Київ, вул. Деміївська 13, секція 6
График работы: пн-пт с 09.00 до 20.00, сб с 09.00 до 18.00, вс - выходной
Все особенности проведения МРТ после имплантации зубов – запреты и предостережения

Діагностика апаратом магнітно-резонансної томографії тепер не новинка і багато лікарів призначають таку, з метою підтвердження або спростування діагнозу. МРТ затребувана методика – вона інформативна і неінвазивна. Але як бути тим, у кого встановлені імпланти, чи можливе проведення МРТ після імплантації? Розкажуть кращі стоматологи клініки Crystaldent.ua в Києві.

 

Вплив МРТ на зубні імплантати

З кінематографа відомо – апарат МРТ відмінно притягує все металеве. Звичайно, Голлівуд показує кілька перебільшено, але з часткою правди. Поле апарату дійсно притягує намагнічувані метали. Вплив випромінювання від МРТ нагріває їх і зміщує. Тому перед діагностикою просять зняти прикраси, одяг з металевими блискавками і т.п.

Варто звернутися до курсу фізики і згадати – не всі метали намагнічуються. Так, титан, з нього переважно і роблять штифти для імплантів, як раз не магнітиться. Втім, як і його сплави, які також можуть бути застосовані. На результат проведення МРТ, титанові імпланти не роблять ніякого впливу, як і на сам апарат.

 

Варіанти імплантів і допуск до МРТ

Процедура МРТ стає доступнішою , адже з її допомогою можна недорого провести діагностику всього організму. Наявність зубних протезів не протипоказання, якщо вони зроблені з:

 • титану і сплавів;
 • золота;
 • срібла;
 • міді;
 • цирконію.

Якщо використані штифти старого зразка, в них концентрація ферромагнетиків невелика, тому протипоказанням до проведення діагностики це не стане. Але про факт наявності імплантів варто повідомити.

Коли в складі імпланта є ферромагнетик, він не спровокує зміщення або виривання штифта. Ступінь прогрівання і намагнічування металу залежить від розмірів, але навіть теоретично зміщення неможливо. Плюс, штифти надійно зафіксовані і у більшості пацієнтів, за невеликий проміжок часу, встигли стати одним цілим з кісткою щелепи.

 

Опціонально МРТ

Вартість МРТ буває різною, все залежить від клініки і типу апарату. Тим, у кого є зубні протези на штифтах важливо вибрати сучасні апарати, адже в них є функція настройки окремих параметрів. В результаті діагностика підлаштовується під особливості кожного пацієнта, а лікар отримує точні, а не спотворені результати.

Подібні сучасні апарати МРТ є не у всіх клініках Києва та України. Отримуючи направлення на діагностику, варто обумовити цей момент з лікуючим лікарем. Ціни відповідно на проведення діагностики також будуть відрізнятися.

 

Оцінити:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (нет оценки)
Loading...

Коментарі

2021-05-06 22:33:42
Доброго вечора можна проходити МРТ якщо є у руці Контрацептивний імплант?
  admin
  2021-05-13 12:39:11
  Добрый день. Можно проходить кт, наличие любого импланта не является противопоказание к прохождению кт.
Любов
2022-02-23 18:41:06
Можна проходити МРТ, коли і ліктьовому суглобі титанова спиця?
  Viktoriіa
  2022-05-10 15:35:19
  Любов, зазвичай це є протипоказанням для проведення цього обстеження.
Христина
2022-07-13 08:54:28
Скажіть, будь ласка, чи мохливе МРТ головного мозку при наявності двох зубних імплантів із мегагену?
  Viktoriіa
  2022-07-25 14:55:26
  Христина, зазвичай це не є протипоказанням, але краще уточнити в діагностичному центрі, де збираєте робити МРТ)

Залишити коментар

Висококваліфікована команда Crystal Dent
Читайте также