
Білі та бездоганно рівні зуби, як із рекламної картинки, це мрія багатьох з нас. Однак ...
Мова піде не про речовину,яка використовується в пайці, а про стоматологічне захворювання. Це вкрай неприємне явище, яке спочатку може розвиватися безсимптомно, і тільки потім змушує людину думати, як позбутися флюсу. З ним стикаються багато, причому, наздогнати ця проблема може і дорослого, і дитину. Що це таке, якими ознаками проявляється недуга і як з ним боротися?
На які питання про флюс, ми відповіли в цій статті:
У медицині його називають периоститом і являє собою захворювання, при якому розвивається запальний процес в окісті. Він супроводжується формуванням гнійного запалення, яке проявляється набряком, і може поширюватися на щоку. Скупчення гною спочатку відбувається всередині кістки, а з прогресуванням хвороби гнійний мішок збільшується і в запальний процес втягуються окістя і ясна. Через це відбувається набряк, до процесу залучаються м’які тканини щелепно-лицевої ділянки та шиї. Якщо захворювання не лікувати вчасно, то можливий розвиток таких ускладнень як абсцес і флегмона.
Зазвичай причиною розвитку запалення є хворий зуб, в якому протікають запальні процеси, процеси гниття, і вони поширюються на навколишні тканини.
Основною причиною розвитку патології є карієс. Згодом карієс досягає нерва зуба, в результаті чого виникає пульпіт. При ньому запалюються нерви зуба, і, якщо його вчасно не лікувати, нервовий пучок відмирає, інфекція проникає глибше і відбувається запалення навколо коренів зуба. В яснах утворюється гній, результат чого – поява флюсу. Досить часто запальний процес протікає безсимптомно, а загострення процесу може статися через зниження захисних сил організму, переохолодження, неправильне харчування, недостатньої гігієни ротової порожнини.
Є й інші чинники, які здатні запустити механізм розвитку флюсу, сюди відносять
Набряк може розвинутися і в разі, коли видаляють хворий зуб. Це хірургічне втручання, на яке організм може відреагувати набряком тканин. Через кілька днів воно, як правило, самостійно відступає, тому пацієнту не слід думати, як можна позбутися флюсу.
Основна ознака проблеми – припухлість, шишка, що утворюється в яснах в області кореня зуба. Є й інші симптоми, які свідчать, що потрібно шукати способи, як позбутися зубного флюсу:
Лікарі відзначають, що діти і люди в похилому віці переносять периостит легше, але це не означає, що їм не потрібно позбутися флюсу, якщо він з’являється. Скупчення гною без лікування триває, і негативні його наслідки рано чи пізно можуть дати про себе знати. Найнебезпечнішим ускладненням флюсу є флегмона- це розлите запалення при якому гній може потрапити куди завгодно, навіть можливе проникнення інфекції в оболонку головного мозку.
Недуга проходить такі стадії:
Флюс – як позбутися від проблеми, повинен вирішувати лікар. Не варто думати, що вона відступить самостійно. У деяких випадках гнійник розкривається без зовнішнього впливу, його вміст виходить в ротову порожнину, але це не означає, що запальний процес зупинений. Він продовжує розвиватися, може перейти в хронічну стадію, яка здатна обернутися значним ураженням окістя, і привести до величезних дефектів в кістці. Крім того, вміст луснувшого гнійника розноситься по органах і системах організму і може призвести до ускладнень в суглобах, серці, нирках.
Говорячи про те, як швидко позбутися від флюсу, лікування може проводитися як медикаментозне, так і хірургічне. Це вирішує стоматолог після огляду, оцінивши обсяг ураження тканин і визначення стадії хвороби. Додаткові заходи можуть застосовуватися для усунення симптомів патології, які заважають людині, приносять дискомфорт, знижують якість життя.
Лікарі звертають увагу пацієнтів, що застосування одних тільки медикаментів – це не спосіб, як позбутися флюсу на яснах. Деякі категорії препаратів можуть використовуватися для полегшення стану хворого до відвідування лікаря:
• Антибіотики – ліки, які допомагають швидше подолати інфекцію, що викликала запальний процес. Можна використовувати антибіотик широкого спектру дії, але призначити його повинен тільки лікар, після консультації по телефону.
• Медикаменти з знеболюючим і протизапальним впливом. Такі медикаменти допомагають позбутися болю, який викликаний флюсом, і знизити прояви запалення. До таких медикаментів відносяться «Диклофенак», «Ібуфен ®», «Німесил», «Кетонал», «Ібупрофен».
Лікарі рекомендують проводити полоскання порожнини рота в домашніх умовах до отримання кваліфікованої допомоги в стоматологічній клініці наступними засобами:
• Содово-сольовий розчин;
• Настій календули або шавлії;
• «Хлоргексидин».
Ці засоби мають антисептичну дію, тому вони сприяють послабленню запального процесу.
Потрібно враховувати, що використання будь-яких медикаментів – це не про те, як швидко позбутися флюсу в домашніх умовах. Препарати допомагають просто полегшити стан хворого, але їх зовсім недостатньо для усунення самої проблеми. Після хірургічного втручання, яке часто вирішує питання того, як позбутися флюсу за один день, теж може знадобитися медикаментозна терапія і крім того потрібно усунути
причину виникнення флюсу. Крім протизапальних, знеболюючих, антибактеріальних засобів, мова про які йшла вище, використовуються і такі групи ліків:
• Вітаміни. Вони сприяють швидкому загоєнню, відновленню тканин. Важливу роль в цих процесах грає вітамін C, тому можуть бути призначені такі вітамінно-мінеральні комплекси як «Комплевіт», «Супрадин»;
• Заспокійливі засоби. Такі препарати показані, якщо у пацієнта через хворобу порушений сон, розвинулася дратівливість, нервозність. Можуть бути призначені настойка валеріани, екстракти пасифлори, собачої кропиви;
• Антигістамінні медикаменти. Їх показано використовувати для зменшення набряклості, а призначені можуть бути такі засоби як, наприклад, «Супрастин», «Діазолін».
Ефективним способом позбавлення від періоститу є відтік гною. Зробити це можна хірургічним шляхом. Існує два види оперативного втручання, за допомогою яких вирішується проблема, як позбутися флюсу від зуба:
• Зі збереженням зуба. Це вдається зробити на ранніх стадіях розвитку проблеми і якщо сам зуб підлягає лікуванню, відновленню;
• З видаленням зуба. До даного методу вдаються, якщо зуб зруйнований настільки, що відновити його неможливо. Який із способів вибрати, лікар визначає під час огляду, в ряді випадків необхідно зробити рентген, щоб проаналізувати стан внутрішніх тканин. Хірургічне лікування зі збереженням зуба проводиться за такою схемою:
• Уражена ділянка дезінфікується;
• Вогнище з гнійним вмістом розкривається, воно випускається, після чого ротова порожнина знову обробляється із застосуванням дезінфікуючих засобів;
• Щоб згодом вийшли залишки гною, встановлюється дренаж, який до повного очищення тканин не дає їм затягнутися;
• Коли гній повністю ліквідовано, як і ознаки запального процесу, розріз, через який виходив гній, заживає сам по собі, без ушивання;
• Далі виконується лікування ураженого зуба, що став причиною періостита. В ході нього чистяться, а потім пломбуються канали. Якщо канали запломбовані, їх потрібно повністю очистити, пролікувати, а потім знову запломбувати;
• Якщо виникнення періоститу спровокувала гранульома, кіста, і при цьому розпломбувати канали не представляється можливим, виконується резекція верхівки кореня.
Якщо зуб підлягає видаленню, воно проводиться одночасно з розкриттям гнійника. В цьому випадку його вміст видаляється швидко, і тканини заживають і відновлюються теж швидко.
Народній медицині довіряють багато, і в разі вирішення стоматологічних проблем теж. На думку її прихильників, вона знає масу способів, як позбутися від флюсу народними засобами, і найефективнішими з них є наступні:
Лікарі наполегливо рекомендують відмовитися від деяких народних засобів, оскільки вони є небезпечними:
Вони допомагають позбутися болю через флюс. Крім того, багато трав мають антисептичну дію, тому сприяють послабленню інтенсивності розвитку запального процесу. Найефективнішими відварами вважаються:
Перераховані засоби, зокрема, відвари, можливо, дійсно допоможуть тимчасово позбутися флюсу самостійно вдома. Але навіть якщо такого результату вдасться досягти, проблема може повернутися в будь-який момент, оскільки вона здатна набувати хронічного характеру.
Симптоми періоститу у дітей зазвичай виражені не настільки яскраво, як у дорослих, але це зовсім не означає, що проблема не заслуговує на увагу. Якраз навпаки. У дітей за рахунок малої щільності кістки стадії флюсу можуть пройти за один день. Гній швидко знаходить вихід через пористу кістку, дитина перестає скаржитися і батьки думають, що проблема вирішилася сама собою. При цьому патологія може розвиватися приховано, а згодом здатна призвести до серйозних ускладнень.
Але батьки можуть помітити інші симптоми – підвищену температуру, збільшені лімфовузли, почервоніння ясен, больові відчуття. Помітивши такі прояви, відразу відправляйтеся з дитиною до лікаря. Не варто намагатися позбутися флюсу у дитини в домашніх умовах. З огляду на те, що розвиватися хвороба може без яскраво виражених симптомів, відвідувати дитячого стоматолога дитині необхідно регулярно, один раз на 3 місяці.
Ось основні заходи, які допоможуть мінімізувати ризики розвитку патології:
Позбутися флюсу в домашніх умовах, без звернення до лікаря, практично неможливо. Можна лише тимчасово позбутися симптомів, якими він супроводжується, але для повного усунення проблеми буде потрібна допомога стоматолога. Використовувати медикаменти можна тільки для полегшення стану хворого, якщо у нього немає можливості терміново звернутися до лікаря. Перед застосуванням будь-якого засобу, до отримання кваліфікованої допомоги, обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем в телефонному режимі або в режимі онлайн.
Коментарі
Залишити коментар