Київ, вул. Деміївська 13, секція 6
График работы: пн-пт с 09.00 до 20.00, сб-вс с 09.00 до 18.00
правильный уход за детскими зубами

Від стану молочних зубів сильно залежить стан постійних, коли вони проріжуться. Саме тому важливо пояснити дітям, як правильно чистити зуби. Крім цього, і самим батькам необхідно знати, як правильно чистити дитячі зуби, щоб не нашкодити малюку. Від першої зубної щітки до першого походу до дантиста – ось усі головні поради.

Ніколи не рано розпочати знайомити дитину з правилами гігієни ротової порожнини. Більше того – дуже важливо робити це навіть коли зуби ще не прорізалися. Тобто – з пелюшок.

Що про гігієну зубів у дітей ви дізнаєтесь, коли прочитаєте цей матеріал:

Гігієна ротової порожнини від 0 до 6 місяців

Догляд за ротовою порожниною дитини необхідно починати ще до того, як зуби прорізаються. Це так необхідно, тому що молоко та перша їжа залишає відкладення на яснах, а вони, у свою чергу, сприяють  накопиченню бактерій у роті.

Як чистити зуби немовлятам:

 • оберніть невеликий шматочок марлі навколо пальця;
 • змочіть прохолодною кип’яченою водою;
 • невеликими круговими рухами дуже обережно протріть ясна;

У жодному разі вода не повинна бути гарячою. Також рухи мають бути обережними, щоб не нашкодити дитині.

как правильно чистить зубы детям

Гігієна порожнини рота від 6 місяців до 3 років

Молочні зуби зазвичай прорізаються у віці 4-6 місяців. Деякі батьки дуже безвідповідально ставляться до догляду за молочними зубками. Можна подумати: “Яка різниця? Вони все одно випадуть”. Проте стоматологи застерігають та просять залишити подібні думки. Правильний догляд за молочними зубами – це інвестиція у майбутнє вашої дитини. У тому числі й грошова.

Постійні зуби розвиваються в щелепі і безпосередньо є сусідами з молочними. Якщо не доглядати, як слід, перші зуби дитини, може виникнути карієс і захворювання ясен. Також можуть пошкодитись і постійні зуби, а це вже гора грошей, витрачена на стоматологів пізніше. Не варто робити дитині ведмежу послугу – потурбуйся про її зуби заздалегідь.

На етапі від 6 місяців до 3 років по-новому формується раціон харчування дитини. Він переходить від молока та м’якої їжі до твердої та різних видів напоїв. Саме в цьому віці необхідно привити корисні звички, у тому числі – правила гігієни та харчові звички.

У жодному разі не можна у цьому віці зловживати такими продуктами:

  • солодощі;
  • продукти зі штучними барвниками;
  • пакетований фруктовий сік;
  • газовані напої.

  Усі ці продукти шкодять здоров’ю молочних зубів.

Як правильно чистити зуби дитині зубною щіткою:

 • Куди простіше чистити дитині зуби, посадивши її на коліна і поклавши голову на груди;
 • Використовуй м’яку зубну щітку для дітей. Це може здаватися маренням та викачуванням грошей, але насправді дитячі зубні щітки важливі. Вибирайте їх відповідально;
 • Невелика кількість зубної пасти, розрахованої на дітей – це також важливо. “Доросла” зубна паста, до якої ви звикли, може стати справжнім гастрономічним випробуванням для дитини. Ударну порцію м’ятно-ментолової свіжості можете витримати ви, але точно не дитина, яка вперше чистить зуби;
 • Чистити зуби слід маленькими круговими рухами, щоб очистити всю поверхню зубів і промасажувати ясна, які можуть нити через процес прорізування молочних зубів.

детские зубы чистка

Перший огляд у стоматолога

Починати огляд зубів у стоматолога можна, як тільки проріжуться молочні зуби. Правило профілактичних оглядів: ходити на огляд раз на 3 місяці.

Підійти до вибору лікаря слід уважно. Прослідкуйте за тим, як лікар поводиться з дитиною. Погодься: більшість із нас психічно травмував страшний стоматолог із муніципальної клініки.

Стоматологи можуть і справді лякати, тому правильний вибір дитячого лікаря – це важливо. Якщо дитина не з дитинства боятиметься дантистів, вона набагато охочіше звернеться за допомогою до лікаря в майбутньому.

Пляшковий карієс: як уникнути

На цьому етапі однією з важливих складових дитячої гігієни зубів є профілактика карієсу, який може призводити до втрати молочних зубів.

У жодному разі не укладайте малюка спати з пляшечкою молока або соку в ліжечко. Так, це зручно для батьків: дитина захоче поїсти і підкріпиться, а не буде Вас будити чи відволікати. Але з часом у малюка виникає погана звичка, і пляшку він використовує не для того, щоб поїсти, а для забезпечення психологічного комфорту.

Проблем тут одразу кілька:

 • потім пляшечку не відірвати, коли треба буде переходити на нормальну їжу;
 • виникає пляшковий карієс, від якого молочним зубам доводиться дуже нелегко.

Пляшковий карієс виглядає як множинні ураження гладкої поверхні зубів через звикання дитини до вживання різних сумішей з пляшечки, а також деяких інших причин, серед яких:

 • слабкий імунітет;
 • погана гігієна порожнини рота;
 • інфекція у ротовій порожнині;
 • проблеми із виділенням слини.

Є чотири стадії цього захворювання, але звертатися до лікаря слід вже на першій, коли поки що просто проявляється демінералізація емалі, і зуби не болять. Якщо вчасно забрати у дитини пляшечку, до якої вона звикла, і відвести до стоматолога, вдасться уникнути ускладнення захворювання.

Пляшковий карієс може бути причиною руйнування емалі та дентину в навколоясневій ділянці, що прискорює каріозні поразки в цьому місці. Також зубки дитини стає чутливим до холодної та гарячої їжі, солодкого та кислого. Занедбаний пляшковий карієс руйнує глибокі шари кісткових тканин, вражає сусідні зуби.

Чищення дитячих зубів: від 3 до 6 років

На цьому етапі батькам не можна розслаблюватись. До того ж ми вже починаємо пожинати плоди роботи, виконаної на попередніх двох етапах. Відвели до злого стоматолога? Тепер дитина влаштовує концерти, коли треба йти до зубного на огляд. Не привчили до щітки та пасти? Очікуємо на саботаж гігієни порожнини рота з малих років.

Втім, і зараз необхідно суттєво попрацювати.

Насамперед, до трьох років мають прорізатися всі молочні зуби. Дитині все ще може бути складно чистити зуби самостійно до 6-7 років, тому їй знадобиться ваша допомога.

Як чистити зуби дитині від 3 до 6 років:

 • У цьому віці простіше чистити зуби дитини, вставши позаду і закинувши голову назад, щоб краще розглянути.

  Рекомендується збільшити кількість зубної пасти до розміру горошини.

  Продовжуємо використовувати дитячу зубну пасту та м’яку щітку. Це важливо.

  Поступово привчаємо дитину до використання зубної нитки протягом дня. Наприклад – після їди. Показуй на своєму прикладі, так дитина швидше навчатиметься.

  Переконайтеся, що дитина регулярно проходить стоматологічні огляди. Знову, лікар повинен бути не тільки добрим професіоналом, а й приємною людиною, щоб не злякати дитину.

  До шести років дитина має самостійно навчитися чистити зуби. Спочатку, звичайно, доведеться допомагати і показувати, як правильно тримати зубну щітку, як правильно чистити. Запасіться терпінням. Те, що для Вас здається простим, як два додати два, для дитини набагато складніше.

  Як привчити дитину чистити зуби:

  • Переконайтеся, що дитина чистить зуби двічі на день – вранці та ввечері.
  • Використовуй таймер для того, щоб привчити дитину чистити зуби не абияк, а протягом двох хвилин, як того вимагають дантисти.
  • Постарайтесь зробити чистку зубів веселою, а не обов’язком з-під палиці. І приєднуйтеся, щоб своїм прикладом показувати дитині, як правильно робити.

  Не забувайте, що чищення дитячих зубів – це важлива частина гігієни малюка. Здорова посмішка – запорука гарного настрою та міцного здоров’я всього організму.

Оцінити:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (нет оценки)
Loading...

Залишити коментар

Висококваліфікована команда Crystal Dent
Читайте также