Київ, вул. Деміївська 13, секція 6
График работы: пн-пт с 09.00 до 20.00, сб с 09.00 до 18.00, вс - выходной
наращивание зуба на штиф киев

Красива посмішка, комфорт, можливість повноцінно приймати їжу – все це складові життя хорошої якості, і кожна людина до цього прагне. Але бувають ситуації, в яких людина втрачає таку можливість, і в таких випадках нарощування зуба – один із способів її повернути. Колись сильно зруйновані зуби найчастіше підлягали видаленню, але сучасна стоматологія зробила крок далеко вперед, і сьогодні є багато способів їх зберегти. Крім того, в даний час це можна зробити таким чином, щоб вони ще довго прослужили, зберегли не тільки свою жувальну функцію, а й естетичність. А іноді маніпуляції проводяться і виключно для її підвищення.

О чем вы узнаете, прочитав эту статью:

Що таке нарощування зубів?

Воно являє собою процедуру, яка дозволяє відновити їх зовнішній вигляд, функціонування. Для неї застосовуються спеціальні матеріали, які мають схожість з текстурою зубної емалі. В результаті одиниця ряду отримує рельєф, колір, аналогічні тим, які повинні бути у неї в природному вигляді.

Результат виходить міцним, надійним, здатним прослужити багато років. У стоматології для нарощування використовується кілька методик. Застосовуються для процедури композитні пломбувальні матеріали, але іноді доводиться вдаватися і до таких конструкцій як коронки, вініри, люмініри.

Показання до нарощування зуба

Дана методика застосовується досить часто, і в тому числі в таких випадках:

 • Однією з найпоширеніших стоматологічних проблем є карієс, який, розвиваючись, здатний сильно зруйнувати зуб – на 50% і більше. У таких ситуаціях установка пломби може бути недоцільною, оскільки є чималий ризик, що вона довго не прослужить. А нарощування зуба за допомогою керамічних накладок – це чудовий вихід в таких випадках;
 • Наявність на ньому тріщин, сколів, які не тільки псують зовнішній вигляд, посмішку, але і порушують його функціонування, а згодом можуть привести і до його руйнування;
 • Часткова втрата зуба в результаті механічного пошкодження, травми;
 • Потемніння емалі, яке не представляється можливим усунути за допомогою відбілювання;
 • Вікове зношування одиниць зубного ряду;
 • Необхідність виправлення неправильного прикусу, усунення міжзубних щілин;
 • Слабка емаль, схильна до руйнування;
 • Зміна кольору пломб, нерівний зубний ряд, в якому його одиниці мають різну форму, висоту, неправильне розташування та інші косметичні дефекти.

З перерахованих показань слідують і переваги цієї стоматологічної процедури – здоров’я порожнини рота, естетичність, комфорт, довговічність результату.

Протипоказання до нарощування зуба

На жаль, ця методика доступна не завжди, і є ряд випадків, при яких вона не застосовується:

 • Руйнування кореня;
 • Наявність запальних процесів, гранульом, кіст в білякореневій області;
 • Вузькі кореневі канали, тонкість їх стінок (при повному руйнуванні коронкової частини зуба);

Таким чином, головна умова для нарощування – здоровий корінь і його канали. При його дотриманні процедуру можна проводити навіть в тих випадках, коли коронковая частина практично повністю зруйнована.

Крім того, протипоказаннями є такі обставини:

 • Наявність алергічної реакції на використовувані для нарощування матеріали;
 • Бруксизм.

У першому випадку можуть використовуватися гіпоалергенні склади, вартість яких трохи вище звичайних.

Нарощування зуба на штифт

Цей спосіб часто використовується в стоматології, будучи надійним, ефективним, що дозволяє зберегти одиницю зубного ряду навіть при сильних її руйнуваннях внаслідок карієсу, травми або інших причин.

Нарощування зуба на штифт – це процедура, при якій композитний матеріал фіксується не тільки до зубних тканин, а й до спеціального стержня, який імплантується в канали кореня. Він служить міцною опорою для пломбувального складу, формуванні правильного рельєфу, структури коронкової частини.

Існує два види штифтів:

 • Анкерний (гвинтовий). В нього є різьба за допомогою якої він буквально вкручується в корінь, завдяки чому надійно кріпиться в ньому, а цементом при цьому заповнюються всі порожнечі;
 • Скловолоконний (або гладкий). На ньому відсутні насічки, він фіксується за допомогою цементу, але кріпиться досить міцно.

Використання штифтів потрібно при дуже сильному руйнуванні зуба і згодом такий зуб буде накриватися коронкою.

Нарощування зубів на штифт здійснюється за таким алгоритмом:

 • Якщо зубні тканини пошкоджені карієсом, його необхідно з них видалити;
 • Далі очищаються і розширюються канали;
 • У них вставляється сам штифт, що лікар повинен робити дуже акуратно, щоб уникнути пошкодження їх стінок;
 • Наступним етапом накладається композитний матеріал, з якого формується коронковая частина. Це і є безпосередньо нарощування. Наноситься він шарами, кожен з яких ретельно просушується за допомогою спеціальної лампи, будучи світловідбивними.
 • Потім отриманий результат обточується і виготовляється коронка, завдяки чому отримує природний зовнішній вигляд.

Після процедури не потрібно чекати якийсь час перш ніж почати приймати їжу, пити. Це можна робити відразу.

Нарощування на штифт – методика, яка може використовуватися як для відновлення передніх, так і для відновлення жувальних зубів.

Інші методики нарощування зубів

Штифт – це, можна сказати, класичний спосіб відновлення коронки, але є й інші методи, які передбачають застосування протезів, мікропротезів, накладок.

Ось найпопулярніші з них:

 • Вкладки , накладки. Вони являють собою мікропротези, які виготовляють з кераміки. Ці конструкції міцно фіксуються до тканин зуба, а їх рельєф ідеально повторює анатомічну форму зуба;
 • Коронка. Найчастіше ці вироби виконуються з кераміки або металокераміки. Рідше вони є металевими, і багато в чому це пов’язано з їх низькою естетичністю. Коронки являють собою подобу ковпачків, які виконуються в формі природної коронкової частини зуба, а потім вони надягають на рідні зубні тканини. Таким чином, завдяки їм вона повністю відновлюється, одиницям зубного ряду повертається функціональність, естетичність. Дані конструкції використовуються для компенсації серйозних їх дефектів – сильному руйнуванні, поломки, сколах;
 • Вініри, люмініри. Це накладки, які покривають зуби, і нерідко вони використовуються після їх нарощування композитними матеріалами, так само як і у випадку з коронками. Застосовуються вони і для підвищення естетичності посмішки, якщо є потемніння емалі або пломб, форма, величина, висота зубного ряду є неоднаковою, міжзубний простір занадто велике. Виконують ці накладки і захисну функцію, зміцнюючи зуб. Відрізняються вініри від люмінірів насамперед товщиною (перші є більш щільними). Встановлюються вони найчастіше на передні зуби, що знаходяться в зоні посмішки. Для жувальних же одиниць лікарі зазвичай рекомендують використовувати коронки, оскільки навантаження на них виявляється набагато серйознішим, а ці конструкції є більш витривалими.

Що стосується догляду за ротовою порожниною після нарощування, то воно полягає насамперед у правильній гігієні. Необхідно двічі на день чистити зуби, правильно вибравши щітку для цього. Для видалення залишків їжі, нальоту слід використовувати зубну нитку, ополіскувачі, іригатор.

Ціна на нарощування зубів в Києві

Вартість цієї послуги може варіюватися не тільки в залежності від того, яку клініку ви вибрали. Перш за все вона складається з обсягу робіт, які повинен виконати стоматолог, використовуваних матеріалів.

Але вирішувати, який обсяг допомоги потрібно пацієнтові, чи є необхідність в установці додаткових конструкцій, повинен тільки лікар-стоматолог.

Нарощування зубів – це можливість продовжити термін життя зубів пацієнта на багато років, зберігши їх красу, здоров’я, функцію.

Оцінити:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5,00 из 5)
Loading...

Залишити коментар

Висококваліфікована команда Crystal Dent
Читайте также