Київ, вул. Деміївська 13, секція 6
График работы: пн-пт с 09.00 до 20.00, сб-вс с 09.00 до 18.00
Как могут повлиять на формирование прикуса вредные привычки

Патології прикусу можуть бути пов’язані не тільки з спадковим фактором. Часто шкідливі звички дітей, які батьки вважають нешкідливими, в майбутньому призводять до необхідності довгострокового лікування ортодонтичних проблем.

 

ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ В ОРТОДОНТІЇ – РІЗНОВИДИ

Багато хто знає, що лікування проблем з прикусом не дешеве за ціною заняття, але при цьому не всі батьки розуміють, що є ряд звичок дитини, які провокують неправильний розвиток прикусу.

До них відносять:

  • смоктання пальця і звичка гризти нігті;
  • прикусування губ, щік, інших предметів;
  • смоктання, прикусування язика;
  • неправильне жування і ковтання;
  • дитина дихає ротом;
  • неправильна мовна артикуляція;
  • порушення постави;
  • невірна позиція нижньої щелепи і мови в спокійному стані.

Батькам важливо пам’ятати, що визначальний фактор, який впливає на прикус – дії щелепно-лицьових м’язів. Порушення їх роботи призводить до розвитку неправильного прикусу.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНИХ ЗВИЧОК

Стоматологи клініки Crystaldent.ua в Києві нагадують, що на перший погляд, милі звички здатні спровокувати проблеми в майбутньому. Дуже багато хто зіткнувся зі звичкою малюка смоктати палець. Його провокує часто незадоволений смоктальний рефлекс або звичка постійно щось смоктати. У першому випадку – недостатнє грудне годування, у другому занадто тривале.

Також часто зустрічаються випадки, коли діти прикушують язик, губи, щоки, інші предмети. Це все також пов’язано зі смоктальним рефлексом. Результатом таких звичок буде формування відкритого прикусу.

 

АНОМАЛІЇ ФУНКЦІЙ

Це група функціональних проблем, які, в більшій мірі, дитина сама контролювати і виправити не може. У разі млявого жування, спостерігається порушення росту і розвитку кісток щелепи. Це відбувається, тому що для нормального харчування киснем, зуби повинні «працювати» і отримувати певне навантаження. При її відсутності відбуватися втрата кісткової тканини, в результаті – порушення прикусу.

Істотна проблема – неправильне ковтання. Якщо набір рухових реакцій не переміщують їжу з порожнини рота через стравохід і в шлунок. Якщо ковтання фізіологічно неправильне, то губи і зуби не змикаються, а кінчик язика не притискаючись до піднебіння.

Третя поширена проблема – постійне дихання ротом. В результаті цього зменшується потік повітря, а язик поміщається між зубами.

Отримати консультацію у лікаря можна недорого, але пам’ятайте, що вартість виправлення прикусу дуже висока. Його порушення краще передбачити і почати лікувати в момент їх першого прояву. Не забувайте, що своєчасна профілактика шкідливих звичок у дітей допоможе формуванню правильного прикусу.

 

 

 

Оцінити:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (нет оценки)
Loading...

Залишити коментар

Висококваліфікована команда Crystal Dent
Читайте также