Київ, вул. Деміївська 13, секція 6
График работы: пн-пт с 09.00 до 20.00, сб-вс с 09.00 до 18.00


Задоволений закінченням лікування пацієнт, зазвичай не очікує такого підступу, як поява больових відчуттів, яких, здавалося б, бути не повинно за визначенням. Але випадки, коли болить зуб під пломбою, не є рідкістю. Панікувати не слід. Потрібно проаналізувати ситуацію – тривалість, інтенсивність дискомфорту, особливо проведеної терапії.

Чому болить зуб після установки пломби?

Даний процес, часто буває стресовим для нього, тому що пов’язаний з травматизмом його тканин. Це є нормою. У зв’язку з цим, неприємні відчуття після процедури, можуть тривати протягом декількох годин, а іноді і декількох днів (до тижня). При цьому, вони можуть з’являтися як при змиканні щелеп, жуванні, так і турбувати незалежно від механічних впливів. Характер болю може бути як ниючим, так і пульсуючим. Всі ці прояви є нормою, і з часом повинні самостійно відступити.

Якщо цього не відбувається, причинами цього можуть бути такі чинники:

 • Пломба встановлена неправильно. Наприклад, вона може бути занадто високою, через що приносить дискомфорт при жуванні, змиканні щелеп, натисканні. У цьому випадку, проблема вирішується досить просто і швидко – її потрібно пришліфувати по висоті і у повторному пломбуванні необхідності немає;
 • Пломбувальний матеріал нещільно прилягає до емалі, яка залишається незахищеною від зовнішніх впливів. Як правило, рішення в такій ситуації – повторне пломбування;
 • Рідше трапляється, що під час розтину зубної порожнини, виконання інших стоматологічних маніпуляцій, були травмовані її тканини (пульпа, кореневі канали);
 • Лікарська помилка може полягати і в тому, що він не помітив або проігнорував будь-які патології зуба, і запломбував його, заздалегідь не провівши належного лікування.

У двох останніх випадках, методи усунення проблеми, можуть бути абсолютно різними в залежності від ситуації. Розробляти стратегію боротьби з проблемою, повинен тільки стоматолог.

Але буває так, що біль не проходить тривалий час або виникає через якийсь період, після установки пломби. Причому, з цього моменту може пройти кілька тижнів, місяців і навіть років.

Чому болить зуб під пломбою, яка встановлена давно?

Виявити причини цієї неприємності допоможуть супутні симптоми:

 • Пульпіт. Головні його провісники – гострий біль пульсуючого характеру. Ця проблема виникає, якщо в зубі збережені нерви;
 • Хронічний пульпіт. Іноді, запальний процес нервового пучка зуба, протікає не з вираженими болями, а зі слабкими. Вони з’являються при натисканні, змиканні щелеп, часто мають смикаючий, але недовготривалий характер. У хронічну форму, пульпіт може перейти і після гострої стадії, яку пацієнт ігнорував і усував її симптоми знеболюючими препаратами. Потрібно розуміти, що відсутність гострого болю не є ознакою того, що її першопричина відступила. Хвороба прогресує, і рано чи пізно пацієнту доведеться лікувати зуб, в якому вона протікає;
 • Запальний процес на верхівках коренів. Він, зазвичай, супроводжується ниючим болем, який посилюється при змиканні щелеп. Іноді, відчуття не є болючими, а проявляються відчуттям розпирання, тиску всередині зуба. Запалення може розвиватися через неправильно запломбовані канали, погано встановлену пломбу, порушення цілісності тканин зуба і багатьох інших причин.
 • Низька якість пломбувального матеріалу. Запідозрити цю проблему можна по реакції зуба на кисле, солодке, гаряче, холодне.
 • Усадка пломби. Згодом пломбувальний матеріал може просідати, починаючи тиснути на пульпу. Як результат, він подразнює нервові закінчення, викликаючи біль. Зазвичай, вона гостра, виражена. В цьому випадку, потрібно якомога швидше звернутися до лікаря, щоб встановити нову пломбу, і по можливості зберегти судинно-нервовий пучок (залишити зуб «живим»);
 • Розхитування пломби, поява зазорів між нею і зубними тканинами. З різних причин (карієс, нещільне прилягання, нетривке зчеплення пломби і зуба), зубні тканини можуть стиратися, поступово руйнуватися. Пломба стає рухомою, через що змушує реагувати на себе нервові закінчення. Симптоми аналогічні симптомам, що виявляється у випадку з її усадкою;
 • Зношеність пломбувального матеріалу. З роками, він може втратити здатність захищати зуб, що часто спричиняє розвиток різних захворювань в ньому.

Болить зуб під тимчасовою пломбою

Зазвичай, її встановлюють під час лікування зуба, щоб він був захищений від зовнішнього впливу між прийомами лікаря. Причини неприємних відчуттів, теж, пов’язані з травматизмом тканин, який є нормою.

Ще одна причина, через яку виникає біль під тимчасовою пломбою – вплив ліків, які закладаються в зубну порожнину. Нерідко вони впливають безпосередньо на пульпу, яка на них реагує.

/

Коли потрібно звернутися до лікаря?

Почекати зі зверненням до стоматолога можна вичікуючи, поки біль сама пройде, після пломбування зуба. У більшості пацієнтів, які щойно перенесли цю процедуру, проблема, дійсно, незабаром відступає без лікарського втручання. Біль під тимчасовою пломбою теж усунеться, коли зуб буде долікований.

У всіх інших ситуаціях, слід відвідати лікаря. Навіть, якщо больові відчуття короткочасні, не гострі, що не яскраво виражені, але Ви їх відчуваєте, ігнорувати їх не можна. Те, що цей дискомфорт Ви можете перетерпіти – не показник того, що патологічні процеси зупинили свій розвиток. Згодом, відсутність своєчасного лікування, може обернутися серйозними ускладненнями, аж до втрати зуба.

Що робити, коли болить зуб під пломбою?

Ви можете прийняти тимчасові заходи для знеболювання до відвідування стоматолога. Такі ж методи, можна використовувати, якщо Вам потрібно полегшити свій стан, відразу після пломбування до моменту, поки зуб заспокоїться і перестане боліти.

Вжити можна такі кроки:

 • Прийняти знеболюючі препарати (наприклад, анальгетики, «Німесил»);
 • Виконувати полоскання ротової порожнини настоями календули, ромашки. Використовувати можна йодно-содовий розчин.

<pБажано по телефону або в онлайн-режимі, зв’язатися з лікарем і проконсультуватися з ним про те, які знеболюючі заходи краще застосувати.

Не можна прогрівати зуб, який турбує, і робити спроби видалити пломбу самостійно, навіть якщо здається, що вона заважає.

Тимчасово позбувшись від болю зуба під пломбою, не поспішайте скасовувати візит до лікаря. Тільки досвідчений стоматолог, зможе діагностувати проблему і методи її усунення. Якщо Ви приймали знеболюючі препарати до його відвідин, повідомте про це лікаря, тому що цей фактор, може вплинути на стратегію лікування.

Оцінити:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5,00 из 5)
Loading...

Коментарі

Орися
2021-01-06 15:34:06
Доброго дня. Поклали лікарство і зуб ниє. З чим це пов'язано?
Олег
2021-01-28 01:20:02
Забломбували зуб 15 січня беспокоїть при вживанні холодної води або сильного натисканні
Вікторія
2021-02-17 19:26:16
Больть зуб під пломбою, що робити.
2021-02-24 21:39:33
Болить лікований зуб вже три місяці кажуть на рентгені все добре
Валентина
2021-02-25 03:13:19
У понеділок поставили постійну пломбу, болить зуб постійно: при натисканні, постукуванні, підсмоктуванні, підниває постійно.
Юлія
2021-03-21 20:12:11
Болить зуб при стисненні на нього , під час жування. Вже пройшло місяця два. Робила кт зубів, все добре. Знеболююче не допомагає(
  admin
  2021-03-23 15:32:57
  Найчастіше причиною болю при накусуванні на зуб є запалення навколо корня зубу, порушення герметизму пломби, тріщина а також проблеми з пародонтом. Але точне заключення може дати тільки лікар після повного обстеження.
Люда
2021-03-27 04:39:46
Замплобувала передні зуби вже пів року тому Проявилася біль одного зуба болить зуб і ясна Яка причина ?І чи потрібно вставляти зуб ?
2021-05-18 15:20:19
Болить лікований зуб вже два місяці
  admin
  2021-05-24 16:50:15
  Вариантов может быть много от безобидных, до очень серьезных, однако ответ может дать только врач при личном осмотре!
Людмила
2021-05-19 20:37:19
Болить зуб поставили пломбу рік тому назад
  admin
  2021-05-24 16:51:17
  Добрый день. Ответ будет идентичным - только консультация врача-стоматолога. По другому, проблему установить не получится. Зуб под пломбой может болеть по множеству причин, к сожалению.
Оля
2021-08-01 17:17:47
Болить зуб запломбували канал ,і самий зуб,що робити
  admin
  2021-08-26 19:11:54
  Дякуємо за звернення. Якщо біль не вщухає більше доби, радимо звернутися до лікаря. Дистанційно встановити причину болю не можливо і не правильно!
Марія
2021-09-06 15:29:16
Болить зуб під старою пломбою і запломбованими каналами. Що робити?
Вера
2021-09-29 17:51:57
Доброго дня поставили 6 днів назад лікарсиво в два зуби болять не можу спати їсти, при натисканні болить плстійно ноюча біль, а при стисканні жування взагалі не можливо 🙆🏻‍♀️ дуже боляче, вчора знову все в чистили поставили інше ліки, сьогодні теж саме німесил та інші не діють, постійно ниє та болить зуб чи ясна повністю щелепа болит
  admin
  2021-10-04 09:41:16
  На жаль не володіючи всією інформацією стосовно, яке саме лікування було проведено і який був діагноз ми не можемо коментувати Ваш стан. Але потрібно звернутися до Вашого лікуючого лікаря, тому що постійні болі, які неможливо зняти знеболюючими насторожують. Можливо даній ситуації є раціональне пояснення, але дистанційно це не можливо пояснити, тому що причин може бути багато, а яка саме в Вашому випадку можна сказати тільки після огляду і діагностики
Віктор
2021-10-25 02:21:35
При лікуванні каналів зуба, стоматолог закладає ліки. Дуже сильно болить зуб, не допомагають сильні знеболюючі. Болить постійно, уже 6 днів поспіль. Чи повинно так сильно боліти, та так довго?
  admin
  2021-12-07 11:27:58
  Віктор, насправді це не є нормою. Біль може бути легкий ниючий протягом 3х днів. Радимо звернутись до лікаря на огляд щоб запобігти ускладнення ситуації.
Віта
2022-01-17 12:37:23
Поставили пломбу 3 день болить зуб біль зменшується але небуло в мене ще такого незнаю що робить п'ю німесил
  Viktoriіa
  2022-05-10 14:43:53
  Віта, можливо каріозна порожнина була досить таки глибокою і внаслідок цього з'являжться чутливість після пломбування. Якщо біль не зникає то краще звернутись до лікаря.
Світлана
2022-03-06 00:32:03
Поставили пломбу на зуб пройшло два тижня навчав боліти і хитається що робити і яка причина
  Viktoriіa
  2022-05-10 14:39:25
  Світлана, в такому випадку радимо звернутись до іншого лікаря та зробити діагносничний знімок для визначення причини ситуації, яка виникла.
Julia
2022-06-05 23:41:58
Болить зуб під тимчасовою пломбою. Що можна зробити? Знеболюючі не допомвгають
  Viktoriіa
  2022-06-08 17:09:19
  Юлія, зазвичай ми для пацієнтів в такий термін призначаємо німесил, якщо не допомагає, то краще звернутись повторно на огляд.
Наталя
2022-07-10 04:13:25
дитині 5років, 4 зуб двічі лікований,почав знову боліти,розпломбували поставили ліки,зуб знову дуже розболівся вечером
  Viktoriіa
  2022-07-27 15:40:33
  Наталя, доброго дня. Найкраще вирішення проблеми, звернутися до вашого лікаря.
Ірина
2022-07-23 18:11:20
Пломбувала зуб рік тому,і тепер з'явився біль(нижній з правої сторони)і здається що через цей зуб болить і верхній.до того стоматолог випадково відламав стінку зуба,але запломбував,а тепер і зуб болить і нарив почав з'являтися.проблема в тому що я в іншій країні,знеболювальні не допомагають,а єгипетські стоматологи говорять щоб йшла до того лікаря який мене лікував,а змоги поїхати не має.чи можна пити якісь антибіотики чи знеболювальні. Вже 2 місяці терплю.ясна почали недавно боліти а от зуб тільки під ніч
  Viktoriіa
  2022-07-25 14:40:15
  Ірина, атибіотики лікар може призначити тільки коли є гнійний процес, якщо його немає і набряк тканин навколо зуба вудсутній , можемо порадить тільки нестероїдне протизапальне. Але якомога швидше радимо звернутись до стоматолога щоб уникнкти ще більших ускладнень.
Ірина
2022-08-24 19:26:45
Болить зуб, пломбу поставили чотири місяці тому, на знімку все добре.Що це може бути?
  Viktoriіa
  2022-08-27 12:51:20
  Доброго дня, Ірина! Причин може бути декілька, тому краще прийти на огляд.
Микола
2022-11-13 00:03:31
В понеділок лікував зуб поставили постійну пломбу болів наступного візиту підпиляли стало краще але поїв м'яса і знову болить напевне треба пару днів їсти м'яку їжу і подивитися на біль чи зменшиться якщо так то добре а як ні тоді піду до лікаря. Після підпилювання пройшло 3 дні буду чекати
  Viktoriіa
  2022-11-19 13:41:07
  Доброго дня, Микола! Та після лікування можливий дискомфорт, але якщо він буде довше ніж 10 днів, зверніться на огляд до лікаря!
Олександр
2022-11-13 00:05:22
Болить зуб після пломби постійної та пройшло 2 5 днів йти до лікаря?
  Viktoriіa
  2022-11-19 13:41:58
  Доброго дня, Олександр! Так, якщо 25 днів зуб Вас турбує то потрібно звернутися на огляд.
Валентина
2022-12-29 22:39:52
Доброго вечора, пробурили зуб і поставили лікарства , не болів прийшлої вечір дуже болить , це норма?
  Viktoriіa
  2022-12-30 11:58:50
  Доброго дня, Валентина! Потрібно до лікаря на огляд!
Олена
2023-01-25 16:54:56
Місяць тому запломбували зуб, карієс. Зуб заболів зразу після закінчення анестезії. Сказали, що там все нормально і дивитися не будуть. Пішла в іншу фірму. Сказали, що там близько дуже нерв, депульпували. Поклали ліки. Стало легше. Потім під час пломбування боляче було, щось колодок. По КТ все нормально. Але зуб сильно болить вже місяць. Сказали, що це трійчастий нерв. Сиджу на карбамазепін, прегвбалін ітнімесилі. Це допомагає, але ці ліки знімають любий нейропатичний біль. Починає боліти при натисканні збоку. Мені відмовляють у видаленні зуба, а я вже більше не можу.
  Viktoriіa
  2023-01-26 10:21:29
  Доброго дня, Олена! Потрібно прислухатися порад лікаря.

Залишити коментар

Висококваліфікована команда Crystal Dent
Читайте также