Київ, вул. Деміївська 13, секція 6
График работы: пн-пт с 09.00 до 20.00, сб-вс с 09.00 до 18.00
резинки на брекеты - эластические тяги

Нерівність зубів давно перестала бути проблемою, оскільки вона сьогодні коригується за допомогою спеціальних ортодонтичних конструкцій. Одна з їх складових – резиночки на брекетах, які застосовуються для підвищення ефективності таких стоматологічних виробів. Інша назва цього елемента – ортодонтична тяга. Одна з переваг його полягає в тому, що він виготовляється з матеріалів, які не викликають алергію, будучи абсолютно безпечними для здоров’я людини.

Содержание статьи:

Призначення резиночок для брекетів

Ортодонтична тяга сприяє зміщенню зубів в потрібному напрямку. Представляє вона собою еластичні колечка, що фіксуються на брекетах і з’єднані між собою замочками. Вони можуть мати різну товщину, діаметр. Виконуються ці складові конструкцій гладкими, завдяки чому виключається ризик появи на них задирок, тріщин, сколів, інших пошкоджень.

Резинки на брекети використовуються для контролю переміщення зубів, завдяки чому зубні ряди стають рівними, виправляється прикус. Вони створюють додаткове зусилля, тому і усунення дефектів відбувається швидше.

Особливості та переваги резинок для брекетів

У цих деталей вони такі:

  • Ортодонтична тяга не контактує з яснами, тому виключається ризик появи їх роздратування, натирання, травм;
  • Не дивлячись на те що резинки на брекетах стягують зуби, міцно з’єднуючи щелепи, вільному їх руху і комфорту в ротовій порожнині при розмові, прийомі їжі вони не перешкоджають;
  • У більшості випадків пацієнт дуже швидко звикає до всієї конструкції, в тому числі і до ортодонтичної тяги.

Резинки для брекетів повинен встановлювати спеціаліст, який має досвід в проведенні цього процесу. Важливо, щоб вони були зафіксовані так, щоб сила натягу була рівномірною по обидва боки. Тільки при виконанні цієї умови забезпечується комфортне носіння конструкцій, ефективність і швидкість їх впливу.

резинки для брекетов

Види резинок для брекетів

Ортодонтичні деталі, які використовують в стоматології, бувають такими:

  • Еластичні. Брекети-еластики представляють собою кільця, що фіксуються на конструкціях, які встановлюються на нижній і верхній щелепах;
  • Лігатурні. Діаметр цих елементів є невеликим, і з них створюється єдина конструкція за допомогою дуги. Такі тяги для брекетів бувають різних кольорів;
  • Кільця-ланцюжки. Складові такої конструкції по черзі з’єднуються, утворюючи моноланцюг. Використовуються вони переважно з метою стягування зубів, щоб зменшити надто широкий міжзубний простір;
  • Сепаратори. Їх призначення є протилежним тому, що виконують кільця-ланцюжки. Фіксуються вони в міжзубному просторі, за рахунок чого він розширюється. У ряді випадків такого результату необхідно досягти для правильної установки брекетів.

Фіксуються ризинки одним з двох способів:

  • V-подібний. При ньому ці елементи набувають форму «галочки», оскільки вони фіксуються на дві пластинки на одному ряду зубів, і на одну – на другому. В цьому випадку є можливість вплинути на 1-2 зуба;
  • Коробчатий. Такий спосіб кріплення передбачає, що ортодонтична тяга набуває форму чотирикутника.

Оптимальний варіант лікар підбирає з урахуванням того, які проблеми прикусу потрібно вирішити, ступінь їх вираженості, особливості будови щелеп.

Догляд за резинками для брекетів

Догляд резинкам необхідно надавати з огляду на те, що з часом вони можуть змінити свій колір, причиною чого здатні виступати продукти, що містять барвники, їжа, вона застряє між складовими конструкції, зубний наліт.

Усунути цю проблему можна у стоматолога, але якщо візит до нього поки не планується або з якихось причин відкладається, то очистити систему можна з використанням таких засобів:

  • Ополіскування ротової порожнини розчином харчової соди. Ця речовина можна використовувати і в інший спосіб – додавати його в зубну пасту і отриманою сумішшю чистити зуби;
  • Очищення брекетів за допомогою перекису водню, яку для даної процедури необхідно використовувати в слабкій концентрації;
  • Обробка конструкцій за допомогою активованого вугілля, який потрібно попередньо подрібнити в порошок

Застосовувати для профілактики зміни кольору виробів і позбавлення від цієї проблеми слід і іригатор – пристосування, яке подає воду або ополіскувач під певним тиском. Завдяки йому вдається виконати якісне очищення брекетів і міжзубного простору.

Цікавить пацієнтів і те, як часто потрібно міняти ці деталі для ефективного їх використання. Робиться це кожні 2-4 тижні, але в залежності від виду резинок і в конкретному випадку лікар може визначити інші терміни заміни. Що стосується застосування таких засобів для догляду за конструкціями як харчова сода, активоване вугілля, перекис водню, то до них  варто вдаватися 1-2 рази між зміною тяг.
У деяких випадках використовуються знімні резинки для брекетів, які змінюються щодня. Зазвичай пацієнт самостійно може виконувати цю процедуру, але при цьому необхідно строго слідувати рекомендаціям лікаря, що стосуються того, як це потрібно робити.

Не зайвою буде і профілактика потемніння ортодонтичної тяги, яка полягає у відмові від куріння, обмеження або повної відмови від продуктів, що містять барвники. Обов’язково потрібно робити ополіскування ротової порожнини після прийому їжі.

Висока ефективність резинок для брекетів забезпечується їх якістю, правильним їх вибором, який слід здійснювати разом зі стоматологом. Крім того, вони повинні бути встановлені досвідченим лікарем і отримувати достатній догляд під час носіння.

Оцінити:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5,00 из 5)
Loading...

Залишити коментар

Висококваліфікована команда Crystal Dent
Читайте также