Київ, вул. Деміївська 13, секція 6
График работы: пн-пт с 09.00 до 20.00, сб-вс с 09.00 до 18.00
Правила ухода за полостью рта при ортодонтическом лечении

Догляд за зубами при ортодонтичному лікуванні має величезне значення, незалежно від того використовуються знімні або незнімні апарати. Важливо дотримуватися наведених нижче заходів протягом усього терміну лікування, адже це допоможе виключити розвиток карієсу і інших хвороб.

 

Засоби гігієни

Очищати порожнину рота необхідно особливо ретельно, адже вартість професійного чищення досить висока. Для цього можна використовувати:

  • зубну щітку – є спеціальні моделі з поздовжнім вирізом щетини, які використовуються саме для брекетів;
  • йоршики для чищення простору між зубами і дугою;
  • флос або суперфлосів – перший варіант бюджетний, другий має більш високу ціну, але і кращу ефективність. Суперфлоссов складається з трьох частин, які переходять одна в іншу – тверді волокна, губчасті і звичайні;
  • іригатор – він коштує недорого, а ось ефективність його висока. Прилад направляє тонкі струмені води у важкодоступні місця, за рахунок цього відбувається їх очищення.

 

Навіть якщо ви перебуваєте не вдома, все одно потрібна гігієна порожнини рота. Проводити її можна за допомогою щітки або йоршиків. Для цього краще придбати додатковий комплект і завжди носити з його собою.

 

Зубна паста

Щоб ортодонтичне лікування дало бажаний результат, в процесі щоденного догляду необхідно використовувати відповідну зубну пасту. Знадобиться 2 види:

  1. З кальцієм – вони допомагають зміцнити емаль, яка піддається підвищеному навантаженні в період звикання до брекетів.
  2. Фторвмісні – вони допомагають наситити емаль.

Стоматологи також радять використовувати ополіскувачі. Купити будь-яку з цих зубних паст і ополіскувачів в Києві не проблема.

 

Харчування

Особливу увагу потрібно також приділити харчуванню на період лікування. Стоматологи Crystaldent.ua рекомендують виключити або вживати якомога менше твердої їжі, такої як:

  • горіхи і насіннячка, поп-корн. Вони можуть пошкодити брекет-систему. Насіння і горіхи допускаються тільки в подрібненому вигляді;
  • різного роду в’язкі продукти (нуга, халва, іриски, жуйки). Їх украй проблематично вичистити, а залишки їжі в зубах і між системою і поверхнею зуба провокують розвиток карієсу і інших хвороб ротової порожнини;
  • дуже гарячі або холодні напої і їжу. При різкому перепаді температури можуть відклеїтися фіксатори брекетів, з’явитися тріщини на емалі.

Можна їсти моркву, яблука, груші, а також м’ясо в подрібненому вигляді.

Але навіть ретельна гігієна порожнини рота при ортодонтичному лікуванні вимагає регулярного професійного чищення. Правда при правильному домашнього догляду, ця процедура потрібна буде значно рідше.

 

Оцінити:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (нет оценки)
Loading...

Залишити коментар

Висококваліфікована команда Crystal Dent
Читайте также