
  Олег, дуже дякуємо що поділились своєю історією, насправді головне - підібрати хорошого спеціаліста та дотримуватись всіх рекомендацій, і реабілітація пройде максимально комфортно)
Марія
2022-06-05 18:53:41
Добрий день! Видаляла верхні 8-ки, один зуб цілий, а другий зуб відломався і апекс залишився в яснах, лікар залишив його так як є. Скажіть, будь ласка, чи є така практика залишати корінці зубів мудрості в яснах? Чи можуть потім бути якісь наслідки?
  Viktoriіa
  2022-06-08 17:08:25
  Марія, доброго дня! Насправді все дуже індивідуально, але ми рекомендували б звернутись на огляд до іншого лікаря щоб почути думку стосовно Вашого випадку.
Карина
2022-06-06 19:16:23
Доброго дня, підскажіть видалила верхню 8-ку, після на вечері пішла з носа кров все боліло ужасно, лікар виписав аугментин, 5 день і біль в гайморових пазухах, це норма?
  Viktoriіa
  2022-06-08 17:11:18
  Карина, насправді ситуації бувають дость різні по складності, але так, такі випадки трапляються і це може бути нормою., але краще б проконсультуватись у свого хірурга відповідно Вашої ситуації)
Віка
2022-06-08 11:47:23
Доброго дня.У мене сьогодні 14 день як вирвали нижній зуб 8 .7 днів пила знеболювальне,боліло не те слово жах якиїсь,але на ясні вчора і сьогодні вийшла якась бурбулька ніби нарив ,але не болить лиш дискомфорт,що це може бути?В суботу ще продув кондиціонер здається правий лімфовузел трохи увеличився,підскажіть шо мені робити.Дякую.
  Viktoriіa
  2022-06-16 11:06:45
  Віка, доброго дня. Це не є нормою, на 14 день у Вас вже не має бути дискомфортних відчуттів, радимо звернутись до лікаря, щоб не ускладнити ситуацію.
Ірина
2022-06-09 21:53:47
31травня видалили нижню вісімку,до цих пір болить вухо,горло,голова.П'ю нимесил, допомагає ненадовго.Як довго ще будуть болі?
  Viktoriіa
  2022-06-13 11:44:35
  Ірина, наспрвді болі вже мають пройти до цього часу, краще підійти до лікаря на огляд.
Лилия
2022-06-09 23:13:12
Добрый вечер! 8 дней назад удалила нижнюю 8-ку. Процесс был не из лёгких,сам зуб рос в щеку,корни скрученные как крючки да ещё при удалении он просто крошился. Доктор чтоб его всего вытянуть расковырял не лунку, а тоннель. Щека изнутри вся покоцаная,уголок губ треснутый от натяжения,за челюсть вообще молчу. После доктор прописал Нимесил 3 раза в день,первых 3 дня с последующим его уменьшением. Сегодня 8 день пью его только на ночь,так как на ночь начинает ныть вся сторона челюсти где был зуб,но уже как 3 дня днём я и не вспоминаю,что было удаление. Первые дни полоскали Стоматофитом разведённым в воде, от полосканий затянулось все быстро! Спасибо за статью,а особенно комментарии ,,друзей по пеклу'')))
  Viktoriіa
  2022-06-11 15:59:04
  Лілія, ми вдячні, що Ви поділились своєї історією та раді що Ви нарешті пережили цей жах реабілітації! Раді бути корисними, будуть питання-звертайтесь)
Віка
2022-06-09 23:40:06
Після видалення 8 зуба рана почала заживати ,і на ясні біля того вирвано зя 'явилися болючі чнрвоні кульки,вони не сильно болять ,але дискомфорт є
  Viktoriіa
  2022-06-16 11:00:21
  Віка, в такому випадку потрібно звернутись на огляд до лікаря щоб зрозуміти що саме Вас може турбувати.
Ольга
2022-06-15 21:46:12
Сьогодні в 10 ранку видалила проблемну 6- ку з запальною кистою. Випила призначений АБ і Німесил. Все терпимо, лежу. Хвилююсь, бо весь час виділяється слина з кров’ю( крові ніби не багато, прожилки ) і постійно хочеться сплюнути чи ковтнути. Так має бути? Ковтати можна? Тошнить від тої противної слини. Чи є згусток не бачу , рот ще не відкривається нормально, та й все червоне там:
  Viktoriіa
  2022-06-16 11:04:00
  Ольга, протягом двох діб приміс крові в слині вважається нормою, ковтати також можна. Дотримуйтесь рекомендацій лікаря і спостерігайте за самопочуттям, швидкої Вам реабілітації!
Лана
2022-06-18 06:56:00
Шановні адміністратори Crystal Dent! Оці ваші відповіді, коли люди пишуть, що болить лунка після видалення зуба, мол "що їжа попадає" - це нісенітниці! Стоматолог має попередити пацієнта про можливі ускладнення, бути з ним 24/7 на зв'язку. А в ідеалі перевірити наперед чи немає у пацієнта проблем із згортанням крові та інших захворювань, що впливають на процес реабілітації. А то є такі безсовісні лікарі: зробили тяп-ляп (по конвеєру) і забули за людину...На жаль, у нашій медицині не все гладко...Тому пишіть ПРАВДУ людям - раз довгі болі після видалення зуба, значить може бути, що лікар налажав... c'est la vie
  Viktoriіa
  2022-06-18 11:09:54
  Лана, дякуємо за ваше звернення! Ви абсолютно праві лікар має проконсолютувати пацієнта про всі ускладнення та прояснити що є нормою при реабілітації, а що ні. Наш хірург завжди проводить повну консультацію перед операцією і зажди на зв'язку у разі виникнення додаткових питань., ситуацію пацієнтів, що робили видалення не в нас, на жаль, ми не знаємо, тому ставити діагнози або давати рекомендації теж не можемо, але завжди наголошуємо що краще звернутись на огляд до лікаря щоб уникнути ускладнень)
Віолетта
2022-06-19 02:47:48
4 дні тому видалила зуб, який росте перед зубом мудрості знизу, зараз болю майже немає, але є неприємне відчуття, що я не можу стиснути зуби і що все у роті в напружені від цього відчуття. та і почав хитатися зуб поряд з видаленим, вже дах їде.
  Viktoriіa
  2022-06-29 16:51:36
  Доброго дня, Віолетта. В будь-якому разі відновлення після видалення до 2-х неділь. Якщо дискомфортні відчуття наростають, краще звернутися до лікаря.
Софія
2022-06-22 15:12:47
Видалила 2 дні тому нижній перед останній зуб, дуже неприємний запах з нього, сказали що таке може бути до тижня часу…
  Viktoriіa
  2022-06-25 10:55:31
  Софія, доброго дня, якщо це запах і присмак ліків, то це може бути гемостатична губка...
Вова
2022-06-23 16:02:37
Видалили зуб мудрості знизу,тиждень назад, біль не проходить,але нічого і не підпухає,і залишилась велика і глибока дирка в яснах. Це нормально?
  Viktoriіa
  2022-06-25 10:56:48
  Вова, якщо видалення пройшло як заплановано, то протягом тижна біль мав зменшитись, радили би Вам підійти на оглдя до лікаря шоб не ускладнити ситуацію.
Сергіі
2022-06-28 14:02:32
Несподівано з'явився набряк біля кореня верхньої п' ятірки. Біль виникала тільки після пульпації кореня. 6 і 4 були просановані раніше. Після видалення кореня ( гною майже не було, на кінцях гранули) лікар порекомендував проводити массаж набряку і ополіскувати рану фурациліном або відваром ромашки. Після массажу біль значно підвищується. Чи доцільний такий массаж і яка ефективність полоскання назначении препаратами. Наперед дякую за відповідь.
  Viktoriіa
  2022-06-29 16:47:19
  Доброго дня, Сергій! Це не є нормою. Радимо звернутися до лікаря на огляд і подальше лікування.
Марія
2022-06-29 13:57:01
Доброго дня. Я 2 дні назад була в стоматолога. Біля 8-ки навкруг був нарив, знеболили, вирізали. Сьогодні третій день, болить, терпіти можна, дуже важко відкрити рота, жувати взагалі мовчу, перебиваю всю їжу на блендер і ковтаю. Скажіть будь ласка, це нормально що воно болить ще, що не можу повністю відкрити рота і говорити? Дякую
  Viktoriіa
  2022-06-29 16:44:40
  Доброго дня, Марія! Дискомфортні відчуття в даній ділянці наростатимуть протягом 3-х днів, надалі запальний процес зменшуватиметься. В подальшому якщо турбуватиме зуб або ясна навколо зуба, радимо видалити 8-мку!
Мар'яна
2022-06-30 10:01:07
Видалила нижню 8-ку орієнтовно 2 тижні назад. Видалення було досить легким, наклали шви. Лунка гарно зажила, шви зняли. Зараз усе гаразд, окрім того, що в лунку, де був зуб постійно забивається їжа, вона досить глибока, а отвір маленький і витягнути з неї залишки їжі ще той квест (і то не впевнена, що дістаю усю їжу). Як такого дискомфорту немає, але боюсь, щоб не було запалення ясен. Коли заживало, промивала фурациліном. Але промивати до кінця життя після кожного прийому їжі ним не дуже комфортно, адже його треба розвести в гарячій воді і почекати, коли вона вистигне, і тільки після цього промивати, що дуже часто не доцільно. Чи можливо якось або закрити дірочку, або навпаки розширити, щоб їжу було легше звідти діставати? Буду дуже вдячна за відповідь
  Viktoriіa
  2022-07-25 15:25:53
  Мар'яна, пройшло вже достатньо часу щоб лунка трохи зажила, краще зврнуись до лікаря-хірурга да огляд щоб той надав свої рекоменддації.
Наталя
2022-07-01 21:35:44
Три дні мучилась болем вуха, ока, носа. Думала протяг. Жодні!!!жодні обезболюючі не допомагали навіть на годину. Наважилась вирвати верхню 8. При вириванні йшов гній. Приїхала додому, коли відпустив укол почались ніби судоми, трусило, морозило. На вечір темп 38,5😢 випила антибіотик Азитроміцин, і Німесил. Чи варто полоскати щоб вийшов гній? І чи збивати темп? Дякую
  Viktoriіa
  2022-07-25 15:23:20
  Наталія, полоскати в тій області не можна, якщо температура більша ніж 38 то так, потрібно її збити. Але краще зверніться за рекомендаціями до лікаря, що проводив Вам операцію.
Інна
2022-07-01 23:33:00
На 4-й день після видалення нижньої 8-ки помітила, що та. Якась вата в лунці. Це нормально?
  Viktoriіa
  2022-07-25 15:20:25
  Інна, скоріш за все гемостатична губка яку накладають після видалення. Це нормально, вона зазвичай розчиняється там.
Оля
2022-07-04 09:16:00
Доброго дня) сьогодні 5 день як видалила зуб мудрості знизу , наложили 6 швів, як видаляли кололи 6 уколів анестезії,зараз біль пульсуюча присутня, присмак в роті( але він був з 1 дня), та твердий набряк, але вроді спадає, колола ті 5 днів антибіотик, знеболююче пила і протизапальне, що зараз може бути?
  Viktoriіa
  2022-07-25 15:11:50
  Оля, на жаль, ми не бачимо повної клінічної картини та висхідної ситуції, радимо звернутись до свого лікаря, що проводив видалення на консультацію.
Марина
2022-07-04 14:40:35
Сьогодні вирвала 8 верхню,болить.чим полоскати?Лікар говорив,але я на емоціях все забула.
  Viktoriіa
  2022-07-25 15:09:20
  Марина, полоскати в нікому разі не можна, щобне зірвати згусток. Можна випити знеболююче , якщо лунка Вас турбує.
Ірина
2022-07-06 21:10:22
Добрий вечір.Вчора видалили зуби мудрості 2 нижні.Сьогодні на вечір піднялася температура 38,3.Щока біля одного набрякла сильно.Випадково натиснула на щоку і почула хлюп- рідина з кров'ю. Чи це нормально?
  Viktoriіa
  2022-07-25 14:59:24
  Ірина, ні, так бути не має, якомога швидше радимо звернутись до лікаря.
Анатолій
2022-07-07 07:59:22
Дякую, слушні поради.А хлоргексидін для полоскання треба розбавляти водою?
  Viktoriіa
  2022-07-25 15:00:11
  Анатолій, якщо це 0,02% розчин, то ні, в інших вападках радимо розводити.
Ксенія
2022-07-08 00:59:37
Добрий день, видалила нижню 8-ку 3 тижні тому. Була і температура і боліла щелепа кілька днів, але все обійшлось без припухлостей. А сьогодні помітила, що там є лунка, як ямка. Шви накладали і знімали. Скажіть, будь ласка, це так має бути?
  Viktoriіa
  2022-07-25 15:01:12
  Ксенія, так це можливо, якщо лунка ще стягнулась неповністю. Потрібно почекати повного загоєння.
Яна
2022-07-08 09:37:23
Добрий день! Видаляла корінець 2 дні тому. Досі відчуваю сильний біль, присутня глибока тріщина на яснах.
  Viktoriіa
  2022-07-25 15:05:18
  Яна, насправді сильного болю після видалення не має бути, карще звернутись до лікаря на огляд.
Світлана
2022-07-08 20:55:26
Доброго вечора, підкажіть будь ласка, що робити .Видаляли вісімку ,уже 8 день відчуваю біль і нудять зуби чи ясна ,хірург який робив операцію ,сказав що напевно пульповіт 7 зуба,що через операцію болі вже не має бути,сказав звернутися до стоматолога полікувати нерви 7 зуба, стоматолог оглянув і сказав ,що біля 7 зуба є отвір через який видно кістки і в мене не було кров'яного згустка, через це у мене біль.Підкажіть що робити адже хірург каже що його вини не має.Чи вщухне біль?
  Viktoriіa
  2022-07-25 15:08:10
  Світлана, в такому випадку радимо зврнутись до іншого хірурга, якщо сусідній зуб Вас не турбував до видалення.
Галина
2022-07-10 02:00:59
Доброго вечора. Скажіть будь ласка, якщо після видалення зуба мудрості (нижнього, правого) я відчуваю оніміння в області :язика, підборіддя,ясен( з внутрішньої сторони) ,які мають бути мої наступні дії?
  Viktoriіa
  2022-07-25 14:57:57
  Галина, на жаль, цієї інформації недостатньо щоб відповісти точно, краще зверніться до свого лікаря за консультацією.
Христина
2022-07-17 15:43:53
Доброго дня, 5 днів тому видалили зуб, перед цим намагалися його зберегти, там утворилася кіста, та нажаль не вдалося, ще перед видаленням зуба вже була опухласть і страшний біль, після видалення біль полегшився та з'явилаль біль у вусі, на 2 день піднялась температура і опухлість збільшилась, виписали антибіотики, 3 день з ясен, біля того місця де вирвали зуб, спочатку вони побіліли а потім почала злазити шкіра ніби як після опіку біль не припинялась, 4 день вже був кращим та почалась ангіна, коли звернулась до лікаря, то у відповідь почула, що так і повинно бути, сьогодні 5 день біль уже менший , опухлість зійшла не повністю, та вже краще. дякую за статтю дуже цікаво та зрозуміло.
  Viktoriіa
  2022-07-25 14:49:22
  Доброго дня, Христина. Раді бути корисними) Якщо виникнуть додаткові питання, залюбки Вам допоможемо!
Anna
2022-07-19 10:03:10
Доброго дня, сьогодні 5 день після видалення двох нижніх 8. Набряк зменшується на щоках, але твердіє. Чи норма це?
  Viktoriіa
  2022-07-25 14:44:31
  Анна, доброго дня) Насправді зменшення набряку є нормою на даному етапі, але якщо у Вас є якісь тривоги сприводу цього - краще звернутись до свого лікаря.
Марія
2022-07-19 23:03:29
А почервоніння на щоці це нормально ?Сьогодні другий день! Болів немає вже ,але на вечір почервоніла щока і те місце віддає теплом
  Viktoriіa
  2022-07-25 14:42:22
  Марія, почервоніння може бути нормою, але радимо спостерігати за самопочуттям і у разі потреби звертатись до лікаря)
Оксана
2022-07-27 02:15:07
Я теж видалила нижній зуб мудрості...4 дня як болить кожен день.біль така наче всі зуби болять в роті.і таке чуство ,шо пів частини голови болить,і на вухо віддає.п'ю обезболюючі .побачила червоні ясла де вирвали зуб і гній, пішла до лікаря .сказав мабуть інфекція.сказав полоскати рот ромашкою.на рану сипати таблетки стрептоцид.Краще я б того зуба і не рвала б.
  Viktoriіa
  2022-07-27 16:09:25
  Оксана, доброго дня! Після кожного прийому їжі полощіть ротову порожнину розчином хлоргексидину, найкраще звернутися на огляд до лікаря, щоб запобігти подальших ускладненнь.
Maryna
2022-07-28 19:05:16
Сьогодні, 28 липня, видалила зуб мудрості на верхній щелепі. Гемостатичну губку не змогли поставити через сильний блювотний рефлекс. Не виписали жодних АБ, хоча рана велика (3 корені) і багато було крові. Наркоз відійшов і відчуття, що ниють ВСІ сусідні зуби і розпирає ясна. П' ю Німесил. Чи потрібно чимось полоскати?
  Viktoriіa
  2022-07-28 20:36:28
  Доброго вечора! Використовуйте ротові ванни після кожного прийому їжі, хлоргексидин або розчин Тантумверде!
2022-08-04 11:46:31
Добрий день, 1 серпня видалила 2 верхніх 8, видалення пройшло без ускладнень. Зараз нічого не болить, але дуже запухша. Сьогодні 3 день, запухла ще більше.Права сторона більше, навіть ока не видно П'ю оспамокс і немісіл. Можливо щось є, щоб зменшити опухлість?
  Viktoriіa
  2022-08-04 12:02:39
  Доброго дня! Набряк після видалення це нормальне явище, просто потрібно почекати, на 4-5й день набряк має зменшуватися, якщо ситуація за ці дні не зміниться, зверніться до лікаря на огляд
Viktoriіa
2022-08-08 12:04:40
Доброго дня! Біль відчувається можливо через натиск на десну при видаленні! Краще за все звернутися до лікаря для подальшого огяду.
2022-08-09 22:48:04
5 днів тому видалили зуб шестірку, біль досі є, на протязі дня п’ю знеболюючі, на лунці зуба видніється згусток жовтоватого кольору, чи нормально це ?
  Viktoriіa
  2022-08-12 11:01:13
  Доброго дня! ФІБРИН – тканина, за рахунок якої лунка гоїться, ні в якому випадку її не виполіскуйте, не виймайте. Її наявність свідчить про нормальне загоєння.
Людмила
2022-08-11 18:16:56
Видалила зуб мудрості знизу рік тому. Після загоєння ранки почав боліти сусідній сьомий зуб. Біль при накусуванні і від холодної їжі. Карієс в ньому пролікований якісно і недавно. Стоматолог-терапевт зробив знімок і ми виявили що біля коренів зуба майже немає кістки, вона розсмокталася після видалення вісімки. Що можна вдіяти? Як зберегти живий зуб?
  Viktoriіa
  2022-08-12 19:24:05
  Доброго дня, Людмила! Хірургічним методом можна дабавити кістку, але від болю при накушуванні може не допомогти, потрібно бачити прицільний знімок для кращої діагностики.
Даниїла
2022-08-18 01:02:52
12 днів минуло з дня видалення нижньої 8. Відчуття онімілого кінчика язика змінилося на відчуття ошпареного язика-пече також нижня губа. Полоскала розчином солі, соди, відваром ромашки, розчином фурациліну. Сильного болю після видалення зуба не було, ранка загоїлася, але не можу позбутися відчуття, ніби випила гарячий чай і обпекла язик і губу нижню. Приймала фуцис і щодня цетрин. Що робити далі, коли таке призначення не помогло?
  Viktoriіa
  2022-08-18 09:02:11
  Доброго ранку! З огляду на Ваші скарги видалення було травматичне і скоріш за все відбулася травматизація нервових закінчень, які відповідають за інервацію язика та нижньої губи тому є така симптоматика. Найкраще звернутися до лікаря на огляд та подальше лікування.
Андрій
2022-08-25 07:15:12
Видалив верхню 8, за 3 хв). . Збоку неї стоять дві коронки. Згусток утворився, кров не витікала, неприємного запаху не було. На третій день біль який мав вчухати, продовжувався, легке оніміння щоки, біль сусідніх зубей, на яких стоять коронки, поставлені 4 роки тому, і які до цього часу не турбували. На яснах, над коронками зявилася гулька. Так як були вихідні, лікар порекомендував пити нейродикловіт. Більш вчух, але є дискомфорт і велика чутливість тих коронок. Сьогодні 7 день, їду на огляд
  Viktoriіa
  2022-08-27 12:49:39
  Доброго дня, Андрій! Потрібна консультація лікаря.
Маріанна
2022-08-30 06:56:41
Доброго усім ранку! Сьогодні 5 ранок як мене адсько болить горло після видалення 8-ки. На четвертий день температура зросла до 38, у перші дні була 37. Призначили антибіотик на цей 4 день Амоксиклав 875 дві одразу. За цю ніч я випила 4 ібупрофена 600. Болить до сліз, ковтати не можу. Полощу хлоргекседином , сил нема вже терпіти біль
  Viktoriіa
  2022-08-31 11:41:19
  Доброго дня! Потрібно негайно звернутися до лікаря на огляд та консультацію.
Іванка
2022-08-30 18:50:43
Видалили нижній зуб мудрості,але корінчик лишився,лікар не зміг його дістати,сказав,що він або заросте і все буде ок,або вийде на гору і тоді вирвати.Я ніколи не чула,що корінь можна лишати,і дуже боюся,щоб той корінь не наробив біди.Чи може таке бути,що корінчика можна лишати?
  Viktoriіa
  2022-08-31 12:01:56
  Доброго дня, Іванка! Ні, видалення має бути всього зубу. В такій ситуації звернутися до лікаря на оглядта та консультацію!
Світлана
2022-09-02 16:27:27
Доброго дня, 8 днів тому видалила зуб мудрості на нижній щелепі, температури немає, на 4 і 6 день промивали рану, недопомогло болить дотепер, вчора помітила що набрякли і болять ясна сусіднього зуба, і сам зуб болить, хоч до видалення нічого не боліло
  Viktoriіa
  2022-09-05 10:00:57
  Доброго дня! Можливо було складне видалення тому таке відчуття, можна знеболити немісілом 1 пакетик 2 рази на день! Але краще всього зверніться до лікаря на консультацію та огляд!
Мія
2022-09-04 16:23:53
Добрий день, хотіла б запитати на рахунок того випадку коли накладають шви на місце після видалення зуба мудрості, чи повинна бути там якась ватка яку варто витягти, бо мій стоматолог нічого про це не казав?
  Viktoriіa
  2022-09-05 10:02:22
  Доброго дня! Ні, нічого діставати з лунки не потрібно, просто звернетесь до лікаря на видалення самих швів через 7-10 днів!
Олена
2022-09-05 15:21:35
Доброго дня, сьогодні видалила нижню вісімку, лікар порадив пити кілька днів немісил і все, може треба чомось промивати порожнину рота щоб бактерії не потрапили у ше свіжу ранку?
  Viktoriіa
  2022-09-06 09:05:04
  Добрий ранок, Олена! Можемо порадити ще ротові ванни *Тамтум Верде*, 3-4 рази на день 7 днів.
Ірина
2022-09-05 19:53:03
Доброго дня. Шостий моляр з запаленням, під коронкою, лікар не може дістатися коренів тому направив на видалення. Чи безпечно видаляти зуб з запаленням? Маю на увазі, чи не буде якого зараження, розумію що інакше ніяк. Більш сучасні технології з відрізанням верхівки хворого зуба в нас недоступні. Переживаю щоб та інфекція не зробила гірше.
  Viktoriіa
  2022-09-10 11:35:27
  Ірина,доброго дня. Ні, якщо там запалаення і лікування НАСПРАВДІ неможливе то видалити бажано якомога швидше щоб запалення не поширювалось далі. Скоріш за все після цього лікар Вам призначить настероїдні протизапальні або ж антибіотики.
Мія
2022-09-05 21:03:23
Щиро дякую за вашу відповідь, легкої роботи!
  Viktoriіa
  2022-09-06 10:20:21
  Мія, дуже дякуємо і Вам! Завжди раді)) Гарного дня!)
Дарія
2022-09-08 23:22:15
Доброго дня! 14 днів назад видалила дві вісімки з однієї сторони. Перші дні був набряк, біль, тому приймала певні препарати що приписав лікар. Шви також зняли через 7 днів. І все ніби заживало і сходило як має бути. Але ось сьогодні я почала відчувати якийсь дискомфорт у тому місці, воно почало знову набрякати і збільшуватись. Тому ось незнаю як це зрозуміти, це норма, можливо я десь застудила його, чи це дійсно якесь ускладнення? Підкажіть будь ласка)
  Viktoriіa
  2022-09-09 15:07:40
  Доброго дня, Дарія! Краще за все звернутися до лікаря на огляд та консультацію, для уникнення подальших наслідків!
Артем
2022-09-09 00:33:40
Сьогодні третій день як видалили третій зуб мудрості нижній. На другий день була температура 38,5 але німесил двічі на день дозволяє нормально почуватись, зайшов почитати що робити з раною бо присмак в роті,зрозумів що то губка. Коли видалили попередній зуб, корінь розкришився,лікар попередив що будуть "виходити уламки "як результат тижні через три почала боліти щелепа і не міг її спочатку широко відкрити, потім на два пальці потім і ложку не міг вставити. На місці зуба язиком відчув щось гостре, за пару днів сам випав уламок як скляна голка на вигляд і буквально через 3-4 години як нічого і не було. А перший зуб вирвали,в суботу ввечері перед Паскою, такий був біль що ліз на стіну, змушений був звертатись. Головне не зволікати бо може бути така весела ніч що ускладнення після видалення здаються дитячими іграми.
  Viktoriіa
  2022-09-09 15:14:17
  Доброго дня, Артем! Дякуємо за відгук. Так, ви маєте рацію при перших симптомах болю потрібно звертатися до лікаря на огляд та консультацію!
Марія
2022-09-10 18:07:09
Три дні тому видалила ліву нижню вісімку. Прочитавши вашу статтю трохи заспоїлась. Начитавшись коментів, зрозуміла що я не одна кого мучить нестерпний біль, і без обезболу ніяк. Але на місці де був зуб з‘явився типу як стоматит, шви ще не знімали, скажіть це нормально?
  Viktoriіa
  2022-09-15 14:18:03
  Доброго дня, Марія! Можете спробувати ротові ванночки розчином "Тамтум Верде" 3-4 рази на день 7 днів, або ж звернутися до лікаря на огляд, для запобігання подальших наслідків.
Леся
2022-09-15 06:52:49
Видалила 2 нижні зуби мудрості з лівого боку шви драпають язик з правого немає, 4 день болить просто нестерпно в 4 годині ранку побуджуюся від болю п'ю таблетки 2 дні була температура 37,8, ще болить горло важко ковтати не те що жувати, я собі і не уявляла що це такий пекельний біль тепер ше не скоро наважусь видалити верхню вісімку.
  Viktoriіa
  2022-09-15 09:40:59
  Добрий день, Леся! Можемо порадити німесил 1 пакетик - 2 рази на день. Швидкого видуження!
Людмила
2022-09-16 09:08:31
Після видалення зуба мудрості залишилась дирка , і є біль …. Навіть не знаю що робити , лікар каже шо це нормально
  Viktoriіa
  2022-09-17 16:26:39
  Доброго дня, Людмила! Потрібно звернутися до лікаря на огляд, адже можливе потрапляння їжі. Також можемо порадити німесил по 1 пакетику 2 рази на день 3 дні, та ротові ванни Тамтум Верде, 3-4 рази на день 7 днів.
Богдана Лоулайт
2022-09-16 12:44:51
Доброго дня, видаляли зуб мудрості на нижній щелепі, який лежав горизонтально і разом із цим кісту, яка утворилась біля него, операція тривала 30 хвилин, але лікарі не дав ніяких рекомендацій, зараз кровить не інтенсивно, боляче ковтати і щока напухша, це пройшло 2 дні, скільки у такому разі триває загоєння, і що краще робити для гігієни?
  Viktoriіa
  2022-09-19 09:43:46
  Доброго дня, Богдана! Загоється триває в залежності від фізіології , в середньому 7-10 днів. Можемо порадити, німесил 1 пакетик 2 рази 3 дні та ротові ванни "Тамтум Верде" 3-4 рази на день 7 днів.
Олена
2022-09-17 18:26:31
Три тижні тому видалили зуб мудрості знизу. Рана не загоюються,ниє,рота широко не відкрити. Може антибіотиків спробувати,все інше робила- полоскання,проти запальні таблетки..
  Viktoriіa
  2022-09-19 09:37:33
  Доброго дня, Олена! Антибіотики назначає тільки лікар! Можете спробувати німесил по 1 пакетику 2 рази на день, 3 дні.
Мія
2022-09-19 20:23:58
Добрий день, ще раз звертаюсь до вас бо не знаю що і думати. Зуб мудрості видалили, шви вже зняли, ясна вже загоїлись але на місці видалення зробилась жирочка яка не затягується і туди попадає їжа, що з цим робити, бо дуже не зручно.
  Viktoriіa
  2022-09-20 09:05:21
  Добрий ранок! Потрібно звернутися до лікаря на огляд!
Аліна
2022-09-22 11:37:53
Доброго ранку! Видалила всі чотири вісімки шість днів тому. Одразу на наступний день після операції був дуже сильний набряк і було боляче ковтати. Кожного дня набряк поступово, проте досить повільно зменшується. Зараз пройшов майже тиждень, але досі не можу нормально відкрити рота. На ніч починає нити вся щелепа, тому п'ю знеболювальні. Ситуація ніби покращується, але дуже повільно, тому трохи хвилююся з цього приводу...
  Viktoriіa
  2022-09-23 14:58:37
  Доброго дня! Це нормальний процес загоєння! Але краще всього ще звернутися до лікаря на огляд.
Тетяна
2022-09-22 12:56:35
Добрий день. Видалила 2,5 міс тому 8 зуб, який не прорізався. Після хірургічного втручання скарг не було: сильного болю чи набряку; боліли тільки сусідні зуби, особливо 7. Зараз так в залишився біль у яснах навколо 7 зуба, місце після видалення при натисканні трохи болить, а над 7 зубом з'явилося тверде потовщення тканин. Місяць тому з'явився біль у виличній кістці, і розпираюче відчуття. Це періодично з'являється і зникає. На КТ зубів запалення немає. Не знаю чи звертатися до лікаря, так як там по знімку кісткова тканина не відновилася.
  Viktoriіa
  2022-09-23 14:59:57
  Доброго дня, Тетяна! В будь якому разі потрібно звернутися до лікаря на консультацію та огляд!
Вікторія
2022-09-22 22:02:42
Добрий день! Вже десятий день після видалення верхньої та нижньої вісімки. Частиная язика, губ і ясен зі сторони видалення залишаються занімівшими. Рот відкривається лише на 1 см. Підкажіть, будь ласка, вже варто хвилюватися? Це ж не на все життя?
  Viktoriіa
  2022-09-23 15:02:35
  Доброго дня, Вікторія! Все залежить від фізіології дюдини, можливо відновлення через місяць, пів року навіть рік, а бувають випадки що на все життя.
Вікторія
2022-09-23 00:32:47
Доброї ночі Видалила тиждень тому нижню 8 були трохи ускладнення, але сама рана не болить. Ще не затягнулася але не турбує але 2 дні тому почала боліти щелепа та сусідні зуби чи нормально це зо саме зуби болять перший день боліли нестерпно на наступні дні біль трохи менший але все ж тому стало цікаво нормально це взагалі чи ні? І також бачила в самій лунці щось біле глибоко але все одно бачила коли була у лікаря казав що все Ок , але все одно начиталася в Інтернеті та хвилююся, скажіть будь ласка чи може то бути видно просто кістку? Дякую гарно
  Viktoriіa
  2022-09-23 15:15:40
  Доброго дня, Вікторія! Біль можливо відчуватися, від написку при видаленні, але якщо тривало буде Вас турбувати, зверніться на огляд та консультацію до лікаря. Щодо лунки ви могли бачити кров*яний згусток, який утворюється в етапі загоєння, якщо ж згустка немає, а бачите білий наліт зверніться до лікаря на огляд, щоб уникнути подальших наслідків!
Оксана
2022-09-23 17:48:22
Доброго дня. Тиждень тому видалила моляри. Набряки і болі щодень зменшуються. Проте взагалі не можу відкрити рота, тому хвилююся з цього приводу.
  Viktoriіa
  2022-09-23 19:41:16
  Доброго вечора! Потрібно звернутися до лікаря на огляд!
Віктор
2022-09-24 09:18:41
Доброго дня, вчора видалив зуб мудрості нижній, с того часу пройшла 1 доба а я досі спльовую рожеву слюну, це нормально?
  Viktoriіa
  2022-09-24 09:33:19
  Доброго дня, Віктор! Це нормальне явище, до 3-4 днів, якщо буде надалі продовжуватися потрібно звернутися на огляд!
Катерина
2022-09-25 09:15:17
Видалила вчора 7 , верхньому ряду. Встановили в рану гемостатичну губку,вона вже почала виходити з дирки.....так потрібно бути? Чи можна самій її дістати звідти?
  Viktoriіa
  2022-09-28 14:39:23
  Доброго дня, Катерина! Гемостатичну губку не слід діставати, вона сама має вийде!
Тетяна
2022-09-25 12:53:15
Майже місяць тому видалила нижні вісімки, все вже пройшло і було добре, але знову набрякла трішки щока і болить. Чому так? Ранки вже зажили повністю
  Viktoriіa
  2022-09-28 14:03:00
  Доброго дня, Тетяна! Потрібно звернутися на огляд до лікаря!
Аліна
2022-09-29 04:58:56
Доброго вечора видалили жувальний зуб 2 дні по тому з низу кутній є припухлість 2 дні і біль сильна п'ю знеболювальне без нього ніяк кров'яний згусток є лікар рекомендацій ненадав сказав нічого не пити неполоскати хвилююсь аби. Не було запалення зуб мали зберігати але на рентгені біля коренів були затемнення нерви були видалені канали прочищені а біль невщухала тому лікар наполіг на видаленні зуба підкажіть будь ласка скільки може боліти
  Viktoriіa
  2022-09-29 12:14:34
  Доброго дня, Аліна! Процес загоєння в кожного індивідуальний, в залежності від фізіології людини. Зазвичай цей симптом не триває довше 3-х днів ну максимум тиждень. Якщо і надалі болітиме зверніться на огляд до лікаря!
Наталія
2022-09-29 21:01:25
Добрий вечір. Сьогодні вирвала корінець 4 зуба зверху. Зараз дуже почала кровити лунка, що ви порадите робити. Лікар сказав закласти в лунку ватку з йодом. Чи можна таке робити.
  Viktoriіa
  2022-10-04 14:01:22
  Доброго дня, Наталія! Якщо лікар надав такі рекоментадії у Вашій ситуації то варто прислухатися!
Василь
2022-10-03 06:31:41
Доброго дня, Підкажіть будь ласка,які антибіотики краще пити? Видалено три зуби підрят на нижній щелепі+зуб мудрості. Лікар сказав попити два дні німесил 2 рази в добу,болі адскі п'ю німесил 3 рази в добу. Антибіотик ніякий не приписував,сказав через 10 днів прийти зняти шви. Уже четвертий день болі не стихають.в роті відчувається по даний час запах гіркого лікарства.
  Viktoriіa
  2022-10-03 19:20:00
  Доброго дня, Василь! Нажаль без призначення лікаря антибіотики радити не можемо, тому зверніться на консультацію! Будьте здорові!
Ольга
2022-10-03 22:18:28
Минулого вівторка видалили ліву верхню вісімку і після того на місці вже давно вирваної лівої верхньої вісімки лікар встановив імплант ( тобто цей штир) і це все одразу однетза одним. Страждаю вже шостий день, сьогодні пробувала без німесилу але чую на ніч вип'ю. Читаю відгуки, то думаю завтра звернусь до свого лікаря.
  Viktoriіa
  2022-10-04 13:47:41
  Краще всього звернутися до лікаря на огляд та консультацію. Будьте здорові!
Марія
2022-10-08 05:17:49
Вирвала місяць назад нижній зуб мудрості, рана загоїлась, а от рот не можу відкрити 🥺
  Viktoriіa
  2022-10-11 09:25:09
  Марія, в такому разі радимо звернутись до лікаря на огляд щоб зрозуміти причину дискомфорту, який відчуваєте.
Альона
2022-10-09 06:57:51
Чи можна до рани приложити спонжик з лідокаїну для знеболення? Чи можливі побічні ефекти, чи це противопоказано?
  Viktoriіa
  2022-10-17 13:32:36
  Доброго дня, Альона! Такі ванночки робити лікар не рекомендує, краще випити німесил для знеболення!
Ольга
2022-10-11 16:30:40
Доброго дня. 6 днів як видалили зуби мудрості знизу і зверху правої сторони. В день операції випила лише 1 упаковку німесіла. З першого дня приймала антибіотики.На слідующий день з'явився набряк. Біль була терпима тому німесіл більше не приймала. Всі ці дні больно ковтати, та ноюща біль всіх жувальних зубів біля видаленої 8-ки, ниє вся щелепа. На 5 день піднялась температура піднялась температура до 37. На слідующий день температура більше не підіймалась. Але лікар знову призначив антибіотики на 7 днів! Хоч оглянув лунку, та сказав що все добре. Я тепер не знаю чи варто знову приймати антибіотики, чи може все-таки почекати та спостерігати як буде завтра? І ще хочу запитати - скільки часу повинно пройти, щоб на місці видаленого зуба не було дирки? Мені ніяких швів не накладали, просто дирка ..
  Viktoriіa
  2022-10-13 19:50:53
  Доброго дня, Ольга! Повне загоєння триває до місяця часу, повне відновлення взалежності від фізіології. Якщо лікар, прописав Вам антибіотики, краще прислухатись рекомендацій.
Ангелінв
2022-10-20 15:10:37
Доброго дня! Видаляла у вівторок ввечері 4 зуби: 8 і 6 знизу, а також 7 і 8 зверху 8 знизу була трохи крива і кучеряві корені мала, при видалені обезболююче повністю не брало зуб і лікар залишив частину зуба всередині - це нічим не загрожує?
  Viktoriіa
  2022-10-21 09:33:53
  Доброго дня, Ангеліна. Потрібно звернутися до лікаря на огляд та консультацію, загалом видалення має бути повноцінне!
Марія
2022-10-21 18:19:49
Видалили зуб 8 пройшло 7 днів , видалили за 3 хв. Наразі є дискомфорт почервоніння навкруг рани і наче стоматит та набряк збоку рани на язику біль не щухає…
  Viktoriіa
  2022-10-22 08:59:49
  Доброго дня, Марія! Потрібно звернутися на огляд до лікаря!
Катерина
2022-10-21 18:30:33
Дякуємо Вам за таку доступну і зрозумілу інформацію. Хочу побажати Вам мирного неба, міцного здоров’я і успіхів у Вашій нелегкий діяльності.
  Viktoriіa
  2022-10-22 09:01:13
  Доброго дня, Катерина! Дякую велике за ваш відгук, для нас дуже цінно отримувати ваш фідбек і робити вас щасливішими 💙
Альона
2022-10-22 12:29:46
Доброго дня. В понеділок вирвали верхню 8ку (різали, оскільки не був прорізаний зуб, накладали шви). Пила 5 днів антибіотик і знеболююче. Сьогодні 6й день, майже болю не відчуваю, але з лунки виглядає добрий шматок гемостатичної губки і немає одного шва. Шили кетгутом. Чи міг він так швидко розсмоктатися, чи він розірвався і треба знову накладати? Дуже хвилююся
  Viktoriіa
  2022-10-22 16:46:52
  Доброго дня, Альона! Потрібно звернутися до лікаря на огляд!
Світлана
2022-10-29 12:49:32
28.10 вирвала на нижній щелепі зуб мудрості. Сьогодні є сильний набряк, щока впирається у зуби. Лікар призначив антибіотик. Але без полоскання. Я запила 2 рази чи потрібно полоскати, сказав ні. Ні в якому разі. Чи це справді так ?
  Viktoriіa
  2022-10-31 14:36:58
  Доброго дня, Світлана! Потрібно прислухатися рекомендацій лікаря.
Олександра
2022-10-30 00:52:50
Вчора видалили нижню вісімку. Різали десну, тягнули, різали корінь, тягнули, повний рот крові, хвилин за 40-таки витягнули, зашили. Я вся трусилась і ревіла у кріслі, на це лікар не звернув уваги, тільки коментував асистентці що тут кручені корені, що треба елеватор, що неси апарат кров відсмоктувати будеш. Взагалі морально я це пережила, додому приїхала було дуже тяжко, біль на 8-9 з 10. Почала приймати антибіотики, протизапальні, антигістамінні та пребіотики, знеболюючі. Сьогодні день другий набряк щоки неймовірних розмірів, сходила до своєї стоматолога (яка направила до хірурга) щоб оглянула мене, вона мене втішила та ще прописала гель що прикладати до десни. Сказала що завтра набряк може бути ще більший (на день 3 так буває). Але я зараз вже кусаю щоку ненавмисно. Та то не біда. Біль зараз терпимий, на 2 з 10 десь. Сподіваюсь що заживатиме добре, але від антибіотиків вже починаю помічати симтоми дисбактеріозу, а це тільки день 2(( Матюкаюся на еволюцію за ці рудименти. Дякую за питання і відповіді у коментарях, було цікаво прочитати))
  Viktoriіa
  2022-10-31 14:40:14
  Доброго дня, Олександра! Нам дуже приємно цінно це чути! А Вам швидкого загоєння та відновлення, будьте здорові!
Yelizaveta
2022-11-01 10:40:34
Доброго дня! Дуже дякую за таку пізнавальну статтю. Мені 27.10 вирвали 2 непрорізаних зуба мудрості(верхній і нижній) . Було складне видалення нижнього, і десь з 3 дня почались різкі болі. Якщо вип’ю трохи холодне, або просто щось попадає на ту сторону починає дуже боліти, наче нерв відкритий. А потім просто ниє. Пью Німесил і кетанов, біль все одно є. Майже не відчуваю різниці . Сьогодні 5ий день, все так само. Це нормальний процес? Дякую
  Viktoriіa
  2022-11-02 11:23:22
  Доброго дня! Потрібно звернутися до лікаря на огяляд!
Наталія
2022-11-01 19:29:18
Сьогодні була у лікаря. Планувалося видалення нижньої вісімки. Все було добре, не переживала. Інєкція ультракаїну безболісна. Але, не подіяло. Лікар ще двічі робив інєкцію. Щока занеміла сильно, верхня щелепа середнє, а там де треба - недостатньо. Чекали півтори години... При спробі видалення зуба гострий нестерпний біль. Пішла ні з чим. Зараз "відхіднік". Болить голова, щелепа, зуби. Що ж не так(((
  Viktoriіa
  2022-11-02 11:27:12
  Доброго дня, Наталя! Потрібно зробити прицільний знімок подивитися чи немає там запального процесу і звернутися на консультацію до лікаря.
Таня
2022-11-02 17:37:53
Всім привіт. Хочу поділитись своїм досвідом. Бачу багато кому важко наважитись після першого видалення вісімки на наступні. Так от, я видаляла одразу 4 вісімки щоб не страждати декілька разів. Видаляла під анастезією, заснула і прокинулась через 2 години без зубів, тому щиро рекомендую не шкодувати гроші на анестезіолога і зробити видалення не таким стресовим. Сьогодні другий день, виглядаю як хом‘як і спухли лімфовузли, п‘ю антибіотики і німесил. Але краще потерпіти тиждень ніж по одному зубу видаляти і терпіти 4 тижні 😁❤️
  Viktoriіa
  2022-11-05 09:24:04
  Доброго дня, Таня! Дякуємо за відгук. Будьте здорові!
Юлія
2022-11-05 08:46:14
Добрий день. Вчора видалили нижню 7 і 8, скажіть, будь ласка, при набряку щока повинна бути твердою чи м‘ягкою?
  Viktoriіa
  2022-11-19 18:20:16
  Доброго вечора, Юлія! У кожного набряк індивідуальний, може бути як м'який так і твердий!
Софія
2022-11-08 13:54:40
моя порада усім, хто це прочитає. прикладайте лід одразу! як повернетесь з видалення. аж до ночі тримайте на щоці охолодження.Змінюйте регулярно льодовий пакет. Це мені надзвичайно допомогло, бо це 1. менший набряк, що за 4 дні нічого і не видно, 2. біль не такий сильний, як без льоду.
  Viktoriіa
  2022-11-19 11:51:06
  Доброго дня, Софія! Ми Вас почули, дякуємо що поділились своїм набутим стежем.
Оксана Л
2022-11-13 18:39:03
Доррий вечір. 1.5 місяця на зад вирвали верхню ліву 8 тріснула верхівка тому виривали коріння . До цього часу іжа за ходила і зуб і там розперало піднебення. Зараз після після того як вирвали відчуваю дискомфорт як бутто щось скубає,стягає. . Робила мрт результат показав що кіста 7 мм . Стоматолог говорить що все добре.Чи може залишитись кіста після того як вирвали зуб
  Viktoriіa
  2022-11-20 09:50:12
  Доброго дня, Валерія! Фактично такого не буває, це ж край зубного ряду.
2022-11-14 16:39:47
Доброго вечора. Сьогодні 4 день після видалення 8-ки. На щоці з внутрішньої сторони утворилися білі ранки, а навколо червоне, це нормально????
  Viktoriіa
  2022-11-19 13:44:54
  Доброго дня! Можливо при видалення трішки травмувалась слизова тому таака реакція, а можливо стоматит, спробуйте ротові ванночки, якщо не пройде на протязі пару днів, зверніться на огляд до лікаря!
Валерія
2022-11-18 23:28:32
Чи зміщуються зуби після видалення 8-ок, якщо вони горизонтальні?
  Viktoriіa
  2022-11-20 09:52:04
  Доброго дня! Ні, це дуже велика рідність. Тому не переймайтесь!
Оксана
2022-11-21 01:59:36
Доброго дня! Тиждень тому видалили 2 зуби мудрості, нижній та верхній, досі є ниюча біль, також при ковтанні неприємні відчуття у місці видалення нижнього зуба. Підкажіть, що робити в такій ситуації, чи такий біль є нормальним після видалення? Заздалегідь дякую за відповідь!
  Viktoriіa
  2022-11-21 13:48:43
  Доброго дня, Оксана! Загалом так, це є нормальним явищем, в цілому наростаюча біль після видалення триває до 4 днів, потім вона йде на спад і так до повного відновлення може бути 14 днів і більше. Але все залежить від фізіології людини. Якщо біль сіпаючий і буде більш прогресувати, зверніться до лікаря на огляд та консультацію, можливо потрапила їжа в лунку і йде запальний процес.
Соломія
2022-11-22 23:19:03
Чи можна сміятись після видалення вісімки якщо наклали шви?
  Viktoriіa
  2022-12-09 09:24:41
  Доброго дня, Соломія! Так, можна, обмежень в цьому немає ніяких.
Юлія
2022-11-26 19:32:29
Добрий вечір ! 10 днів назад видалили верхню 8 Приймала нісмисил 7 днів та полоскала хлоргексидином ! На 8 день зняли шви ,біль ще був ,але вже нічого не приймала ,лікар оглянув сказав ,що все добре .Зараз трішки болить і здається ніби є трішки набряк над лункою. Це норма ?
  Viktoriіa
  2022-12-09 09:30:52
  Юлія, на жаль, тяжко оцінити ситуацію без очного огляду. Якщо вас цей буль й досі турбує то рекомендуємо звернутись на огляд.
Лілія
2022-11-28 18:15:17
Після видалення 8-ки , почала боліти 6-ка .
  Viktoriіa
  2022-12-08 15:58:05
  Доброго дгя, Лілія! Потрібно звернутися до лікаря на огляд та консультацію!
Олег
2022-11-29 10:35:38
Добрий день. 7 днів тому видалив 8 - ку нижню, шви не накладали, до тепер без Німесил не обходжусь, щодня плановий прийом у лікаря він чистить, ставить гемостатичну губку. Біль не вщухає, по словам лікаря не утворюється згусок, а так все начебто добре. Скільки цей процес може тривати ?
  Viktoriіa
  2022-12-08 15:59:56
  Доброго дня, Олег! Все індивідуально, загоєння може тривати до 14 днів, а повне відновлення навіть і до місяця-двох часу!
Лілія
2022-11-29 20:01:26
Після видалення 8-ки , почали боліти нижні 7-й і 6-й періодично і верхні . Минуло три доби
  Viktoriіa
  2022-12-08 16:00:35
  Доброго дня, Лілія! Потрібен огляд лікаря стоматолога!
Олена
2022-12-04 21:46:41
Доброго дня девять днів назад видалила верхню вісімку, видалення пройшло швидко ні припухлості ні сильного болю ні температури не було, але кожного вечора пью невелику дозу нурофену тому що болить щока, біль проходить швидко але біль однаковий що на третій день що на дев'ятий у лікаря була на огляді все добре рана потроху заживає. Я не розумію чому воно не проходить повністю?
  Viktoriіa
  2022-12-08 16:07:46
  Доброго дня, Олена! Повне відновлення після видалення може зайняти від 14 днів до місяця часу.
Ольга
2022-12-05 11:20:53
Добрий день! Видаляла нижній зуб мудрості : був набряк,синець,але саме гірше, що оніміння не проходить,нижня щелепа , губи.В стоматології лікар пояснив,що нерв був дуже близько,проблемний зуб, що потрібно чекати,що процес оніміння може затягнутися і до пів року.Можливо у когось таке було,дуже переживаю,чи потрібно щось уже робити,можливо піти на консультацію ло невропатолога,чи все ж таки чекати?
  Viktoriіa
  2022-12-08 16:09:45
  Доброго дня, Ольга! Так, такі симптоми зустрічаються після видалення, тут тільки повне відновлення від видалення потрібно чекати та все пройде і буде добре!
Таня
2022-12-09 12:22:17
Доброго дня!3 дні тому видалила верхню і нижню вісімку,біль терпима ,не сильна,але великий набряк ,який збільшився ще й на 3 день ..зуби стараюсь не чистити ,боюсь зачіпити + маю верхні брекети ..чи це є нормою коли щока набрякла ніби там всередині маленька кулька?
  Viktoriіa
  2022-12-09 15:45:46
  Доброго дня, Таня! Так набряк є в нормі до 5- 7 днів, сприводу кульки то кров*яний згусток, НЕ виполоскуйте його, він пришвидшить загоєння! Що сприводу гігієни ротової порожнини, радимо все ж поверхнево чистити зуби, просто уражену ділянку обережно проходити.
Оксана
2022-12-10 17:38:49
Доброго дня! після видалення нижнього зуба мудрості (розрізали десну), залишилась дирка, нитки були, котрі самі розчиняються, чи це нормально, що залишилась дирка?
  Viktoriіa
  2022-12-17 17:13:53
  Доброго вечора, Оксана! Так, загоєння буде відбуватися до місяця часу!
Зоряна
2022-12-13 22:12:14
Вчора 12.12 видалила 4 вісімки під сном,атипове видалення, верхні корінці були в пазусі(їх ще зашивали), нижній зуб корінь був близько до лицевого нерву. Вот лежу в ліжку як хом’як запухла, лікар виписав антибіотик і Німесил , на 3 день після операції полоскання ротової порожнини хлоргекседином 0,12%. Вже переживала за те, що так запухла але прочитавши цей форум трішки заспокоїлась. Чекаю загоєння і всім успіху, хто наважується. Треба знайти вашого лікаря і вирішити це питання. Я наважувалась рік і зробила це. Ще трішки пережити відновлення і все🙂
  Viktoriіa
  2022-12-17 17:17:21
  Дякуємо за ваші відгуки! Приємно бути корисними!
Дмитро
2022-12-14 16:17:10
Добрий вечір! Видалили два зуба(7-8), і приписали лікарства, але деяких не було, тому в аптеках прийшлось брати аналоги. Правильне це рішення?
  Viktoriіa
  2022-12-17 17:24:35
  Доброго дня, Дмитро! Так, якщо аналоги йдуть з тією ж діючею речовиною тоді добре!
Анастасія
2022-12-18 22:44:24
Може після видалення коренів зуба захворіти горло?
  Viktoriіa
  2022-12-24 11:01:07
  Доброго дня! Так, в наслідках можливі і такі симптоми, все залежить від фізіології людини!
Лариса
2022-12-24 22:46:06
Видалила зуб мудрості, "верхній." Лікар запропонував зашити ,і поставив маленьку ніби ватку. Зуб болів страшенно..і вже як другий день все сильніше набрякає обличчя.... Лікар сказав нічим не промивати.. Чи це є нормальним???
  Viktoriіa
  2022-12-27 09:12:59
  Доброго дня, Лариса! Можете спробувати ротові ванночки, Тамтум Верде.
Катя
2022-12-28 22:27:42
Добрий вечір!!! А мені ось треба йти на видалення 8-ки з низу, повністю лежачий і наполовину зігнивший. Страшно просто кошмар...
  Viktoriіa
  2022-12-30 12:00:16
  Доброго дня, Катерина! Не хвилюйтесь, все буде добре! Все настільки обезболять що Ви навіть не відчуєте дискомфорту! Будьте здорові!
Ганна
2022-12-30 17:20:06
Доброго дня В вівторок видалила верхню шістку Болів не було тільки припухла щока і внизу появився синяк А сьогодні виявила що в лунці є чи то зуб чи перетинки Пішла до лікаря сказав треба рентген вже було пізно не зробила Сказав прийти в понеділок щоб видалити ці перетинки бо довго буде заживати Чи варто видаляти ці перетинки так як зараз займаюся вставлянням коронок
  Viktoriіa
  2023-01-25 11:34:51
  Ганна, на жаль з опису недуже зрозуміло яка ситуація наразі в лунці. Краще проконсультуватись з Вашим лікуючим стоматологом обо звернутись ще до когось на огляд щоб продіагностувати чи є це нормою.
Оксана
2022-12-31 18:31:55
Вирвали вісімку нижню, сьогодні 11 день, 3-4 день були найважчі. Набряк зійшов, ясна рожеві. Була на огляді, лікар сказав все добре. Але мені тягне між п‘ятим і шостим зубом щось, ніби там якась ниточка напружена. З німесилом біль зникає стає тупою, а ввечері коли перестає діяти німесил пекуча гостра біль яка поширюється на всі нижні зуби. Що це може бути? Чи може бути якийсь нерв? Дуже боляче…дякую
  Viktoriіa
  2023-01-05 19:42:13
  Доброго вечора, Оксана! Потрібнозвернутися до лікаря на огляд! Загалом це може бути від натиску при видаленні, повне загоєння до місяця часу, але краще огляд лікаря і прицільний знімок в області видалення!
Наталія
2023-01-05 21:05:59
Рік після видалення вісімки. Невеличкий нарив, це нормально?
  Viktoriіa
  2023-01-25 11:21:31
  Наталія, є можливість що набряк не від цього зуба, оскільки пройшло досить багато часу з моменту операції. Краще звернутись до лікаря.
Ольга
2023-01-28 17:07:47
Підкажіть будь ласка, видалила 2 щуби мудрості (верхні). Наклали шви , з одного боку бачу, що стирчать кінчики ниток. З іншої сторони все добре. Болю нема, набряку майже теж. Чи варто звертатись до лікаря?
  Viktoriіa
  2023-01-28 18:12:15
  Ольга, якщо Вас це не турбує то нічого страшного)
Людмила
2023-02-01 14:53:22
Тиждень тому видаляли вісімку,процес тривав три години.Лікарі виймати його кусочками,пошкодили дуже ясна і щоку.Антибіотик не прописали,так як маю алергію.Два останні дні біль неможливенна,з'явився неприємний смак у роті та запах.Сходила сьогодні до лікаря,зробивши знімок,виявили кусок зуба ,який як пояснив лікар десь за кісткою.Витянувати сказав не буде,так як лунка і тканини загноїлися,боїться що піде дальше інфікування.В кінцевому результаті поставив в лунку тампон з лікарством і сказав все буде добре.Через два місяці десна повинна сама відштовхнув цей кусок зуба і тобі вони легко його достануть.Боже,що це взагалі таке?Таке буває?
  Viktoriіa
  2023-02-02 19:20:35
  Доброго дня, Людмила! Не бачучи ситуаці не можемо оцінити загальну картину, але такі випадки дійсно бувають! Потрібно прислухатися до лікаря рекомендацій.
  Viktoriіa
  2023-02-03 10:30:24
  Людмила, насправді таке трапляється, але чи є нормою саме Ваша ситуація тяжко сказати без огляду лікаря і діагностики. Можна підійти до нашого хірурга на консультацію щоб з'ясувати чи все гаразд.
Юлія
2023-02-02 10:50:29
Добрий день. Підскажіть будьлазка. Вирвала зуб мудрості ніжній, пройшов тиждень не болить але іноді трошки чую неприємні відчуття. В десні глибока дирка від зуба попадає їжа , я полоскаю водою але іноді не виполоскується. Боюсь щоб там не залишилось. Кожного ж разу не ходити до лікаря з цим! Що підскажете?! Дякую)!
  Viktoriіa
  2023-02-02 19:18:03
  Доброго дня, Юлія! Потрібно звернутися до лікаря, можливо є потреба в накладанні швів, тому що за неділю часу лунка мала б зменшитися в розмірі!
Маша
2023-02-02 18:13:06
Через скільки днів можна курити після видалення ? Видалення було складним, з втручанням в ясна
  Viktoriіa
  2023-02-02 19:16:24
  Доброго дня, Маша! Бажано сутки хоча б!
Наталія
2023-02-03 18:15:37
Добрий вечір! Сьогодні робили видалення верхньої і нижньої вісімок, які не прорізались. Видалили доволі швидко, наклали шви. Чи нормально, що кров періодично виходе звідти? Болем це не супроводжується. З операції пройшло майже сім годин. І чи можна їсти дитячі пюрешки перші дні? Бо рот погано поки що відкривається
  Viktoriіa
  2023-02-04 09:18:31
  Наталія, доброго дня) Перші три дні лунка може підкровлювати і це є нормою. Можна їсти те, що Вам зручно і головне - гарна гігієна порожнини рота!
Тетяна
2023-02-07 14:44:48
Добрий день.Видаляла зуб (7 тижнів)тому.Спочаттку кровило з лунки.тоді гноїлось .після прорвало через десну.Пропила протизапальне.але незначне виділення гною досі присутне.На консультації у лікарів була.на рентген знимках все чисто.Дякую.
  Viktoriіa
  2023-02-07 18:30:15
  Доброго дня, Тетяна! Можливе потрапляння в лунку їжі тому відбувся абсцес, не бачучи ситуації не можемо оцінити стан. Потрібен огляд лікаря стоматолога! Але не рекомендуємо терпіти виділення гнійного характеру, щоб запобігти ще подальших наслідків!
Таня
2023-02-07 15:06:34
Добрий день.Після видалення двох зубів.лунка одного зажила за 3 тижні.Лунка іншого кровила.гноїлась.прорвало через десну.Приймала протизапальне.на огляді у лікаря була.на рентген знвмках все чисто.Досі при натискані зявляється краплина гною.З дня видалення пройшло 7 тижнів.Після видалення вийшло два уламочки.Яка може бути причина?
  Viktoriіa
  2023-02-07 18:31:28
  Доброго дня, таня! Причина може бути в тім що зуб не до кінця вдалося видалити, от залишки зуба і вигнивають! Потрібно на огляд лікар!
Наталія
2023-02-09 17:37:06
Доброго дня, сьогодні четвертий день як видалили верхній зуб мудрості. Видалення було нескладним, буквально за хвилину лікар вийняв зуб. Перші три дні приймала Немісил. Вчора на ніч вирішила вже не приймати і сьогодні зранку з'явився ниючий біль з боку видалення. Також почало боліти піднебіння та температура піднялася до 37,4. Попередні дні температуру не міряла. Тож сьогодні в обід знову випила Немісил, але повністю біль в піднебінні він не зняв. Підкажіть, будь ласка, це норма чи потрібно звернутися до лікаря?
  Viktoriіa
  2023-02-10 13:49:14
  Наталя доброго дня! Можливо в лунку потрапила їжа, тому пішов процес запалення, потрібно звернутися до лікаря на огляд, а вже за потреби лікар промиє лунку!
Світлана
2023-02-12 15:53:03
2,5 тижнів тому було запалення капюшону над нижньою вісімкою, зробили коагуляцію, потім видалили зуб 8, вже пройшло шість днів, болить скажено разом з сімкою, але припухлості немає, колір рожевий,t в нормі. Скільки днів може боліти??
  Viktoriіa
  2023-02-13 14:11:08
  Доброго дня, Світлана! Загоєння після видалення триває до 14 днів, все залежить від фізіології! Але якщо відчуваєте сильний сіпаючий біль, то можливо у лінку потрапила їжа тому пішло запалення! Краще звернутися до лікаря на огляд та консультацію!
Віталій
2023-02-15 08:47:54
Дякую Вам за цікаву статтю і за зворотній зв'язок. Бережіть себе і наші зубки 🙂 Все буде Україна ✌️🇺🇦🇺🇦🇺🇦
  Viktoriіa
  2023-02-16 09:59:24
  Раді бути для Вас корисними:) Все буде Україна!
Марія
2023-02-16 14:40:47
Доброго дня!Вирвала зуб мудрості зверху,перед тим лікар назначив антибіотик ,на 4 день вирвали мені зуб,,швидко і безболісно.Ще один день брала антибіотик.. Зараз маю невелику гематому і опухло мені лице,ну і звичайно,більтемператури немає. Порадьте,що маю зараз приймати,щоб не іти зайвий раз до лікаря? Дякую заздалегідь.
  Viktoriіa
  2023-02-17 16:12:40
  Марія, наростаючий набряк протягом трьох днів є нормою, потім він має йти на спад. Якщо окрім цього Вас нічого не турбує то додаткові ліки можна не пити. Спостерігайте за самопочуттям. У разі виникнення інших симптомів - зверніться до лікаря.
Леся
2023-02-18 09:13:49
Доброго дня. Два дні тому почала боліти нижня вісімка,вчора зранку з'явився набряк щоки,потім червона пляма на щоці.Рот повністю не відкривався (і не відкривається).Вчора вдень зуб видалили, але гною при видаленні не було. Лікар сказав пити антибіотик тільки на випадок підвищення температури (наразі немає), і полоскати рот розчином соди. При болях п'ю ібупрофен. Сьогодні зранку набряк щоки такий як був. Підкажіть,будь ласка, чи це нормально, що при видаленні зуба не пішов гній, чи може бути що його там немає, чому тоді щока перед тим за ніч набрякла? Дякую.
  Viktoriіa
  2023-02-22 11:50:37
  Леся, так це можливо і набряк може наростати протягом трьох днів, якщо ситуація недуже складна. Але якщо Вас шось турбує то краще звернутись до лікаря на огляд.
Наталія
2023-02-20 22:01:51
Доброго вечора. Сьогодні зранку видалила верхній зуб мудрості зліва.Видалення пройшло швидко,зуб був з 3 коренями,раніше лікувався і були корені. Зараз дкже болить горло при ковтанні.Що порадите?
  Viktoriіa
  2023-02-22 11:55:12
  Наталія, такі симптоми після видалення є нормою, тому просто потрібно почекати доки ситуація стабілізується та при потребі приймати обезболюючі, що Вам підходять.
Ірина
2023-02-21 14:24:04
Доброго дня! Вже минув тиждень,як я вирвала верхній зуб мудрості,біль і надалі є. Болить і верх,і низ. Деколи дуже різкий біль. Що мені приймати зараз? Дякую.
  Viktoriіa
  2023-02-22 11:56:23
  Ірина, є ймовірність що причина болю полягає в іншому. Радимо не займатись самолікуванням препаратами, а підійти на огляд до стоматолога.
Alisa
2023-02-21 18:20:21
Підкажіть, будь ласка, чи дуже ризиковано видаляти всі 4 8-ки під седацією?
  Viktoriіa
  2023-02-22 11:57:50
  Аліса, це залежить від складності видалення. Але таке практикується і комусь легше відразу видалити всі вісімки, а хтось краще переносить видалення по 1-2 зуба.
Ольга
2023-02-26 03:27:08
Доброго дня вирвала 8 зуб мудрості з права ,таке відчуття що болять нижні зубы також ,ходила до лікаря ,прикладав холодне гаряче, все добре нічого не боліло. може таке бути що можу відчувати біль в інших зубах
  Viktoriіa
  2023-02-26 15:22:35
  Ольга, дивлячись скільки пройшло часу з моменту видалення.
Ніна
2023-02-26 19:21:15
Доброго вечора,три дні назад видалила ліву верхню 8 видаляли 45хв,зламали верхівку,різали десну,розірвали губу На другий день запухла щока,темпер до 38 піднімається,рот відкривається на 1см ,важко ковтати На піднебінні гематома і вона і вона геть до горла і в горло поскільки видно Приймаю відразу ліннкоміцин,п'ю обезболюючена ,біль тупа ниюча,крові немає,болить вухо ,голова Чи норма це,?
  Viktoriіa
  2023-02-28 09:58:08
  Ніна, доброго дня. Симптоми такі після складного видалення, судячи з опису, цілком можливі, окрім температури 38, якщо вона не спадає, можливо варто звернутись на огляд до лікаря, щоб впевнитись що там немає ускладнень.
Анастасія
2023-02-27 23:27:35
Доброго дня,мені видалили нижній зуб мудрості майже два місяці тому,все зажило,але торбує що кінчик язика й досі затерпший, таке відчуття начебто випила кипяток,чи на довго це? Воно пройде чи потрібно щось робити?
  Viktoriіa
  2023-02-28 10:02:30
  Анастасія, якщо Вас це турбує то краще би звернутись на огляд до лікаря. Можливо це після анестезії і лікар порадить як можна позбутись цього відчуття.
Денис
2023-03-03 09:02:28
Добрий день.4дні тому видалив два зуби мудрості ,зверху і знизу .на другий день змінився привкус, нижня пішла управо відносно верхньої.після того як зникне набряк все буде ок?
  Viktoriіa
  2023-03-04 17:58:13
  Денис, доброго вечора. Насправді тяжко відповісти на питання без огляду, якщо цікава саме наша думка, то можемо записати Вас на консультацію.
Олеся
2023-03-03 18:51:12
Доброго вечора! Видалила 2 березня нижній зубчик, складно, довго і болюче, але як є. Після тампону ще якийсь час кровоточила рана, наклала бінт з перекису водню, заспокоїлась. Почало нити, випила антибіотики прописані лікарем і знеболювальні. Прокинувшись зранку, нічого не боліло. Лише ковтати, як і в перший день було неприємно та й відтік нікуди не зник, навпаки, здається, став більше. Заспокоюю себе тим, що нічого не болить і температури немає, але все одно хвилююся, бо цей відтік і почервоніння в районі шва не дає мені спокою 😖
  Viktoriіa
  2023-03-04 18:02:38
  Олеся, доброго вечора, якщо Ви маєте на увазі набряк то протягом трьох днів він може наростати, а потім піде на спад. Але якщо окрім набряку спостерігатимуться такі симптоми як температура і постійний біль, то краще звернутись до лікаря.
Наталя
2023-03-06 17:24:14
Скажіть будь ласка, через скільки после видалення 8-Ки можна видаляти другу 8-ку. Мій лікар каже , якщо все добре то через 7-10 днів
  Viktoriіa
  2023-03-11 10:00:32
  Наталія, якщо не було призначено прийом антибіотиків, то іншу можна видаляти як тільки ця лунка загоїться.
2023-03-07 19:36:59
Доброго вечора. Уже пройшло 4 дні , як видалили зуб мудрості нижній щелепі, і до цих пір він мене турбує.Температури немає, опухлості теж, а болить.
  Viktoriіa
  2023-03-11 09:59:11
  Доброго дня, якщо обезболючі не допомагають то краще звернутись до лікаря на огляд.
Оксана
2023-03-09 14:43:05
Сьогодні видалили нижній зуб мудрості. Поставили йодовану ватку чи щось такого, казали тримати її декілька днів. Чи не зашкодить це? Відразу майже не кровило а пізніше почала виходити кров
  Viktoriіa
  2023-03-11 09:56:50
  Оксана, дякуємо за поставлене питання. Ні, це не зашкодить. Протягом першого тижня рана може кровити і це є нормою, якщо Вас це не турбує.
Оксана
2023-03-09 20:33:31
Після видалення зуба мудрості на його місце поставили йодовану ватку, чи щось таке. Як довго її там тримати?
  Viktoriіa
  2023-03-11 09:52:34
  Оксана, якщо це гемостатична губка то зазвичай вона сама випадає або розчиняється. Якщо ж це звичайна ватка то хв за 20-30 можна.
Ілона
2023-03-10 20:44:04
Доброго вечора, підкажіть будь ласка, чи це нормальне явище, коли дренаж з лунки після видалення нижньої вісімки сам випав на 3 день. І має ще після цього рана кровити?
  Viktoriіa
  2023-03-11 09:50:33
  Ілона, все залежить від складності ситуації, але краще звернутись до Вашого лікаря.
Наталя
2023-03-10 23:23:54
Добрий день. Чи може на 4 жертв ввечері червоніти ясні біля зубів , що знаходяться поряд?
  Viktoriіa
  2023-03-11 09:48:15
  Наталія, не зовсім зрозуміли сенс питання...
Ярослава
2023-03-11 02:02:42
Добрий день. Видалили зуб мені три дні тому, але все ще є малий набряк, страшно смердить з лунки. А сама ж лунка має білий колір. Що це може означати?
  Viktoriіa
  2023-03-11 09:47:01
  Ярослава, на жаль без огляду тяжко зрозуміти в чому причина і чи все в межах норми. Якщо Вас це турбує - краще звернутись на огляд.
Андрій
2023-03-17 12:57:12
Після видалення вісімки, через годину випив знеболювальне і пару стаканчиків води, так не робити більше?
  Viktoriіa
  2023-03-22 09:47:19
  Андрій, потрібно дотримуватись рекомендацій свого лікаря, що проводив Вам видалення)
Дар'я
2023-03-19 19:24:24
Видалила нижній зуб мудрості 5 днів назад. Був нижній горизонтальний з розпилюванням. Лікар поклав йодоформ. 2 дні назад його зняв сказав рана гарна і тепер має утворитися кров'яний згусток. Подимилася сьогодні на лунку а там ніби 2 білі закостенелості (не знаю як правильно й описати), а в одній частині кров. Це так і має бути, виглядає якось нерівномірно. Не болить, проте відчувається сухість.
  Viktoriіa
  2023-03-22 10:15:04
  Дар'я, якщо Вас ця ділянка не турбує, то вцілому ситуація стабільна. Але задля того, щоб усунути хвилювання радимо звернутись до лікаря на огляд.
2023-03-22 16:40:57
Видалили 48 зуб 2 сутки тому і з того боку сильно напухло і горло болить і язик з того боку затерп і неможу сильно рота відкрити що може бути і що потрібно робити
  Viktoriіa
  2023-03-23 09:42:23
  Протягом трьох днів наростаючий набряк може бути нормою, але якщо Вас це хвилює то краще звернутись до лікаря щоб впевнитись що все гаразд.
Анастасія
2023-03-24 20:28:22
Доброго вечора! Три дні назад видалила нижній зуб мудрості. Все проходить добре, набряк був на щоці в перший день дуже великий, на другий день почав трішки зменшуватись. Іноді пила обезболюючі, турбував біль. Але на другий і на третій день відчуваю дискомфорт не так з місця видалення, як з верхнього зуба. Він у мене часто ниє. А також сьогодні відчула що ниє біля вуха верхня щелепа, наче десь біля щоки. Нити почала уже ввечері, на третій день. Але перед цим я за цілий день часто вживала їжу. І їла виключно на правій стороні. Чи може виникнути цей біль через часте жування?
  Viktoriіa
  2023-04-11 10:58:32
  Анастасія, доброго дня. Через перенавантаження може бути також. Але якщо Вас це турбує то краще звернутись на огляд до лікаря.
Валерія
2023-03-24 20:41:29
Доброго вечора! Видалили 8-сімку, але на третій день важко і боляче відкривати рот. П'ю через трубочку а їжу всю ретельно дріблю на мілкі частинки. Я уже починаю хвилюватись коли воно пройде?
  Viktoriіa
  2023-04-11 11:00:38
  Валерія, все залежить від складності видалення. В перші дні може спостерігатись подібний дискомфорт при вживанні їжі, але якщо ці відчуття не зникають, варто звернутись до лікаря.
Анастасія
2023-03-25 10:45:16
Доброго дня! Чи можна хоча б на четвертий день після видалення 8-ки їсти на стороні видалення?
  Viktoriіa
  2023-04-11 11:01:29
  Анастасія, доброго дня. Якщо Вам це не приносить дискомфорт, то так.
Анна
2023-03-25 22:50:20
Доброго вечора! Видаляла 4 дні назад зуб мудрості. На четвертий день відчула дискомфорт, наче шматочок їжі застряг між щокою і місцем видалення. Подивилась у дзеркало а там білувата шкірка, і вона переміщується, таке відчуття наче має відпасти, але вона не відпадає. Я її боюсь зачіпати, і не витягую з лунки, але хвилююсь що вона в процесі чищення зубів може зірватись, і до того ж приносить дискомфорт.
  Viktoriіa
  2023-04-11 11:02:51
  Анна, якщо Вас хвилює це питання - радимо звернутись до лікаря. Оскільки без огляду ми не можемо Вам дати конкретні поради сприводу цієї ситуації.
Тетяна
2023-03-27 16:44:12
Видалили 2 корення зуба,болить,свербить вже 5 днів видалення було і наложили шви,це так має бути чи ні.
  Viktoriіa
  2023-04-11 11:04:02
  Тетяна, якщо Вас турбують ці відчуття то краще підійти до лікаря на огляд.
Дар‘я
2023-04-04 08:49:22
Добрий день, виривали зуб мудрості нижня щелепа, який був під десною. Кошмарний біль, обезболи навіть самі стльні майже не допомагають, болить горло при ковтанні саме ліва частина, де і виривали зуб, температура також є. Що робити для полегшення? Чим в такому випадку краще полоскати? Лікар зодо всяких примочок нічого не казав, але в такому стані я не дійду до нього (сьогодні 2 день після видалення)
  Viktoriіa
  2023-04-19 10:26:26
  Дар'я, доброго дня. на жаль без огляду ми не можемо Вам призначити ліки чи дати якусь пораду, але скоріш за все Ваш стан не є нормою. Якщо не має змоги дойти до лікаря самостійно, краще викликати швидку.
Ірина
2023-04-04 12:32:35
Вчора вирвали зуб,при виході лікар говорить що у вас кусочок остався .Я запитую чому ви оставили ?на відповідь почула:що потрібно все розрізати пів щелепи .І мене це хвилює,незнаю що робити .Чи дійсно лишити чи все-таки хай прибере його.Дякую.
  Viktoriіa
  2023-04-19 10:31:00
  Ірина, доброго дня. В практики таке зустрічається, коли залишають частину зуба в кістці, саме Вашу ситуацію без огляду ми не можемо оцінити.
Тетяна
2023-04-11 14:14:22
Якщо від нижньої вісімки залишився пломбований корінь то який процес видалення?чи потрібно робити КТ перед видаленням або рентген?
  Viktoriіa
  2023-04-19 10:13:24
  Тетяна, доброго дня. КТ для лікаря буде тільки + до діагностики для проведення операції.
Алекс
2023-04-14 13:33:51
Добрий день, видалили верхню 8 атипову, наложили шви. 10 днів на знеболювальних, нарешті зняли шви. Но біль не вщухає, болить горло в районі лімфовузла, занімівші сусідні зуби, болить око, голова ось ось лопне. Це все розказав лікарю, він подивився, пощупав, і сказав що так має бути і виписав антибіотик Лінкоміцин, та порадив зменьшити знеболювальні а краще терпіти. Так я і зробив. В той день коли зняли шви, знеболювальні не приймав, а приймав Лінкоміцин, до вечора прийняв добову норму, але в ночі почалося: - то морозило, то в жар кидало, температура в ночі 38,5 , аж з ранку впала до норми, поснідав, знову піднялась 37,5. Що робити вже не знаю , хіба так має бути!?
  Viktoriіa
  2023-04-19 10:17:16
  Доброго дня, суто з опису можемо зробити висновок, що Ваш стан не в нормі. На фоні антибіотику Ваш стан мав би покращитись, радимо звернутись на огляд до іншого лікаря.
Natalia
2023-04-19 13:56:27
Доброго дня! 5 днів назад мені видалили шістку знизу. При видаленні десна була трохи запалена, підпухша. День перед видаленням ще було невелике скупчення гною на десні під тим зубом. Сама операція пройшла безболісно, наклали шви. Лікар нічого не приписав, сказав тільки немісил випити. Після відходження наркозу, нестерпного болю не було, тому нічого не пила. Температули вище 37 не було. Трохи підпуша була щока. Через 3 дні почала стухати. Біль з дня видалення і до цих пір є, різної інтесивності. То ниє, то нічого не болить, а потім закрутить, ніби солодке попало. Так як перед видаленням десна у мене була запалена, то я пощитала за потрібне робити хоча б якісь ванночки. Почала робити ванночки з ромашкою, содою і сіллю з третього дня після видалення. І вчора під час ванночки з ромашкою помітила, що з лунки вапало щось дивне, сірувато білястого кольору, з якимись більш темними вкрапленнями, з недуже приємним запахом. Але після того як воно випало на лунку стало ніби якось легше, бо до того було таке враженя, що там якась вата напхана і щось ніби аж чвакало, коли стикала зуби. Що то може бути? З іншої сторони хвилююся, щоб то був не згусток. І ще таке питання, коли лягаю спати, то з лунки ніби починає виходити якась рідина з дивним присмаком і запахом. Що це також може бути? Вдень такого немає. Багато переживань, бо рвала зуб вперше, кожне відчуття мені незнайоме і хвилююче. Дякую за відповідь!
  Viktoriіa
  2023-04-19 18:54:58
  Наталія, доброго дня. Якщо у Вас лунка не почала різко кровити, то скоріш за все то був не згусток, а гемостатична губка, яку лікар ставить після видалення. Інколи вона розсмоктується, інколи випадає як у вас, це все є нормою. Стосовно рідини на жаль без огляду тяжко зрозуміти що то саме, але якщо лунка не має гнійного запаху і присмаку і опираючись на Ваш опис по самопочуттю - Ваш стан в нормі.
Софія
2023-04-21 12:43:41
Добрий день! Підкажіть будь ласка, через скільки після видалення нижньої вісімки можна їсти солодке і просто звичайну їжу? Читала, що перші три дні - не варто, але як швидко можна до цього повертатися? Як правильно харчуватися?
  Viktoriіa
  2023-04-21 18:28:39
  Софія, доброго дня. Наші лікарі радять до тижня не вживати такі продукти (сильно солене, перчене, солодке, кисле), оскільки лунка буде подразнюватись і викликати неприємні відчуття.
Марія
2023-04-26 08:45:40
Доброго дня! Видалила вчора нижній зуб мудрості,так як почав боліти і розпухли ясна,які обезболюючі можна пропити ,якщо знаходжуся на 1 триместрі вагітності? Нурофен не допомагає(( Щока трошки розпухша і є шви після операції,сильний головний біль і біль верхньої і нижньої щелепи.Лікар сказав робити ванночки з розчину фурациліну на наступний день і все. Можливо можна ще якось допомогти полегшити цей стан в моєму випадку? Буду дуже вдячна!
  Viktoriіa
  2023-04-26 10:42:36
  Марія, доброго дня. Наш хірург радить в такому випадку звернутись на огляд до стоматолога щоб виключити варіант запалення чи гнійного процесу. Якщо все гаразд, то краще порадитись зі своїм гінекологом щодо препаратів, які Вам краще приймати в такому разі.
Олена
2023-04-29 02:30:48
Після видалення коренів двух зубів поряд, я пройшла ад. Пухлина зі щоки пішла' на горло та все тіло. Біль трохи відпускала після ліків. На третю добу відкрилась кровотеча така, що не могла розмовляти та спала сидячи, що не захлибнутись. А наразі, два тижні пройшло, я відчула, що залишили рештки коренів, а ясна зашили.Питання, як спиняти кров,які ліки ви радите? Чи можна знову розрізати зашиті ясна ( я знаю, що звернусь до лікаря, але так лячно (
  Viktoriіa
  2023-04-29 08:47:43
  Доброго дня. Ми б рекомендували краще звернутися на огляд до лікаря, скоріше за все потрібно буде робити ренген.
Ольга
2023-04-29 11:20:58
Доброго дня. Місяць тому мені видалили верхню вісімку. Був і набряк, який тривав чотири дні, і біль. Через п'ять днів зняли шви, щока ще була трохи припухла, лікар оглянув, перевірив, що гною не має. Через п'ять днів щока знову опухла, я написала лікарю і він призначив антибіотики. Покращання відбулось майже зразу, але повністю тверда припухлість щоки в районі видалення не пройшла.Через сім днів прийому антибіотиків прийшла на огляд і поскаржилась на дискомфорт у шоці. Лікар оглянув, сказав що можна зробити розріз і вичистити, а можна і простежити, щоб само розсмокталось. Пояснив що травмування було сильне. Зараз пройшов ще тиждень, не болить, не має температури, але не стає менше твердість в шоці. Не дуже зручно посміхатися, відчувається деякий дискомфорт. Порадьте, будь ласка, що робити. Чи були взагалі такі випадки. Чи може загоїлися лунка, але через уламок зуба в ній, триматися набряк в шоці? Лікар сказав, що рентген не потрібен.
  Viktoriіa
  2023-04-29 17:37:30
  Доброго дня, Ольга. Якщо Ви досі відчуваєте твердість в щоці, і це приносить Вам дискомфорт, краще звернутись на огляд до лікаря.
Оксана
2023-05-11 17:09:28
Вітаю. Дякую за Вашу статтю. Сьогодні п'ятий день після видалення зуба мудрості. Наполягла на огляді лікарем (інший лікар), бо не влаштовував зовсім стан. Рот можу відкрити лише до 1 см при наявності інтенсивного болю в правому щелепноиу суглобі. Всі дні приймала Німесил 2 р/д, Ібупрофен 400 мг 2 р/д. Стан не покращивсь(((. Додано до лікування 2 антибіотики, НПЗП, дексаметазон. І... рекомендації звернутися до щелепнолицьового хірурга. Ну як?! 😭
  Viktoriіa
  2023-05-11 19:23:46
  Доброго вечора. Якщо Ваш стан не покращується, і Ви продовжуєте відчувати інтенсивні болі в суглобі, все ж радимо звернутися на огляд до щелепно-лицьового хірурга.
Любов
2023-05-16 11:08:25
Вітаю! Тиждень після видалення 2 вісімок (верхня і нижня). 5 днів сильний набряк щоки. Набряк щоки зійшов. Сьогодні 8 день. Але пульсуючий біль від звичайних рухів. Не можу нагнутись, бо зразу пульсує біль. Голова болить 2 дні. Сусідній зуб(без нервів) теж болить. На огляді в лікаря сьогодні промили і сказали, що пустота в місці де був нижній зуб. Поклали тампон з ліками. Я трохи схвильована. Чи можуть головні болі бути зв’язані з цим видаленням?
  Viktoriіa
  2023-05-16 14:18:43
  Доброго дня. Причин чому після видалення зуба болить голова може бути декілька, однак є дві найпоширеніші. Це може бути побічна дія медикаментів, що використовуються під час операції, або ж інша причина, пов'язана саме з післяопераційним станом. В будь-якому випадку ми радимо проконсультуватися з вашим лікарем, щоб він міг зкоординувати ваші подальші дії.
Таня )
2023-05-17 11:37:52
Вчора вирвали верхній зуб мудрості , пройшло буквально півгодини я оступилась , хруснула нога і поїхала по скорій з страшним болем в травмпункт. Наклали гіпс на 3 тижні . За зуб я забула, точніше його відсутність. Так що якщо вас щось тривожить після видалення зубчика , просто варто відволіктись на інше, в моєму випадку це була нога
  Viktoriіa
  2023-05-17 12:24:25
  Тетяна, доброго дня! Дуже шкода, що з Вами сталася така ситуацію, скорішого Вам одужання.
2023-05-18 21:09:21
Доброго дня.Видалила зуба 7, тиждень тому, оніміння губ та зубів продовжується і біль ниюча постійно,звернулась до лікаря знову ,сказав все в нормі,що порадите в такому випадку
  Viktoriіa
  2023-05-19 09:43:23
  Доброго дня, на жаль, щось конкретне порадити у Вашій ситуації без проведення діагностики ми не можемо. Радимо звернутись можливо до іншого лікаря да огляд та діагностичний знімок. Якщо цікава думка наших лікарів, можемо запросити на консультацію в клініку.
Любов
2023-05-20 23:27:48
Вітаю. Нижня вісімка давала пульсуючий біль. Лікар промивав декілька разів. Нічого не змінилось. Два дні тому зробив «пекельну» ревізію. Поклав тампон і не зашивав. Сьогодні тампон випав. Зуб не зашитий, мені некомфортно. Чи це нормально, що лунка може бути не зашита? При звичайному фіз навантаженні в лунці залишилась пульсація, це може пройти само собою?
  Viktoriіa
  2023-05-25 10:17:09
  Доброго дня, Любов! Якщо тампон вже випав і лунка залишається відкритою, туди можуть потрапляти залишки їжі. Необхідно за цим слідкувати, і також радимо звернутись на огляд до лікаря.
Люда
2023-05-23 16:54:08
Добрий день!Тиждень назад видалили мені нижню 8-ку.Рана наче загоюються,але болить страшно,без Доларену-нікуди.Заходить холодне/гаряче.Їздила до лікаря,промили,на другий день те саме
  Viktoriіa
  2023-05-24 19:25:09
  Людмила, підкажіть чи зараз Ваш стан покращився? щоб дати якусь оцінку Вашому стану потрібно спочатку провести огляд лунки.
Людмила
2023-05-24 12:13:59
Доброго дня, сьогодні вирвали нижню 8-ку, приписали антибіотики і знеболюючі, але ще положив у лунку тампон із якимись ліками і сказав не витягати, в суботу(через 3 дні), приїхати він сам прибере. А тут почитала,що має сформуватися згусток. Чи не нашкодить мені той тампон з ліками?
  Viktoriіa
  2023-05-24 19:23:02
  Людмила, ні, це не зашкодить.
Вікторія
2023-05-24 20:07:18
Доброго вечора, підкажіть, будь ласка, 19 травня видалила нижній зуб мудрості з лівого боку. Наклали шви. Лікар виписав антибіотик на 7 днів і німесил на три дні. Антибіотик приймаю, німесил вже ні, але біль не проходить. З учарошнього дня біль такий, наче болить уся нижня щелепа з лівого боку. Сьогодні звернула увагу, що на місці видалення зуба діра. Так і має бути?
  Viktoriіa
  2023-05-25 08:13:18
  Доброго дня, Вікторія! Больові відчуття після видалення зубу мають зменшуватися починаючи на 3-4-ий день, якщо Ви досі відчуваєте біль і він ще й посилюється, рекомендуємо звернутись на огляд до хірурга.
Ірина
2023-05-25 13:17:28
Доброго дня! В мене склалась інша проблема. Після анестезії (правий нижній зуб) пік язик, так ніби його обпекла і відчуття наче бігають мурашки по правій частині. Пройшло 7 днів і відчуття обпеченого з одного боку язика так і залишилось. Можете підказати що робити в цьому випадку? Чи могла анестезія так сильно пошкодити язичний нерв? як відновити його? Дякую
  Viktoriіa
  2023-05-25 14:44:32
  Доброго дня, Ірино. Якщо у Вас після анестезії виникли такі симптоми, як Ви описуєте, і вони зберігаються вже більше тижня, рекомендуємо звернутися на огляд до лікаря. Без огляду важко зрозуміти, що могло стати причиною таких відчуттів.
Дарья
2023-05-28 21:26:25
Доброго вечора. Позавчора о 7-й вечора вирвали зуб мудрості зверху. Лікар дуже довго намагався його дістати, змінив 10 інструментів, думала рот розірветься. Дуже боляче згадувати. Ще там був гній. І от до 7-ї ранку наступного дня кров не зупинялася. Температура піднялася до 38, потім 37.5 і не спадала ще добу. На наступний день після операції була у лікаря і він сказав, що температура та набряк на всю щоку це нормально, у лункі є згусток, все заживе. Сьогодні відчуття, ніби набряк щоки став ще більше, болить дуже сильно, і голова на стороні вирваного зуба теж, температура нормальна. Ні антибіотиків, ні знеболюючого приймати не можу, адже я вагітна (11 тиждень). Підкажіть, чи нормально, що на, майже, 3-тю добу почала боліти голова? І як можна зняти набряк щоки при умові вагітності? Дякую.
  Viktoriіa
  2023-05-29 09:11:56
  Дар'я, насправді набряк після видалення може бути і наростати протягом перших трьох днів, але важливо розуміти характер набряку щоб впевнитись що там немає запалення. Краще проконсультуватись з Вашим гінекологом стосовно препаратів, які можна приймати Вам)

Залишити коментар

Висококваліфікована команда Crystal Dent
Читайте также