
Елайнери - вони ж прозорі капи для вирівнювання прикусу. Їх застосування дозволяє виключити установку брекетів. ...
Трійчастий нерв є найбільшим із 12 нервів, що знаходяться в черепі. Його захворювання є однією з найчастіших причин болю в області обличчя. Нерідко вони розвиваються після лікування чи видалення зубів, і пусковим механізмом у разі може бути травма тканин. Патологічний процес зазвичай протікає з вираженими симптомами, зокрема больовими відчуттями, які знижують якість життя.
Називається він так, тому що складається із трьох гілок:
Це найчастіше його захворювання, яке зазвичай протікає у хронічній формі та характеризується періодами загострень та ремісій. Лікуванню ця хвороба піддається складно, але при своєчасному її виявленні та вживанні лікувальних заходів вдається значно полегшити стан хворого та домогтися стійкої ремісії.
Самостійно визначити патологію пацієнт навряд чи зможе. Для цього необхідна допомога спеціаліста, і стратегію лікування теж має розробляти лише він.
Головною ознакою захворювання виступають нападоподібні болі, що є гострими, інтенсивними, різкими. Зазвичай, виникають вони лише у одній половині лиця, маючи циклічний характер. Невралгія трійчастого нерва може на якийсь час відступати, а тривалість періодів ремісії може становити як кілька годин, так і кілька місяців. Якщо хвороба запущена, протікає у тяжкій формі, болі можуть турбувати людину постійно. Тривалість нападів при цьому зазвичай збільшується, тоді як тривалість ремісій стає меншою.
Болючі відчуття можуть бути спровоковані дотиками до обличчя, гігієною порожнини рота, мімікою, вживанням їжі, розмовою. Виникати вони здатні як один або кілька разів на день, так і кілька десятків разів на день.
Під час запалення трійчастого нерва виявляються такі симптоми:
При цьому захворюванні у людини формуються страхи, тривожність і навіть фобії, пов’язані з тими діями, що призводять до появи болючих відчуттів.
Найчастішими провокаторами хвороби є такі обставини:
Найчастіше неврит трійчастого нерва виникає у людей віком від 50 років. У молодші роки він розвивається набагато рідше. Діти хворіють дуже рідко, і якщо захворювання долає, то нерідко малюків дошкільного віку.
Необхідно виконувати такі рекомендації:
При появі симптомів хвороби слід звернутися до стоматолога або невролога. Лікар проводить із пацієнтом бесіду, знайомиться із його скаргами. Вже на першій консультації фахівець намагається разом із хворим визначити можливі причини розвитку патології. Лікар оглядає його обличчя, при необхідності робить пальпацію. Ці діагностичні заходи дозволяють встановити первинний діагноз.
Далі хворий може бути направлений на проходження КТ чи МРТ. Дані методи є високоінформативними, тому завдяки їм вдається визначити різні захворювання, у тому числі, якщо хворий на трійчастий нерв, лікування якого починається відразу після постановки діагнозу.
Застосовуватись може і такий метод діагностики як МРТ судин головного мозку з контрастом. Він дозволяє вивчити, наскільки правильно функціонує судинна система, виявити захворювання, при яких страждає і трійчастий нерв.
У ряді випадків виникає необхідність застосування інших методів дослідження. Наприклад, це може бути рентгенографія, аналіз крові.
Найчастіше застосовується медикаментозна терапія, що дозволяє усунути симптоми хвороби.
Використовуватись можуть препарати таких категорій:
Застосовуватися може і фізіотерапія, і ось найдієвіші методи:
Якщо перераховані методи, ніж зняти запалення при невралгії трійчастого нерва, виявляються неефективними, то може бути показано хірургічне втручання. В результаті патологія усувається, при цьому запобігають рецидивам.
Як тільки перші симптоми хвороби даються взнаки, необхідно негайно звернутися до лікаря. Сама собою вона навряд чи відступить, тому не варто нехтувати професійною допомогою.
Коментарі
Залишити коментар