
Деякі стоматологічні захворювання можуть розвиватися безсимптомно, а виявляються при лікарському огляді. Так іноді формується і ...
Скронево-нижньощелепним суглобом називають з’єднання між кістками скроні черепа і нижньою щелепою. У людини 2 таких суглоба – по одному з кожного боку обличчя. Связки, м’язи і сухожилля підтримують суглоби і забезпечують рухливість щелепи. Скронево-нижньощелепний суглоб один з найскладніших суглобів в тілі людини, тому його патології лікувати складно.
Розібратися в тому, що провокує захворювання цього лицьового суглоба, допоможуть лікарі стоматологічної клініки crystaldent.ua в Києві. Отже, стоматологи виділяють наступні причини:
Визначити, що існують проблеми саме з ВНЧС не складно, адже вони пов’язані з характерними ознаками, які ігнорувати неможливо. Серед основних: клацання, хрускіт або ляскаючі звуки при русі щелепи. Наприклад, під час позіхання або максимальному розкритті рота. Такі звуки можуть почути навіть оточуючі.
Повинно насторожити відчуття заклинювання суглоба. Природно, будуть виникати больові відчуття, особливо при жуванні.
Вартість лікування залежить від причини розвитку такого стану. Наприклад, якщо буде потрібно шліфувати зуби або пломби, змінити колишні конструкції на нові, то це обійдеться відносно недорого.
Також мінімальна ціна терапії буде, якщо пацієнт сам зменшить навантаження на суглоб. Це можна зробити за рахунок споживання м’якої їжі. Додатково рекомендується робити вправи для розслаблення щелепи.
Якщо потрібно ортодонтичне лікування або тотальна реабілітація, то вартість буде висока.
Може також застосовуватися медикаментозне лікування. В такому випадку пацієнту виписують заспокійливі препарати, іноді навіть внутрішньом’язові ін’єкції. Іноді потрібно прийом протизапальних препаратів.
Якщо зазначені раніше способи не дали результату і біль не йде, можливо доведеться вдатися до радикального лікування – хірургічного втручання. Головне не забувати, що захворювання скронево-щелепного суглоба необхідно лікувати на початкових стадіях.
Залишити коментар