Київ, вул. Деміївська 13, секція 6
График работы: пн-пт с 09.00 до 20.00, сб-вс с 09.00 до 18.00
стоматологические ершики

Стоматологічні йоржики або, по-простому – міжзубні щітки, це важливий інструмент, який варто використовувати під час чищення зубів, а не тільки обходитися однією зубною щіткою.

Ти знаєш, що майже половина поверхні наших зубів знаходиться між ними і страждає від того, що зубна щітка вичищає не все. Не очищаючи міжзубний простір, ти залишаєш у роті велику кількість зубного нальоту і бактерій, які стануть у майбутньому причиною карієсу.

Як почистити проміжки між зубами

Очевидний спосіб – це, звичайно ж, зубна нитка, з якою всі добре знайомі. Але коли справа доходить до її використання, починаються проблеми. Стоматологи зазначають, що багатьом їхнім пацієнтам не дуже зручно користуватися зубною ниткою, і щоб ефективно чистити нею міжзубний простір, потрібно серйозно постаратися.

Саме для тих людей, які на дух не переносять зубну нитку, але хочуть зберігати ідеальну чистоту ротової порожнини, придумали міжзубні щітки. А ще – іригатори ротової порожнини, і міжзубні палички, і насадки різні – все це існує для того, щоб полегшити очищення міжзубного простору.

У цій статті ми детально обговоримо найкорисніший і найпростіший інструмент – стоматологічні йоржики.

Що таке стоматологічний йоржик

Стоматологічний йоржик дуже схожий на мініатюрну зубну щіточку, яка допомагає очищати проміжки між зубами. А ще вони дуже схожі на крихітні йоржики, які використовуються для очищення пляшок.

Стоматологічні йоржики складаються з:

  • маленької ручки;
  • тонкого дроту, до якого прикріплені маленькі щетинки або нитки.
  • Часто стоматологічні йоржики оснащені ковпачком, який закриває щетину, щоб зберегти її чистою.

Міжзубні щітки бувають різних форм і розмірів

Стоматологічний йоржик допомагає очищати від різних залишків їжі та нальоту проміжки між зубами, куди зубна щітка просто не потрапить. Але вони призначені не тільки для очищення міжзубних проміжків. Стоматологічні йоржики – рекомендований інструмент для очищення зубних мостів та імплантів, а також – ортодонтичних пристроїв, таких як брекети.

Як користуватися стоматологічним йоржиком

Використовувати міжзубні щітки досить просто, завдяки чому вони популярніші, ніж зубна нитка.

Ось як це робиться:

  1. Використовуючи щіточку необхідного розміру, тримай її між великим і вказівним пальцем.
  2. Розмісти стоматологічний йоржик між зубами, ближче до ясен.
  3. З легким натиском проштовхни щіточку між зубами і кілька разів посувай всередину-назовні.
  4. Дістань щіточку, промий проточною водою і переходь до наступних зубів.

стоматологічні йоржики

Стоматологи рекомендують використовувати міжзубні щітки перед дзеркалом, щоб добре бачити, що ти робиш. Якщо ж стоматологічний йоржик порекомендували для того, щоб очищати брекети або зубний міст, попроси свого дантиста показати, як це правильно робиться.

Що робити, якщо важко просунути щітку між зубами?

У жодному разі не намагайся силою пропхати стоматологічний йоржик між зубами, так ти можеш пошкодити зуби або ясна. Якщо міжзубна щітка не пролазить між зубами, це означає, що:

  • вона занадто велика і потрібно поміняти на менший розмір;
  • можливо, щось у цій ділянці не так;
  • для йоржика немає місця і доведеться чистити зубною ниткою.

Міжзубна щітка повинна зручно і щільно поміщатися між зубами. Якщо тобі доводиться силою проштовхувати навіть найменший стоматологічний йоржик, потрібно звернутися до стоматолога, щоб він перевірив, чи все гаразд із зубами. Також дантист може порекомендувати якісний інструмент для очищення зубів.

Коли використовувати стоматологічний йоржик: до чи після чищення зубів?

Стоматологи спочатку рекомендують почистити міжзубний простір, а потім уже приступати до чищення зубів звичайною щіткою.

Чи потрібно наносити зубну пасту на стоматологічний йоржик?

Ні, цього не варто робити, якщо тільки стоматолог не порекомендував.

Як часто потрібно користуватися міжзубною щіткою

Проміжки між зубами потрібно чистити принаймні раз на день, вважають наші експерти. Втім, у цьому питанні варто покладатися на рекомендації твого стоматолога. У деяких випадках тобі можуть порекомендувати чистити міжзубний простір частіше.

Який розмір стоматологічного йоржика вибрати

Важливо використовувати правильний розмір стоматологічного йоржика, щоб не нашкодити своїм зубам і яснам. Якщо міжзубна щітка занадто маленька, вона може бути неефективною, а якщо занадто велика, вона зашкодить зубам або яснам.

Для задніх зубів може знадобитися щіточка більшого розміру, а для передніх – меншого. Найкращий вибір – придбати набір стоматологічних йоржиків різних розмірів.

Стоматологічні йоржики одноразові?

Не завжди. Більшість марок міжзубних щіток можна використовувати повторно. Після використання просто якісно промий її водою, як і зубну щітку. Дай висохнути, а потім одягни ковпачок і зберігай у чистому місці.

Утім, “термін придатності” стоматологічного йоржика не такий довгий, як у зубної щітки. У середньому він служить 1-2 тижні, але потрібно робити висновки насамперед за станом щетинок.

Чому ясна кровоточать під час використання міжзубної щітки

Часто під час чищення зубів навіть звичайною зубною щіткою починають кровоточити ясна. І чищення стоматологічним йоржиком не виняток. Усе це відбувається через захворювання ясен, яке виникає, якщо, наприклад, навколо зубів і ясен не були нормально видалені бактерії раніше.

Після якісного очищення зубів через кілька тижнів кровотеча має зникнути, але якщо вона не зникає, варто звернутися до стоматолога по допомогу. Не варто затягувати, інакше можна заробити захворювання пародонту.

Стоматологічні йоржики – це чудовий і ефективний інструмент, який дає змогу легко і просто очищати зуби. Ними простіше користуватися і використання інтуїтивне, тому з ними впорається навіть дитина.

Оцінити:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (нет оценки)
Loading...

Залишити коментар

Висококваліфікована команда Crystal Dent
Читайте также